Visai teisinga internetų padiktuota lentelė.
Perspėjimas: čia pateikta visiškai subjektyvi autoriaus nuomonė. Autorius neturi jokio ekonominio išsilavinimo, beveik nieko nesupranta apie finansus, tačiau labai mėgsta faktus ir politikavimą. Į autoriaus nuomonę atsižvelgti neprivaloma, bet labai patartina. Nes kitaip bus blogai.
Perspėjimas nr. 2: vardan teisibės – autoriui yra tekę turėti darbinių ar pusiau darbinių reikalų su TS-LKD, su Liberalų sąjūdžiu ir netgi kažkada turėjo galimybę turėti porą įdomių pokalbių apie Darbo partijos reikalus. Tačiau reikia būtinai pabrėžti, jog visi šie darbiniai santykiai niekada neturėjo visiškai jokios įtakos autoriaus finansinei būklei. Taip pat, jokie darbiniai santykiai neturėjo ir neturės įtakos asmeninei nuomonei ir jokiu būdu nedaro įtakos šiam tinklaraščiui, kuris sukurtas grynai asmeninėmis jėgomis, o surinkta auditorija nėra apgaudinėjama kokiais nors nupirkimais (jūs man per brangūs, zuikeliai). Kitaip sakant, kad ir su kuo man tenka dirbti, asmeninio požiūrio į kliento reikalus tai nekeičia, nes mus sieja tik darbiniai reikalai.
Antrasis perspėjimas gal ir atrodo priverstinis, juokingas, tačiau jis privalomas. Kai Seimo rinkimai Lietuvoje su kiekviena kadencija tampa vis „karštesni“, visi pradeda ieškoti priešų visose srityse. Man teko džiaugsmas būti apkaltintam, jog savo tinklaraščio ir asmeninio Facebook profilio erdvę pardaviau politinėmis partijoms. Manęs tokie kaltinimai nenustebino, ale jie vis tiek priverčia pasijausti nemaloniai (ypač, kai tai sako daugiau nei pora žmonių).
Jei seniai skaitote mano tinklaraštį, žinote, jog nuolat kritikuodavau Seimo narius, bandančius pažeisti žmogaus teises, bandančius įvesti savas taisykles, paremtas išsigalvojimais, ar šiaip darančius cirkus. Kaip bebūtų keista, bet dažniausiai kliūdavo konservatoriams. Neišpasakytas jų rūpinimasis, kas ir ką veikia šeimoje, lovoje ir gyvenime, mane nervindavo iki pirštų galiukų. Nepatikdavo ir finansiniai dalykai. Rodos dar visai neseniai buvo akimirka, kai nebesusiturėjau, ir visus Seimo narius išvadinau debilais. Šiuo metu tas įrašas man kelia didžiulę gėdą, tačiau laikausi principo nieko netrinti – ir tai puiki medžiaga savęs stebėjimui, kiek sugebėjau užaugti per tokį trumpą laiką.
Tačiau dabar ne apie praeitį. Šis įrašas apie tai, kad šiais metais balsuoti yra privaloma. Ir balsuoti reikia teisingai. Anksčiau agituodavau žmones balsuoti, tačiau sakydavau, jog svarbiausia ateiti, o biuletenį galima ir sugadinti (tą pats dažnai darydavau). Tačiau šiais metais kardinaliai keičiu nuomonę ir stoju tokion pozicijon:
Piliečiai! Tėvynė pavojuje! Lietuva šiuo metu yra sudėtingoje kryžkelėje. Anksčiau buvo didžiulė krizė, dabar krizę jau pradedame nusipurtyti. Tik nubalsuodami teisingai, padėsime Lietuvai gražėti toliau. Privalome balsuoti atsakingai, nes pokrizinis populizmas valdo varguolius kaip lengvas masalas. Populistai siūlo gyventi, kaip Graikija gyveno – nekreipti dėmesio į skolinimosi kainas, į infliaciją, į deficitą, į išlaidavimą. Tokio briedo reikia kaip nors išvengti. Todėl supraskite, jog balsuoti šiemet – privaloma.
Išvengti briedo galima tik atsakingai balsuojant. Kas yra atsakingumas – subjektyvu, bet leiskite jums papasakoti metus brandintą ilgą istoriją apie vieną tokį žmogų ir partiją, kurią jis reprezentuoja. Šis įrašas – tai savotiška padėka Kubiliui ir jo Vyriausybei už darbą Lietuvai. Šio įrašo pagrindinis tikslas – apginti nepagrįstai juodinamą žmogų, paverstą atpirkimo ožiu. Ir, aišku, apginti Vyriausybę, kuri nors ir klysdavo, bet dirbo visai gerai.
Kubilius ir jo „pakalikai“
2011 m. spalio mėnesį, mirus Steve Jobs’ui, šmaikštuoliai perdarė Jobs’o atminimo nuotrauką. Šis montažas, aktyviai platinamas socialdemokratų gerbėjų ir menką politinį suvokimą turinčių individų (su kuriais ginčytis yra so much fun), buvo paskutinis lašas, paskatinęs mane parašyti šį įrašą. Kai šiek tiek vėliau pamačiau labai juokingą, su klaidomis parašytą Kubiliaus palaikomąjį montažą, pritariau jo idėjai ir galutinai nusprendžiau parašyti savo nuomonę apie Kubilių ir visus durnius, manančius, kad Kubilius – kraugerys, o socialdemokratai – Tėvynės gelbėtojai.
Kai 2008 m. į valdžią atėjo Andrius Kubilius ir su Liberalų sąjūdžiu, kitais liberalais ir dar visokiais prašalaičiais sudarė daugumą, kaip visi gerai žinome, pagaliau atėjo senai laukta krizė. Valdantiesiems teko šalį traukti iš gerokai pasmirdusio mėšlelio. Jau tada su artimaisiais kalbėjome, jog Kubilius yra žmogus be skrupulų – tokiu kriziniu metu imdamas valdžią ant savo galvos, jis gerai žinojo, jog pasmerkė save politinei savižudybei. Apie tai tuomet kalbėjo visi rimtesni politologai ar šiaip politika besidomintys žmonės. Kubilius buvo pasmerktas tapti tautos priešu – kuo sėkmingai ir tapo. Nušniojo viską, o kaltė buvo suversta ne Seimui, ne daugumai, ne partijai, o būtent Kubiliui. 2009 m. pradžioje nedžiugiai sakiau, jog Kubilius žlugo – po šios kadencijos jis galės atsisveikinti su savo politine karjera ir ramiai pensininkauti prisimindamas, kaip atkūrus Nepriklausomybę, Seime skambant Lietuvos himnui, su kolegomis stengėsi gražiai kelti didžiulę vėliavą tiesiai, nekreivindamas, nes tuo metu tai atrodė svarbiausias darbas visatoje. Toks asmeninės karjeros paaukojimas atrodė kaip tikras atsidavimas savo valstybei. Todėl nuo to karto savo nuomonę pakeičiau į pro-kubilinę.
Kubiliaus Vyriausybei atėjus į valdžią reikėjo susitvarkyti ne tik su pasaulinės krizės žiauriais padariniais, bet taip pat išsrėbti ir buvusios valdžios paliktą košę: kai neigdami artėjančią krizę, populistai dalino išmokas į visas puses, didino pensijas ir išlaidavo visiškai nereikšmingiems dalykams. Šio fakto nebeneigia net aršiausi socialdemokratų gynėjai – juk kaip paneigsi, kai yra aiškiai užfiksuotas Kirkilo pasisakymas „Ekonomikos nuosmukio Lietuvoje nebus“ (kurio padarinius jis vėliau dar mėgino susilpninti dėl krizės apkaltindamas konservatorius). Toks socialdemokrato elgesys nė kiek nenustebino, nes net nepraėjus šiai kadencijai, naujasis LSDP vadas balansuoja ant ribos netiesiogiai žaisdamas mintimi, jog prognozuojamą naują krizės bangą konservatoriai išsigalvoja, kad pagąsdintų žmones. Toks populistinis žaidimas tik parodo, jog opozicijai visiškai nesvarbus šalies likimas, nes jų siūlymas yra ne pasiruošti galbūt artėjančiai krizei, bet jų siūlymas yra… sėdėti ir nuolat žiniasklaidoje piktintis, kokie blogi yra valdantieji. Daug šnekų, mažai darbų.
Šiuo metu, artėjant rinkimams, visi ištikimi konservatorių gerbėjai dalinasi visokiausiais grafikėliais, kaip dabartinė vyriausybė pagerino įvairias sritis, kaip ištraukė šalį iš krizės ir pan. Dauguma tų grafikėlių rodo visišką konservatorių win-win, ir dauguma jų yra visiška tiesa, o ne iš konteksto ištraukti duomenys. Nesusilaikau, tai parodysiu vieną iš jų, labai toks reklaminis, bet gražus:
Daugiau tokios gražios statistikos galite rasti pro-dešiniajame tinklaraštyje „2012 m. LR Seimo rinkimai“.
Visa tokia statistika verta pasidalinimo vien dėl to, kad atsvertų populistinį šlamštą, kuris galingai ir stipriai pilamas iš visų pusių – meluojant abstrakčiai, meluojant tiesmukai. Kiekvienas gali pasiinterpretuoti šiuos grafikėlius ir rasti milijoną priežasčių, kad tai jo partija padarė tam įtaką – bet tai niekaip nepaneigia to opozicijai skaudaus fakto, jog dėl daugumos rodiklių gėrėjimo kalta dabartinė Vyriausybė.
Bet mane tokie grafikėliai džiugina tik dalinai. Juose pateikiami duomenys jau pabodę, matyti, sausoki. Todėl aš sau susikūriau kitokį grafikėlį, kuris tiksliai atspindi, kaip kito gyvenimas Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį:
To, ką visi jaučiame, nepaslėpsi.
Šis grafikėlis parodo, kaip zajabys yra gyventi Lietuvoje, kurią iš baisaus mėšlo ištraukė dabartinė Vyriausybė. Šis grafikėlis reprezentuoja vaizdą apie tai, kaip prieš kelis metus buvo labai blogai ir kokia progresija viskas dabar tvarkosi. Šiame grafikėlyje neatvaizduoti jokie duomenys iš tyrimų ar kokių tai finansinių ataskaitų. Čia atvaizduoti duomenys apie realybę, kurią kiekvienas vienaip ar kitaip jaučiame – tik pasižiūrėkite, kaip šiuo metu į viršų nesveikai šauna kreivė. Todėl dabar mūsų pareiga padaryti taip, kad ji toliau šautų – ir galų gale atsistotų tvirtai kaip vokiškas grünbergeris ir nejudėtų nė per milimetrą žemyn.
Aišku, iš mėšlo valstybę traukė ne tik Kubilius, bet visa Vyriausybė, kuri pagaliau parodė, jog ministerijos gali nemalti sovietinio stiliuko šūdo, o gali pagaliau normaliai dirbti, efektyvinti veiklą ir sumažinti darbo išlaidas. Tai rašydamas galvoju apie Teisingumo ministeriją, negaliu susilaikyti nepateikęs grafikėlio:
Bet šįkart prie Šimašiaus ar kitų partijų neapsistosime. Juk įrašas už 300 tūkst. pinigų pilnai parduotas TS-LKD prezidiumui.
Valstybės skola
Visus ketverius metus opozicinių partijų nariai ir gerbėjai nuolat kapojo konservatorius, jog jie praskolino Lietuvą. Kai tik pakliūdavau į kokią diskusiją, tai būdavo vienas iš pagrindinių jų argumentų – tai ypač mėgo socialdemokratų gerbėjai. Masiniai skolinimosi kiekiai tikrai sukeldavo klausimų ir abejonių. Tada man buvo paaiškinta, jog dabartinės vyriausybės pasiskolinti pinigai pasiskirsto taip: vienas trečdalis skolų imama einamoms valstybės išlaidoms, o du trečdaliai – Brazausko ir Kirkilo vyriausybių prikauptoms skoloms padengti. Kai estai ruošėsi krizei ir kaupė rezervinį fondą blogiems laikams, Brazausko ir Kirkilo Vyriausybės švaistėsi pinigais į visas puses ir atvedė šalį prie to, jog 2008 metais, praėjus pelningiausiam šio tūkstantmečio laikotarpiui, Lietuva neturėjo jokio rezervo ir naujai Vyriausybei buvo atiduota kaip išspausta obuolių košė.
Naujoji šiųmetinė kadencija turės grąžinti 22,15 mlrd. Lt skolų, iš jų net pusė bus 2003-2006 m. Brazausko Vyriausybės padarytos skolos. Toks skaičius padeda susivokti, kaip populistiškai elgiasi socialdemokratai, nuolat kaltindami Kubiliaus Vyriausybę šalies praskolinimu. Pasirodo, tai yra gryniausias melas, o ko jau nepakenčiu, tai kenkėjiško melo.
Kadangi nesu ekonomistas ir galiu viską paaiškinti ne visai tiksliai, rekomenduoju apie skolas daugiau sužinoti „Veido“ straipsnyje „A. Kubilius skolinasi, kad grąžintų A. Brazausko skolas“. Tiesa, sklando gandas, jog po tokių atvirų melavimų, šmeižimų ir populizmo, net Kubiliui neatlaikė nervai – nors anksčiau su Kirkilu dažnai namuose išgerdavo arbatos, dabar Kirkilas yra nebepageidaujamas arbatėlės ceremonijai. Gal taip ir geriau.
Aišku, negalima teigti, kad ir TS-LKD nėra populistai. Šiek tiek yra. Partija, ir jos atstovaujama Vyriausybės dalis, nepatingi pašnekėti ir apie turto ir progresinius mokesčius ar kitokį „turtingųjų nukankinimą“. O tai juk tik visiškai pigios populistinės šnekos, skirtos pritraukti minias varguolių. Į tai galima nekreipti dėmesio, kol tos šnekos neišbujoja. Dar, aišku, nepavykę projektai ir desperacija juos traukiant iš bėdos – kalbu apie sraigtasparnius už būstų renovavimo lėšas. Bet svarbiausias dalykas, dėl ko pykau anksčiau ir nepateisinu iki šiol, tai Kubiliaus Vyriausybės pažadas skaidrinti viešuosius pirkimus ir taupyti milžiniškas sumas pinigų:
Tą iš dalies daryti pradėjo, tačiau labai vangiai. Nekamšė skylių dalyku, kuris ir taip turėtų būti skaidrus. Apie tai jiems priminti būtina nuolat, kad atliktų šią pareigą kitą kadenciją, jei pavyks laimėti rinkimus.
Pavyzdys pasauliui
Tikriausiai net ir kvailiui nereikia aiškinti, jog lietuviškasis krizės suvaldymas nustebino Europą, o dabar tokios šalys kaip Graikija ar Ispanija (kurioje šiuo metu visiškas krachas) mums labai pavydi. Didelės valstybės su fantastiška ekonomika, galingu turizmu ir gamtos gėrybėmis krenta kaip pūkeliai, kai tuo tarpu nuolat besiskolinanti, jokių padorių iškasenų neturinti ir populistų pilna Lietuvėlė – sunkiai, bet gyvena. Ir išgyvena. Ką jūs į tai?
2011 m. lapkritį Tarptautinis valiutos fondas patvirtino, jog Lietuvos ūkio atsigavimas – įspūdingas. Kai tuo metu Graikijos krizė bujojo visoje Europoje, Italija galvojo ką daryti, Portugalija, Airija krito į duobę, ir krizę išgyveno kitos šalys, Lietuva tuo metu jau rodė atsigavimo ženklus. Opozicinis kritikas būtinai suras kokį nors „argumentą“, kad ūkio atsigavimas nesvarbu, nes žmonės vis tiek gyvena skurde, tačiau kad ir kiek tokie populistai meluotų, faktai kalba už save. Vartojimas auga, žmonės uždirba daugiau, ūkis atsigauna, verslas plečiasi. Suvokite, jog tai buvo TVF viešas įvertinimas. Čia ne kokia nors vietinė buhalerių kontora, tai kontora, nuo kurios priklauso Lietuvos išlikimas rinkoje.
2011 m. lapkričio gale apie mus kalbėjo net tokios pasiturinčios šalys kaip Švedija. Švedijos ekonomistas: griežta Lietuvos Vyriausybės politika leido išvengti nemokumo. „Be greitos Vyriausybės reakcijos, Lietuvai būtų kilusi grėsmė neįvykdyti skolinių įsipareigojimų“, – tvirtina A. Aslundas. Na taip, turime netobulą ekonomiką, bet kai visoms šalims kenčiant nuo tos pačios krizės apie Lietuvos Vyriausybę pradeda šnekėti toli išsivysčiusių šalių atstovai – tai malonus jausmas.
2012 m. rugpjūčio mėnesį Lietuva buvo viena iš šalių Europoje, kurioje sparčiausiai mažėjo nedarbas. „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje nedarbas mažėjo nuo 15,0 proc. iki 12,9 proc. – sparčiau šią problemą sprendė tik estai ir latviai. Nedarbas vis tiek lieka gan didelis, bet sulyginkite skaičius su Graikija (24,4 proc.) ir Ispanija (25,1 proc.). Net ekonomikoje nesusigaudančiam žmogui turėtų būti aišku, kad pas mus nėra taip blogai, kaip atrodo. Ir kam už tai reikia dėkoti? O gi Kubiliaus Vyriausybei. Kodėl? Nes krizė įspyrė visoms šalims – nieko nepaliko nepaliesto. Tik štai Graikija ir Ispanija gyveno taip, kaip siūlo gyventi Butkevičius, Mazuronis ar Uspaskichas, o Kubiliaus Vyriausybė spjovė į tokius pigius pažadus ir apsaugojo Lietuvos ekonomiką nuo žiaurių krizės padarinių ir, blogiausiu atveju, valstybės bankroto kaip Graikijoje.
2011 m. pabaigoje Lietuvos konkurencingumas pasaulio rinkoje pakilo į prieškrizinį lygį. Šiuo metu Lietuva – 44 vietoje.
Dar vienas galutinai varguolius ir konservatorių nekentėjus užsiutinęs dalykas: „The Economist“ tarpt. skilties redaktoriaus E. Lucas pasisakymas, jog Kubiliaus vyriausybė – įspūdinga vyriausybė: „Istorija A.Kubiliaus vyriausybę turėtų įvertinti palankiai. Pastaruoju metu ji buvo nepopuliari Lietuvoje, bet manau, kad po 10 ar 20 metų žmonės manys, kad jis dirbo gana gerai.“ Taip ir bus. Pamatysite. Istorija pažins savo didvyrius – kaip raudonskūris AMB bus pastatytas į savo vietą Grūto parke, taip ir Kubilius bus pasveikintas už tai, kad dėl šalies nepabijojo tapti politiniu lavonu.
Ingrida Šimonytė
Nepopuliarius Kubiliaus Vyriausybės atliktus veiksmus visuomet sekdavo labai nuobodi Butkevičiaus, Mazuronio ir kitų tuščiakalbių retorika, kuri kaskart sulaukdavo vis mažiau dėmesio iš žiniasklaidos ir piliečių. Matyt dėl to, jog tezės nuolat kartodavosi ir tai pabosdavo skaityti. Šią kritiką sekė labai įdomus įvykis: kelis metus tylėjusi ir tik kritiniais atvejais kalbėjusi Ingrida Šimonytė atrado save, paklojo ant stalo sunkiąją artileriją ir pradėjo atsišaudyti kaip niekada gerai:
„I. Šimonytė: Aukštoji partinė matematika“. Šiame ilgame straipsnyje Šimonytė visiškai į miltus sumala Kirkilą ir jo išsigalvojimus apie deficitą ir skolas. Mano nuostabai, Kirkilas jai net nebeatsako. Tikriausiai neturėjo ką :)
Po pusmečio – dar vienas išskirtinis pasisakymas: „I. Šimonytė: viską padarėme žmonių sąskaita, nes padaryti marsiečių sąskaita buvo neįmanoma“: „Dažnai sakoma, kad valstybė viską padarė verslo ir žmonių sąskaita. Tai žinoma, nes valstybė iš esmės yra tiktai žmonės. Net verslo nėra kaip tokio, nes verslas irgi žmonės. Nėra taip, kad būtų galima kažką padaryti marsiečių sąskaita. Vis tiek visi sprendimai, kad ir kokie jie būtų – ar tai būtų buvęs išlaidų sumažinimas 30 proc., ar mokesčių padidinimas 30 proc. , ar didesnis prisiskolinimas, ar valiutos devalvavimas – vis tiek kažkokių žmonių sąskaita tai būtų atsitikę. Todėl pats bandymas valkioti žodį „žmogus“ yra visiška piguva ir niekur neveda.“
Tarpe šių straipsnių, o ir vėliau, būta ir kitų I. Šimonytės pasisakymų, bet situacijai nušviesti užteks ir šių dviejų.
Mano kuklia nuomone, Šimonytė šiai Vyriausybei suteikė gan stipraus šarmo – moteris, ne pėsčia, mokanti pasisakyti, nenusileidžianti patriarchatui, ir dar puikiai dirbanti finansų ministrė. Pasakysiu paprastai: Lietuva dar niekada neturėjo tokios geros finansų ministrės ir kažin, ar greitu metu turės. Ingrida, lenkiu galvą prieš jūsų darbą ir retoriką. Lauksime jūsų ir po rinkimų – tikėkimės, tame pačiame poste, tuos pačius ketverius metus.
Kiti Kubiliaus pasiekimai
Juos noriu paminėti tik dėl asmeninio džiaugsmo. Žmogus, tiek metų juodintas ir maltas su melagingu mėšlu, visgi gavo atpildą. Gaila, kad ne iš mūsų pačių, o iš kitų valstybių ir įvairių tarptautinių organų, bet gerai nors tiek, kad už sunkų darbą ir pasiaukojimą žmogus buvo įvertintas. Kai tuo metu mūsų piliečiai premjerą nušvilpinėdavo renginių metu (net nemalonu žiūrėti), visas pasaulis kalbėjo apie teigiamus jo darbo aspektus.
2012 metų sausio mėn. A. Kubilius gavo Pasaulio lyderių apdovanojimą už nuopelnus ekonomikos srityje. Tai svarbus įvykis Lietuvos istorijoje. Eilinis pilietis niekada nesupras šio apdovanojimo reikšmės, tačiau normalūs žino – už gražias akis tokie dalykai nedalinami. Iki šiol tokį apdovanojimą gavo NATO generalinis sekretorius A. F. Rasmussenas ir Vokietijos kancleris G. Schroder, o dabar atėjo eilė ir A. Kubiliui. Viską pasako apdovanojimo laiške pasakyta mintis: „Nors Lietuva smarkiai nukentėjo nuo krizės, jos ekonomikos atsigavimas trečiąjį ketvirtį buvo pats sparčiausias Europos Sąjungoje.“ Beat that, haters.
2012 m. antroje pusėje A. Kubilius buvo pakviestas į Davoso konferenciją. Pakvietė jį asmeniškai pats Pasaulio ekonomikos forumo prezidentas. Tai elitinė konferencija, į kurią pakviestas būna ne kiekvienas. Tai labai svarbus įvertinimas Lietuvos premjerui. Manau, kad tai dar svarbiau jau asmeniškai, nes tokie kvietimai yra įvertinimai, kaip apdovanojimas už drąsą kokiam gaisrininkui ar policininkui. Gal net kokį šimtą kartų geriau.
Kas iš to?
Nieko. Šios Vyriausybės darbą vertinančiam žmogui tai – džiugūs skaičiai, įvertinimai ir atlikti darbai. Burbančiam bėdžiui, negalvojančiam apie valstybę, o tik apie save – tai jokio poveikio nedarančios žinios, nes tokie žmonės balsuoja už tą, kas jiems priduria 10 Lt prie pašalpos. Tai tik paprasta masė žmonių, kuriems lengviau klausyti populistinių kalbų apie šviesų rytojų ir konservatorišką blogį, prieš kurį reikia kovoti kalavijais ir granatomis.
Kiekvienas atsakingas Lietuvos pilietis turėtų labai smarkiai apsvarstyti, ar jam nereikėtų balsuoti už dabartinės Vyriausybės pagrindą – TS-LKD. Nes jeigu nesudarysime galimybės jiems sudaryti daugumos, ją sudarys raudonskūriai, kvailiai ir visokie psichopatai. Tai, ką aprašiau čia, yra tik mažos uogelės to, ką gero nuveikė ši Kubiliaus vedama Vyriausybė. Kai kurių procesų nei aš, nei kiti gal net nesuprasime ir nesužinosime. Bet kol kas aišku tik tiek, kad nors ir darydama klaidas, kartais susikirsdama, kartais smarviai pridirbdama, bet iš esmės Vyriausybė dirbo teisingai. Ir tai yra tik kelios priežastys, kodėl aš balsuočiau už Kubilių ir Tėvynės sąjungą. Bet…
Nebalsuosiu, arba Liūdnoji įrašo dalis
Kad ir kaip dėkočiau TS-LKD, Kubiliui ir Vyriausybei už tai, ką jie daro gerai Lietuvai ekonomikos srityje; nors ir suprantu, kad iš blogiausių (o blogi visi) reikia rinktis geriausią, bet mano įsitikinimai neleidžia man balsuoti už šią partiją. Mano įsitikinimai neleidžia man balsuoti už partiją, kuri nuolat bando priimti sveiku protu nesuprantamus įstatymus ar apribojimus. Negaliu balsuoti už tuos, kurie taip kišasi į asmeninius žmonių gyvenimus, jog, rodos, nori apsigyventi jų miegamuosiuose.
TS-LKD didžiausias prakeiksmas yra jų penkių raidžių santrumpoje esančios trys raidės: LKD. Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos tikslas – išryškinti Tėvynės sąjungos krikščioniškąjį matmenį. Trumpai-drūtai, ši frakcija skatina valdant valstybę ir sprendžiant ekonomines, socialines ir bendradarbiavimo problemas vadovautis krikščionišku mokymu ir vertybėmis. Skambėtų lyg ir nieko baisaus, tačiau dėl tokių abstrakčių apibrėžimų prasideda nesąmonės.
Tuomet ir atsitinka kuriozai, kai pamėginama pakeisti Konstitucinę „šeimos“ reikšmę. Įtikėję į savo religinius įsitikinimus šie politikai nesuvokia, kad įžūliai kišasi į žmonių asmeninius santykius, į buitį, į tai, kas turi būti neliečiama. Bandydami kovoti prieš neegzistuojantį „homoseksualumo baubą“, TS-LKD nusileidžia iki žemiausio, tautininkų, fašistų ir Gražulio lygio. Bandydami priimti šeimos sąvokos pakeitimą šie žmonės nesuvokia, kaip diskriminuos daugybę žmonių, visiškai nesusijusių su homoseksualumu. Diskriminuos mane, laimingai gyvenantį su mylimu žmogumi, bet dar nespėjusį susituokti. Diskriminuos šeimas, kuriose dėl įvairiausių priežasčių (skyrybų, nesutarimo, neištikimybės), nėra vieno iš tėvų. Kitas šeimas, kurios tiesiog nemato prasmės tuoktis ir jiems to nereikia – jie ir taip laimingi. Diskriminuos moteris ar vyrus, pasirinkusius auginti vaiką be partnerio. Galų gale diskriminuos šeimas, kur tėvai dėl įvairių priežasčių vaiką palikę seneliams. Ir visos šios šeimos, pagal TS-LKD ir kitų socialinių iškrypėlių stumiamą Konstitucijos pakeitimą, negalės vadintis šeimomis. Džiugu nors tiek, kad gražuliško atsitiktinumo dėka, Konstitucijos perrašyti nepavyko. Todėl dabar – daug ramiau, nes nereikia agituoti už socialdemokratus.
Žmonių skirstymas į lentynėles su etiketėmis – TS-LKD bruožas. Ši partija turi vieną nemaloniausių žmonių politikoje – Rimantą Joną Dagį. Žinote pasakymą, kad už kvailį blogiau tik kvailys su iniciatyva? Rimantas Jonas Dagys labiausiai išgarsėjo tuomet, kai vienišus tėvus išvadino „bambaliais“. TS-LKD jį užstojo. Dėl tokių užstojimų atsiranda nepasitikėjimas šia partija, o R. Dagys drąsiai ir nuoširdžiai įžeidinėdamas įvairius visuomenės sluoksnius reiškiasi ir toliau. Prieš porą metų užvažiavo moterims, kad jos yra tradicinės šeimos griovėjos, nes gimdo mažiau nei 3-5 vaikus. Vėliau jis teigė, jog yra normalu priimant į darbą mokyklos direktorių (į valstybinę mokyklą), kelti jam krikščioniškus reikalavimus – taip, pasaulietinėje valstybėje, kurioje nei viena religija nėra pririšta prie valstybės. Prieš kokį mėnesį R. Dagys pasisakė „Žinių radijuje“. Kaip rašė mano moteris, jo manymu, Europa niekada neišbris iš ekonominės krizės, jeigu koncentruosis tik ties ekonominiais klausimais – esą būtina stiprinti šeimos koncepciją, nes tik šeima yra stiprios ekonomikos pagrindas. Turbūt tai reiškia, kad nematysime šviesesnio rytojaus, kol visoj Europoj kiekvienas vienišų ar nesusituokusių tėvų vaikas nebus įtikintas, kad yra nepilnavertis ekonominės visuomenės narys. Buvo ir kitų jo perliukų – deja, nerinkau archyvo, negaliu pasidalinti. Taip grubiai ir diskriminuojančiai šnekantį politiką matyti nemalonu taip pat, kaip ir bet kokį fašistuojantį skustagalvį, žygiuojantį gatvėmis ir šaukiantį ką nors apie žydų išvijimą iš Lietuvos.
Nepamirškite, kad TS-LKD – tai partija, religinę šventę (Kūčias) prilyginusi valstybinei šventei ir jos metu paskelbusi nedarbo dieną. Vienintelis dalykas, kodėl jie išvengė mano rūstybės – tai nepanaikino laisvos nedarbo dienos gegužės 1-ąją. Be to, tai partija, kurios vadovas atstovauja komisijai, atsakingai už santykius su Vatikanu – organu, kuris iš esmės net nėra valstybė, o tiesiog didelė organizacija. Tai partija, kurios rinkiminė reklama šiemet buvo tikrai linksma ir originali (pagaliau ir pas mus naudojama pasišaipymo reklama), tačiau viską sugadindavo tokie „humoro protrūkiai“ kaip tavopažiūros.lt – puslapis, kuriame lyg tarp kitko, prasilenkiant su teisingumo principu, stereotipizuojama ir taip jautri visuomenės grupė.
Nepamirškime, jog šita partija myli ir gerbia Viliją Aleknaitę Abramikienę, labiausiai pagarsėjusią savo pastarųjų savaičių fanatišku elgesiu: patikėjusi purvasklaidos paskleistu gandu, jog Castellucci spektaklyje mėtomos išmatos (ką jau žinome, kad jos mėtomos nebuvo), spektaklį sulygino su pedofilija, o menininkams pasiūlė prišlapinti kultūros ministrui A. Gelūnui į lekštę. Ir taip elgiasi žmogus, rinkiminėje skrajutėje save pristatantis pažangiu, kalbantis apie 3 milijonus „ne gyventojų, o kūrėjų“ ir organizuojanti performancus švietimo įstaigose bei įvairiose šventėse. Ar sugebės atsiprašyti?
Dar čia yra nepiktybinė Irena Degutienė, kuri savo Kalėdinį video palinkėjimą apipavidalina gyvais nuobodžiaujančiais vaikais ir postringauja apie „dieviškos šviesos skleidžiamą viltį“. Išties šis palinkėjimas tiesiog tobulai apsako jos politinę veiklą – visa ji grindžiama religija, tikėjimu, o pasisakymuose dažniausiai viskas kaip nors sulyginama su tikėjimu. Net jei kalbama apie finansinius metus ar ekonominius rodiklius.
Mantas Adomėnas, irgi garsiai nuskambėjęs TS-LKD atstovas – tai žmogus, kurio pasisakymus perskaitęs ir vėliau jį sutikęs gyvai negali patikėti, kad tai tas pats žmogus. Tiesiog nesiderina neapykantos pilni diskriminuojantys pasisakymai su realiu asmeniu. Tai save šiuolaikiniu ir intelektualiu laikantis žmogus, tačiau nemažą dalį politikos siejantis su ypač konservatyviomis bei krikščioniškomis pažiūromis, dažnu atveju per daug kategoriškomis. Turiu pastebėti, jog dabar M. Adomėno pasisakymai socialiniais klausimai – švelnesni. Išsiugdė, kai teko kelis kartus nudegti nagus. Tačiau tai nepaneigia fakto, jog šis žmogus kategoriškai diskriminuoja seksualines mažumas, ir ramia galva pasisako už skirtingas žmogaus teises skirtingoms piliečių grupėms. Šis politikas labai pagarsėjo nusižemindamas iki tada dar neegzistavusių garliavinių lygio, kai LR Konstitucinį teismą pavadino teisine chunta – ir tai padarė dėl Konstitucinio teismo sprendimo, jog šeima yra žmonių sąjunga, ir nesvarbu, ar susituokusių, ar ne. Apie tai, jog jis puikia retorika ir iškalba įžeidinėja kiekvieną šeimą, kuri nėra susituokusi, aš jau net nebekalbėsiu. Jaučiu, kad pavargau. Nesuprantu, kaip jie nepavargsta taip be perstojo žeminti žmones ir dar mėginti savo žeminimą įteisinti.
Antanas Matulas, šių laikų Valančius. Išties visai teisingą darbą pradėjęs, bet vėliau jį pavertęs į beatodairišką ėjimą pjautuvu per viską. A. Matulo veikla tikrai padarė įtaką alkoholio suvaldymo procesams. Bet gal jau užteks? Kategoriškumas blogai bet kokioje srityje, net kai kovoji prieš alkoholizmą. Užsimojęs uždrausti viską, kas susijęs su alkoholiu, A. Matulas dabar visuomenėje atrodo vienas iš dviejų: a) išprotėjęs, prieš savo vidinius monstriukus kovojantis politikas; b) solidaus otkato iš alkoholio pramonės laukiantis įsivažiavusio traukinio mašinistas. Kas jis iš tiesų – sprendžia kiekvienas.
Keista, bet čia yra ir Naglis Puteikis – 26 numeriu TS-LKD sąraše esantis aktyvistas, kurio aktyvizmas paremtas nepagrįstais kliedesiais. Puteikis netgi yra komentavęs šiame tinklaraštyje. Ir komentavęs taip, jog pirma pagalvojau, jog rašo koks nors sektantas ar lengva psichine liga sergantis žmogus. Ne, čia nenoriu jo kaip nors apvardžiuoti – čia kalbu tiksliai tai, ką pagalvojau ir kas man sukėlė susirūpinimą. Puteikis savo tinklaraštyje (nuorodos tikrai nedėsiu, Google randa) jis nuolat žemina Lietuvos policiją, vadina policininkus fašistais, neigia bet kokį teisinės valstybės pagrindą ir užsiima tyru, gražia retorika išreikštu politiniu nihilizmu, kuris kartais nedaug tesiskiria nuo Paleckiuko retorikos. Ir vis tiek, jis yra daugiamandatiniame TS-LKD sąraše, kuriame užima netgi 26 vietą. Nesuprantu tokio partijos sprendimo.
Iškart po Puteikio, konservatoriai reitinguoja konservatoriško ribotumo žvaigždę – Egidijų Vareikį. Jis reiškiasi nedaug. Bet kai pasireiškia, tai dešimčiai metų į priekį. Svarstant Apsaugos nuo smurto įstatymą, E. Vareikis pasisakė, jog negalima iš sumuštos moters atimti vyro, kuris ją sumušė. E. Vareikis geriausiai nusimano, ko reikia primuštai moteriai: „Labiausiai įstatymas nubaudžia ne mušeiką, bet moterį ir baudžia moterį, manau, net du kartus – pirma leidžia ją primušti, nors jai to visiškai nereikia, antra – ji netenka vyro, kuris neretai yra pragyvenimo šaltinis, netenka šeimos, kurios ardyti, tiesą sakant ji visai nenori, nenori, kad jos ir jos vaikų biografijoje būtų įrašyta, kad vyras ir vaikų tėvas sėdėjo už smurtą. Tai labai nekokia šeimos biografija.“ Tačiau šis moterų psichologijos žinovas turi ir sprendimų, kaip smurto šeimoje problemą išspręsti vienu ypu! Tai paprasta: „Iš tikrųjų reikia ne smurtauti, ne bausti, o reikia kad žmonės nesimuštų, reikia gyventi taip, kad smurtui nebūtų vietos“, – postringauja šis psichologas.
E. Vareikis temos taip lengvai nepalieka. Niekuo nepagrįsdamas jis toliaus skiedžia, kad „statistika rodo, kad smurto mažiau būna tose šeimose, kurios sekmadieniais eina į bažnyčią, taip pat tose, kur vyrauja tradicinis pareigų pasiskirstymas, kur mama ir tėtis yra susituokę bei atitinka tradicinius mamos ir tėčio modelius.“ Ir juk visiškai nesvarbu, jog tokios statistikos nėra. Tokia mintimi remdamasis parlamentaras siūlo geriau statyti ne kalėjimus, o bažnyčias, nes einantys į bažnyčią žmonės rečiau mušasi. Oh well… Ar reikia Vareikiui priminti, jog save katalikais Lietuvoje laiko 77% žmonių, todėl pagal jo tokius logiškus skaičiavimus ir statistiką, smurtaujančių vyrų tarpe yra 77% katalikų?
Dagio, Puteikio, Abramikienės ir Vareikio pasisakymai man yra labai panašūs į nuolatines Mazuronio beletristikas. Tik Mazuronis nuolat nusišneka ekonominiais ir valstybės valdymo klausimais, o šie konservatorių atstovai – socialiniais klausimais. Ir tai yra didžiulė TS-LKD problema. Netikiu, jog partijos viešaisiais ryšiais besirūpinantys ir partiją į priekį vežantys žmonės apie tai nepagalvoja ir nenorėtų šių problemų išspręsti. Niekada partija nebus vienalytė – bet tai dar nereiškia, jog nereikia stengtis iš savo tarpo išguiti piktybinių auglių arba bent jų išgydyti.
Yra Vyriausybė, bet visuomet yra ir partija, kuri atstovauja daugumą. O partija dar yra per daug neprogresyvi. Tikriausiai nėra Lietuvoje kitos tokios partijos, kuri vienu metu dirbtų ir nuostabius darbus šaliai, ir tuo pačiu būtų baisus regresas visuomeninėje, socialinėje, šiuolaikinės demokratijos srityje. Toks jausmas, jog ši partija visiškai nesisolidarizuoja su Vyriausybe ir jos vadovu, jų partijos vedliu. Solidarizavimasis, mano nuomone, būtų susikoncentravimas į valstybės ekonominių rodiklių kėlimą ir finansinės situacijos gerinimą, ir darbas būtent šia linkme. Kam gaišti laiką kitų žmonių diskriminacijai ar įvairių visuomenės grupių supriešinimui? Palikite tai Bažnyčiai.
Dėl tokių priežasčių mano įsitikinimai neleidžia balsuoti už Tėvynės sąjungą. Kol partija neišmes arba nesusitvarkys su tokiais savo partiečiais, negaliu už ją balsuoti. Jeigu šie partijos poelgiai jums netrukdo – būtinai atiduokite savo balsą už juos ir suteikite jiems galimybę formuoti Vyriausybę. Tai viena iš partijų, kuri Lietuvai atneš daugiau gero, nei blogo. Tokių partijų yra tik keletas. Neatiduokite balso tiems, kuriems ant valstybės nusispjaut, arba jie tiesiog nieko nesupranta apie jos valdymą. Balsuokite atsakingai.
– – –
Pabaigai linksmiau: Masonai renkasi, bet tik ne 5 numerį:
Norintys komentaruose kontrargumentuoti mano įrašui: pagalvokite, ar neatrodysite taip, kaip šie du piliečiai.
respects, kad nusperndete apginti kubiliu, tamsta burzujau :) nepriklausau jokiai partijai ir jom labai nesimpatizuoju, taciau reikia turet kiausius, kad imtumeis vadovaut tokiu metu, kai viskas eina dugnan, t.y. kuopt svetima shuda.
atsiprasau uz zodyna, bet reik viska vadint savais vardais :)
Puikus įrašas, Mykolai, could not agree more. Kiek teko bendrauti su šviesesniais žmonėmis, jie visada giria TS-LKD laimėjimus ekonomikoje, tačiau taip pat negatyviai atsiliepa apie XIX a. po žiūrįsocialiniais klausimais. Deja, bet partijos viršūnėlių davatkų retoriką perima ir jaunieji konservatoriai, pradedant Seimo nariais (P. Saudargas), baigiant jaunaisiais konservatoriais ar dideliais jų gerbėjais kaip kad p. K. Jachimavičius. Manau, kad TS nusikračius raidžių LKD, mažiau dėmesio skyrus marazmatikams kaip A. Bačiulis, susitvarkius su Dagiu, Abramikiene, Adomėnu, Landsbergiu (kuris, kaip žinia, palaiko patvorinius) ir kitais postringautojais, viskas būtų su jais puiku, tačiau…
Pas konservatorius yra dirbantys žmonės – Kubilius, Kreivys, Zingeris ir kiti, o yra ir garsiai rėkiančių (anksčiau išvardinti), deja, kol kas pastarieji labiau matomi ir dėl to atgrąsūs.
Ačiū už tikrai įdomų straipsnį.
Dar sykį nusistebėsiu, kad konservatorių elektoratas patogiai pamiršta, kad Ingrida Šimonytė nėra partinė, į postą paskirta prezidento Valdo Adamkaus dekretu. Ji nepriklauso jokiai partijai. O visos pagarbos A.Kubiliui dėl sutramdytos recesijos nevisai pelnytos, nes nesykį matėme jo ir I.Šimonytės konfliktą net spaudos konferencijose. Manau pirmiausia mes turime būti dėkingi I.Šimonytei už jos principingumą, gerą darbą ir nesisavinti svetimų aukso medalių.
Vis dėl to išsamus skyrius “nebalsuosiu” nuramina, kad Kleckas išlaiko objektyvumo egzaminą, mato ir fašistinę partijos pusę.
nuoširdus dėkui už tokį milžinišką informacijos kiekį! Labai gerai turėti tiek daug medžiagos vienoje vietoje.
pas mane politinių žinių galbūt vos vienas kitas procentas, bet sugebėjai tuos procentus padidinti. šaunuolis!
nes tiesos niekada nebūna per mažai.
Labai teisingas straipsnis. Tik kodėl neužakcentavai tokio svarbaus dalyko, kad Kubiliaus Vyriausybė yra ilgiausiai dirbanti Vyriausybė nuo nepriklausomybės pradžios ir kad pirmoji Lietuvos istorijoje išdirbo visą kadenciją.
Tai labai gerai parodo, kad opozicija paprasčiausiai neturėjo pasiūlyti nieko geriau. O juk buvo ir bandymai inicijuoti priešlaikinius Seimo rinkimus, ir bandymai surengti interpeliacijas ministrams. Bet kadangi rimtų priežasčių ir argumentų nebuvo, liko tik prieš televizijos kameras skųstis, koks blogas Kubilius.
Būtent todėl nebalsavau šiandien už TS-LKD, nors visiškai pritariu, kad ekonomine prasme geresnės Vyriausybės nesame turėję (tačiau kaip mini kolega mind-me, daug tų nuopelnų priklauso būtent nepartinei I. Šimonytei). Balsavau už vienintelį kitą galimą variantą. :) O vienmandatėje aš praktiškai visada balsuoju už nepartinius, taip ir šįkart.
Puikiai, buržujau. Galiu tik pasidžiaugt, kad kažkas taip gerai išdėstė nuomonę, kuri ~99% atitinka manąją, mat ir aš, nors šiaip norėčiau balsuot už konservus, bet dėl visokių dagių partijos pauodegėj paprasčiausiai ranka nekyla :)
Nugi pradėjus skaityti nė nepasijuto įrašo ilgumas. Suvartojau skaniai :)
Buržujau tavo tekstus skaityti įdomu kaip visada, ir dažnai laikausi tos pačios pozicijos :)
Tik norėčiau paprieštarauti dėl Antano Matulo, neturėtum jam priekaištauti, nes jo pastangos tikrai nėra perdėtos. Gal savo kailiu to nematai, bet pas mus labai didelė problema su alkoholiu. Būdamas reklamos ekspertas turi žinoti kaip veikia reklama, ir kad alkoholio reklama pirmiausiai moko jaunimą, todėl norą uždrausti reklamą aš sveikinu. Pirmiausiai turim išgyti iš alkoholizmo, tik tuomet galime kalbėti apie lengvesnį reklamos ribojimą, nes kitaip problemos iš esmės ir neišspręsim.
Pabaigai kontrolinis klausimas – kada paskutinį kartą matei akivaizdžiai nepilnamečių grupę vaikščiojančią su sultimis, limonadu rankose?
Žmogau, spaudžiu tau dešinę! Įdomiai ir teisingai rašai :))
Na, nepabijosiu ir komentuosiu bei kontrargumentuosiu. Imame tokią citatą: „Kai estai ruošėsi krizei ir kaupė rezervinį fondą blogiems laikams, Brazausko ir Kirkilo Vyriausybės švaistėsi pinigais į visas puses ir atvedė šalį prie to, jog 2008 metais, praėjus pelningiausiam šio tūkstantmečio laikotarpiui, Lietuva neturėjo jokio rezervo ir naujai Vyriausybei buvo atiduota kaip išspausta obuolių košė.“
Dabar žiūrime faktus. Biudžeto išlaidas tvirtina Seimas, ne Vyriausybė. Kirkilo Vyriausybė Seime NETURĖJO daugumos, tai buvo mažumos Vyriausybė. Kaip tuo metu elgėsi opozicija, ir, konkrečiai, konservatoriai, kuriuos dabar šlovinate už jų taupumą, biudžeto balansavimą ir t. t.?
2007 m. konservatorių iniciatyva prastumiamas bazinės algos padidinimas iki 490 Lt (t. y. pakeliami visų valdininkų atlyginimai). Konservatoriai vieningai balsuoja už, nė vienas socdemas to nepalaiko.
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=20193&p_var=1&p_mark=&p_rus=3
Kirkilas sako: „tiek lėšų biudžete nėra, tai sąmoningas biudžeto žlugdymas“. Kubilius atkerta, kad dabar jau Vyriausybės reikalas, iš kur tuos pinigus paimti. (Beje, vos gavę valdžią konservatoriai nebebuvo tokie dosnūs ir bazinę alga nukirpo iki 450 Lt – būti dosniems, kai pinigus reikia ne tik dalinti, bet dar ir patiems iš kažkur surinkti, kur kas sudėtingiau.)
Analogiškai su motinystės išmokomis – priminsiu, kad socdemai siūlė pusantrų metų atostogas, konservatoriai 3 metų. Panašus vaizdas – vos gavę valdžią jie pasidarė nebe tokie dosnūs ir išmokas nukarpė.
Jei kalbate apie Estiją, tai jos rezervas buvo kaupiamas iš privatizuojamų objektų. Lietuvoje milijardai iš privatizacijos fondo nukeliavo kompensuojant nuvertėjusius rublinius indėlius. Turbūt nereikia priminti, kad sprendimą inicijavo ir buldozeriu prastūmė taip pat tie patys konservatoriai 1996-2000 m. kadencijoje.
Taigi, niekaip nesuprantu to susižavėjimo ir niekaip neįžiūriu apdairios konservatorių ekonominės politikos. Geriausiu atveju ekonominio augimo metu jie, kaip ir socdemai, populistiškai švaistėsi pinigais, norėdami įtikti rinkėjams. Blogiausiu atveju vykdė sąmoningą sabotažą.
Tikrai sunku apsispręst šiemet. Dėl ekonomikos atsigavimo, kaip manai, ar negalėjo būti nemaža įtaka ir emigrantų, kurie nemažus pinigų srautus į Lietuvą siunčia/parsiuntė?
Iki galo dar neapsisprendžiu – ar už konservatorius, ar už liberalus balsuot. Norisi kad liktų panaši politika, kaip dabar. Bent jau ekonominė.
Radikalai visur yra blogai. Ir pas konservatorius, ir pas socdemus jų galima rast. Šiaip, bendras požiūris į krikščionybę man tai nekliudo – visi žino mano pažiūras, tačiau visokie rėkaujantys bet kur nuotaiką gadina…
Liberalai man labiausiai kliūna dėl savo iBalsavimo kišimo – jau per gerklę lenda ta nesąmonė :) Bet rinktis iš dviejų yra paprasčiau nei iš 18-os…
Be jokios abejonės už socdemus balsuosiu, tik ne iį viršūnėlių, bet iš NK.
Juliau,
sakai, Matulas – nieko tokio? Štai vakar 15min išspausdino straipsnį apie jį, kuriame yra tokia tiesioginė jo citata apie jo ex žmonos teiginius apie jį patį:
„Labai blogai, kad ji šitai daro prieš rinkimus. Būtų po rinkimų, nekreipčiau dėmesio“.
Mano supratimu, žmogus čia vienu sakinuku atskleidžia savo tikrą veidą ir požiūrį į rinkėjus. Pilnas straipsnis- čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/antanas-matulas-santykius-su-buvusia-zmona-aiskinasi-per-ziniasklaida-56-262729#ixzz28o131xgK
atvirai pasakius neradau to, su kuo nesutikčiau. Anksčiau maniau, kad tik aš vienas taip manau, pasirodo kad ne. Tik išvadas sau pasidariau kitas, nei kleckas – balsuosiu PIRMĄ KARTĄ už konservatorius nuo pat nepriklausomybės atgavimo. Ir reitinkuosiu apčion visas klecko paminėtas asabas. Apie puteikì prisiminiau rusišką posakì – kaip laivą pavadinsi, taip jis ir plauks. Naglai plaukia ;-)
Milda, papildomas pinigų srautas (emigrantų siunčiami pinigai) didina infliaciją.
Tiesiog efkai
nelabai suprantu kuo Matulo asmeninis gyvenimas siejasi su alkoholizmo problemos sprendimu? Tai visiškai nesusiję ir niekaip neturi jokios įtakos visuomeniniam interesui.
Kodėl šita: “niekada neturėjo visiškai jokios įtakos autoriaus finansinei būklei” nuoroda neaktyvi?
Kažkaip autorių sutapatinau su savimi. Tikrai ir aš taip mąsčiau, o dabar vertinu kitaip, nes yra kitaip. Geriau tie, kurie nors kiek stengiasi, nei tie, kurie sako, kad bus geriau, o nieko dėl to nedaro.
Džiaugiuosi, kad autoriui pasirodė aktualus mano “bloge” pateikiamas turinys. Kviečiu visus užsukti į rinkimai2012.blogspot.com ir paskaityti daugiau :)
Ačiū visiems už palaikymo komentarus :) Balsuokit atsakingai!
Justai,
kaip dirbdamas reklamos srityje tikrai žinau, jog reklama jaunimui daug įtakos nedaro. Įtakos sumažėjimas pasijaustų tik tuo atveju, jei alkoholio reklama būtų uždrausta visiškai, o alkoholio skyriai – paslėpti už juodos užuolaidos. Matulo darbai nėra blogi iš esmės, tačiau jis dabar jau persistengia.
ghoul,
ačiū už kontargumentus. Iš savo pusės niekad nepamiršiu, kaip 2008 m. Blinkevičiūtė, likus pusmečiui iki rinkimų, be atvangos taškė socmino pinigus į visas puses, kur tik galėjo.
milda,
emigrantai pinigus siuntė visada, tai ženkli pagalba sunkiau pragyvenantiems žmonėms. Kaip jie veikia ekonomiką, aš nežinau, bet visuomenei pragyventi jie padeda. Aš tokios nuomonės.
florian,
ten ne nuoroda, ten išryškinta kaip tik įmanoma :)
Juliau,
tiesiogiai – nesisieja. Bet susieti nesunkiai galima tuo, kad alkoholizmo problemą gali spręst ir kiti žmonės, pavydžiui tie, kurie atvirai ir viešai nedeklaruoja, kad po rinkimų jiems bus “dzin”,ką apie juos galvoja, svarbu, kad tik išrinktų. Taip pat ją gali spręst ir tie žmonės, kurie neina lengviausiu ir, deja, pastaruoju metu populiariausiu keliu – uždrausti. Ko fektyvumą labai gerai parodė švyturys su savo nealkoholinio alaus reklama vidury dienos.
ghoul, net jei jūs būtumėte visiškai teisus, tai nepaneigia viso straipsnio esmės, nes jame figūruoja toli gražu ne du teiginiai. Tačiau visiškai teisiu jūsų nelaikyčiau (tuoj prie to prieisiu). O, jei buvo padaryta fakto klaida, ji jokiu būdu nebuvo padaryta piktybiškai ir už tokią aš nuoširdžiai atsiprašau. Esu žmogus, klystu. Neabejoju, kad kartais klystate ir jūs. Dabar matau, kad iš tiesų A. Kubilius nėra pirmasis Premjeras, pakviestas į Davosą. Buvau suklaidintas. Dėl to mušuosi į krūtinę ir sakau “kaltas, kaltas, kaltas” :) Kita vertus, negaliu visiškai sutikti su jūsų teiginiais apie neva tai konservatorių sąlygotą išlaidavimą krizės akivaizdoje. Įstatymo projektas, kuriuo buvo siūloma didinti jūsų minėtą bazinę algą, buvo pateiktas būtent tuometinio socialdemokratų Finansų ministro. O faktas, kad tuometinė Vyriausybė buvo mažumos Vyriausybė, dar nieko nekeičia, nes opozicija nėra homogeninis kaip visuma organizuotas darinys, dėl to opozicijos, nepriklausomai nuo jos kiekybės, lyderio pozicija toli gražu nelemia Seimo rezultatų. Beje, konservatoriai ne tik pasisakė už šį projektą, bet kartu jie ragino SUBALANSUOTI ateinančių metų biudžetą adekvačiai projektu prisiimtiems įsipareigojimams padengti. Ir dar vienas ne mažiau svarbus faktas – socialdemokratų valdymo metu valstybės išlaidos kasmet augo po maždaug 3 milijardus litų. Palyginimui, mūsų čia aptariamas bazinės algos projektas valstybės išlaidas padidino maždaug 800 milijonų litų, tad lieka keleriopai didesnė išlaidų dalis, dėl kurios dar tarsi ir reikėtų “pasiaiškinti”. KASMET. Tuo tarpu šios Vyriausybės valdymo metu išlaidos buvo įšaldytos ankstesnės kadencijos pabaigos lygyje.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as-manau/lietuvos-zmones-nelipkim-ant-greblio-nuo-kurio-karta-jau-nulipom-516-258116#ixzz28tjFgnLY
Kas liečia jūsų cituojamas (tikiuosi, kad tiksliai cituojamas, o ne atpasakojamas sau palankiais žodžiais) frazes, aš galiu pacituoti štai tokį A. Kubiliaus komentarą: “Vyriausybė turi visas galimybes pergalvoti, kaip jinai tą biudžetą subalansuos, pateikti savo pasiūlymus, kai svarstysim (2008 m.) biudžetą…Vyriausybei tenka didelė atsakomybė dabar ieškoti, kaip subalansuoti toliau biudžetą.” Būtent biudžeto subalansavimas buvo akcentuojamas kartu pabrėžiant, kad tam yra visos galimybės. Ir aš dar sykį pasikartosiu, kad jūs akcentuojate išlaidas, kurios dėl priimto sprendimo paaugo 550 milijonų litų (kalbu apie skirtumą tarp 460 ir 490 litų). Tuo tarpu ignoruojate mano anksčiau pateiktą faktą, kad anos kadencijos metu valstybės išlaidos kasmet augo po maždaug 3 milijardus litų. Tad lieka beveik 6 kartus didesnė išlaidų augimo suma KASMET, dėl kurios galima diskutuoti atskirai. Yra tiesiog neįtikėtina, kad, pavyzdžiui, biudžeto išlaidos nuo 2005 metų iki 2008 metų išaugo nuo 14 iki net 24 milijardų litų! Didele dalimi toks išlaidų augimas buvo dviženklės infliacijos, valdančios žmonių atlyginimų augimą, kaltininkas. Todėl jūs negalite nurašyti 550 milijonų litų kaip kažkokią didesnę reikšmę vaidinančio niuanso nei, sakykim, likusio 2,5 milijardo išlaidų augimo. Ir dar ir dar kartą galiu pakartoti, kasmetinio augimo. Ir jūs vis minite tai, kad Seime valdantieji neturėjo daugumos. A. Kubilius “daugumos” neturėjo juo labiau, nes, kaip minėjau, opozicija tai ne koalicija :) Ir aš jokiu būdu nesutinku su jumis, kad viešumoje reikėjo neigti krizę. Formuojant neadekvačius teigiamus lūkesčius galima padaryti daug žalos. Gyventojai gali atitinkamai neadekvačiai skirstyti savo asmeninius finansus, verslas – savo, o galiausiai valstybė – viešuosius. Reikia elgtis atvirkščiai, blaivia galva suvokti realybę ir jai atsakingai ruoštis, o ne slėptis nuo nepatogios tiesos. Todėl aš suprantu D. Grybauskaitę, kai ji pabrėžia, kad antra krizės banga išlieka galima. Ji šitaip nori užkirsti kelią populizmui, kad politikai neįsijaustų žiūrėdami į BVP rodančius skaičius ir toliau laikytųsi atsakingumo.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as-manau/lietuvos-zmones-nelipkim-ant-greblio-nuo-kurio-karta-jau-nulipom-516-258116#ixzz28tjPCSfX
Kai pirmą kart susitikau su Adomėnu, tada ji dar joks seimo narys nebuvo, buvau šimtu proc. tikra, kad jis yra homoseksualus asmuo. Tai įsivaizduokit mano nustebimą, kai paskaičiau vieną kitą pono pasisakymą :))
jūs akcentuojate mažąją išlaidų augimo dalį ir tas jūsų akcentas paprasčiausiai nėra adekvatus, jeigu skirstysime priekaištus. Man yra sunku preciziškai pakomentuoti tai, kas vyko prieš 5 metus. Negaliu tiksliai įvardinti, kokiais būtent motyvais buvo paremtas vienas ar kitas sprendimas. Abejoju, kad galite ir jūs. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvų, kai jau žinome, kaip klostėsi vėlesnė globali ekonominė situacija, sakyčiau, kad ir tos išlaidų augimo dalies vertėjo atsisakyti. Tačiau skirtingai nei jūs aš akcentuoju bendrą vaizdą, o ne vieną patogumui pasirinktą pavyzdį. Kaip minėjau, išlaidų augimas buvo labai didelis ir jis kartojosi metai iš metų. Paklauskite savęs, ar jums atrodo gerai, kad ekonominio pakilimo metu buvo nuolatos tvirtinamas biudžeto deficitas? Pažiūrėkite, dabar I. Šimonytė jau kalba apie rezervo kaupimą, nors dar tik judame biudžeto balanso link, apie tai kalbama jau iš anksto. Va tai man atspindi atsakingą požiūrį, o ne tai, kas vyko anoje kadencijoje. Todėl, vaizdžiai kalbant, jei norite mesti akmenį į Tėvynės sąjungos daržą, nepamirškite į socialdemokratų daržą numesti keleriopai didesnio :)
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as-manau/lietuvos-zmones-nelipkim-ant-greblio-nuo-kurio-karta-jau-nulipom-516-258116#ixzz28tjf2S2B
teigti, kad konservatoriai yra atsakingesni už, pavyzdžiui, socialdemokratus, galime remdamiesi jų šios kadencijos metu vykdytais darbais bei jų tolimesniais deklaruojamais siekiais. Atsižvelgiant į ligšiolinius pasiekimus galime būti tikri, kad tos deklaracijos nėra tuščios. Tuos siekius atspindi tiek, pavyzdžiui, Finansų ministrės I. Šimonytės pareiškimai apie poreikį kaupti rezervą vos valstybės biudžetas bus perteklinis, tiek Tėvynės sąjungos programa, kurioje finansinio tvarumo uždaviniai keliami kaip vieni pagrindinių ir jiems skiriama tikrai daug dėmesio. Apie partijų atsakingumą kalba ne tik jų pačių idėjos, bet ir tai, kaip jos reaguoja į naudingas savo politinių oponentų idėjas. Ir čia iš socialdemokratų pusės aš įžvelgiu daug destruktyvumo, kai politinės ambicijos keliamos aukščiau viešojo intereso (ne visada, bet apibendrinęs jų visos kadencijos retoriką drįstu taip teigti). Apie ateities prognozavimą apskritai nekalbama. Visai nereikia numatyti konkrečios krizės datos ar jos masto, užtenka tik elgtis atsakingai ir suvokti, kad tokia krizė yra visada galima, ir, jei ja nekvepia šiandien, nereiškia, kad situacija nepasikeis ateityje. Ypatingai už akių užbėgti ir tokioms negandoms pasiruošti derėtų, jei tam yra visos galimybės, t. y. auga pajamos, gyvenama ekonominio pakilimo laikmečiu. Todėl, kartoju, jūsų pasirinktas pavyzdys ginant savą poziciją gal ir yra patogus, tačiau nepaneigia bendros tuo metu vyravusios išlaidavimo tendencijos. Ir teigti, kad mažumos Vyriausybė yra Vyriausybė-impotentė, ir šitaip tarsi pasiteisinti dėl neveiklumo valdymo metais negalima.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as-manau/lietuvos-zmones-nelipkim-ant-greblio-nuo-kurio-karta-jau-nulipom-516-258116#ixzz28tjtNLDC
Džiaugiuosi, kad šio straipsnio autorius rado kažką aktualaus mano “bloge”. Kviečiu užsukti į jį ir paskaityti daugiau :)
Pateikiau ištraukas iš mūsų su ghoul diskusijos kitoje vietoje, kad nereikėtų kartotis. Dalis to teksto gali neįsipaišyti į kontekstą, bet tingėjau rankioti, gal nepyksite :)
Tikrai galėtų konservatoriai atsikratyti to krikščioniško bullshitizmo, pasivadinti tiesiog Konservatorių Partija – ir balsą būtų galima jiems duoti. Dabar telieka pritarti autoriui ir rinktis kitą variantą.
Tiesiog Efkai,
na tu paėmei žodį iš konteksto ir pateikei kaip Matulo poziciją apskritai. Nesielk kaip populistas. Matulas pasakė, kad po rinkimų šios istorijos paviešinimas būtų nesvarbu nes tai pirmiausia nelabai kam rūpėtų ir antra nepakenktų darbui seime. O dabar prieš rinkimus ištraukiama 2 metų istorija ir pateikiama prieš balsavimą, natūralu kad gali prarasti “nesigilinančių” balsus, nes tai negatyvi informacija.
Reikia suprasti viena dalyka – atiduotas balsas bet kuriai kitai partijai yra balsas pries TS-LKD. Tai balsas pries testinuma ir stabiluma. Politika yra teisingiausio sprendimo ieskojimas kompromiso budu. Gali ne viskas patikti, bet reikia ieskoti kompromiso. Ta pati daro ir rinkejas. As asmeniskai galeciau rasti dar daugiau kabliuku, kurie man stringa TS-LKD. Taciau suprantu, jog balsas siuose seimo rinkimuose yra ir vyriausybes darbo krizes metu ivertinimas ir palaikymas vykdomos politikos testinumo.
Juliau,
man tai yra svarbu. Jei žmogus sako, kad prieš rinkimus kažkokia informacija yra svarbi ir reikšminga, o po rinkimų ji iškart taps nebesvarbi ir nereikšminga, man tai automatiškai nepatinka ir kyla įtarimas “o kodėl politikui vienokia ar kitokia nuomone, faktas ar šiaip, kaip sakai, iš konteksto ištraukta istorija, kuri tiesiogiai susijusi su juo, po rinkimų bus nebesvarbi”? Ta prasme, gal tau patinka, ką jis daro dėl alkoholizmo- na ok, tavo teisė rinktis. Bet aš niekada nebalsuočiau už žmogų, kuriam didžiausia bėda yra ne ta, kad išlindo kažkokia negraži istorija, o kad ji išlindo prieš rinkimus.
Na zinai Burzujau.. Tikrai tave pavaisinciau vienu kitu bokaleliu sutikes..
Visiskai sutinku ir pritariu..
Netusciazodziausiu. Aciu uz puiku straipsni.
Tai belieka balsuoti už Liberalus (Masiulį).
Lola,
būtent.
Tai klausimas runkeliui – ar gali būti blogiau? Atsakymas:
Lola,
mano kukliu įsitikinimu, balsuodama už Masiulį faktiškai už tuos pačius konservatorius prabalsuosi :)
goo.gl / mY5ir
:)
Giedriau, jei jau cituojate savo kontrargumentas, tai įdėkite ir tai, ką rašiau aš. Ar bent jau pataisykite teiginius, kuriuos jau parodžiau esant klaidingais – pvz., apie tai, kad finminas siūlė kelti bazinę algą tik iki 460 Lt, o konservai vieningai balsavo už žymiai didesnį pakėlimą iki 490 Lt. :)
Nes kai netiesą parašote pirmą kartą, galima manyti, kad tai tiesiog žmogiška klaida ar nežinojimas. Kai tą patį kartojate antrą kartą, į galvą nejučiom ateina garsioji Gebelso citata. :)
Džiaugiuosi tokiu straipsniu, kuris tokius emociškai “pakrautus” klausimus gana ramiai ir racionaliai iškloja ant paklodės. Noriu tik pasidalinti savo įspūdžiu – kad straipsnyje “girimas namas, bet kritikuojami pamatai”. Nepulsiu teisinti visokių pasisakymų ir nusišnekėjimų iš TS-LKD pusės, nes jų buvo pakankamai, bet atkreipsiu dėmesį į dvi vietas iš šito straisnio: 1. Citata: “…šie politikai nesuvokia, kad įžūliai kišasi į žmonių asmeninius santykius, į buitį, į tai, kas turi būti neliečiama.” ir 2. Galima cituoti visą E.Vareikio kritika, nes tekstas parašytas ironiškai ir nesąžininga iš konteksto trukti sakinius, bet pagrindinė mintis išvertus visas ironijas – “atskirkim nuo šeimos smurtautojus”. Taip ir nesupratau Buržujaus pozicijos šituo klausimu – tai kištis į šeimos reikalus (tik nesakykit, kad visi mušasi virtuvėje ir teliko kambaryje) ar ne?
Bendrai Vareikio kritikoje įžvelgiu šiokį tokį trumparegiškumą, įtariu, primetant Vareikiui “greito sprendimo” (suprask – neefektyvaus) ieškojimą, bet po to ironiškai “E. Vareikis temos taip lengvai nepalieka”. Tai jis palieka ar nepalieka? Netgi pacituotai E.Vareikio tezei “„Labiausiai įstatymas nubaudžia ne mušeiką, bet moterį ir baudžia moterį, manau, net du kartus“” išsakoma pajuoka parodo nesugebėjimo matyti problemos giliau. Kiek tekę susidurti ir kiek teko skaityti teoriškai – dažnai šeimoje, kur vienas sutuoktinis smurtauja (ar pijokauja, ar ir tai ir tai) kalti būna abu sutuoktiniai, nes nukentėjusysis lygiai taip pat stengiasi būti aukos vietoje, kaip smurtautojas agresoriaus vietoje. Tokios problemos po vieną nevaikšto, jos visada kartu. Gal E.Vareikis ir persistengė apie “bažnyčių statymą”, bet aš pataisyčiau – skatinti religinių bendruomenių kūrimą, kur būtų galimybė šeimoms mokintis bendrauti be “aukos-agresoriaus” rolių ir šiaip išlipti iš rolių ir prievartų elgtis vienaip ar kitaip, o mokintis dovanoti savo gyvenimus kasdienybėje kaip prisižada per vestuves.
Bendras krikščioniškų vertybių kritikavimas atrodo labai įdingas, nes ir laisvoji rinka, dėja bet buvo pasiūlyta Katalikų vienuolių Dominikonų tuometiniam Ispanijos karaliui, išgyvenančiam pirmąją infliaciją dėl importuoto aukso iš naujai atrastos Amerikos. Taip gautųsi, kad ir laisvos rinkos gynimą reiktų palikti bažnyčiai?
Atrodo niekas nesiginčija, kad šeima yra visuomenės pagrindas, bet labai aršiai ginamos “kitokių” (turi mintyje išsyskyrusias, našlaujančias ir visas kitas) šeimų teisės ir problemos. Čia kaip suneštiniame baliuje, kuriame visi atsineša po lygiai, atsiranda ubagas. Visi sutaria, kad jį sušelps ir psidalins su juo savo geru, atsisakydami po truputį kiekvienas. Bet kas pasidaro, kai tokių “išlaikytinių” pasidaro daugiau nei pusė baliauninkų? Taip ir su pilnom šeimom – čia ne tik savimi ir vaikais rūpintis reikia, kad jie užaugtų padoriais žmonėmis, dar ir pasidalinti savo geru su nelaimes patyrusiomis šeimomis, bet negana to dar ir “priimti į balių” visokiais kitokiais santykiais nusprendusius save patenkinti “linksmuosius berniukus” ar “mergaites iš vienos Graikijos salos”.
Aš čia užkabinau tik dalį teksto, gal ir ne pačią svarbiausą, negalėjau susilaikyti, nors stengiausi rasti argumentus, o ne emocijomis sklaidytis.
Visada yra sveiko proto desinieji… taigi yra ka rintis :)
norėčiau dėl keletos momentų pabandyti diskutuoti:))
TS-LKD ir žmogaus teisės, kova su homoseksualais, kišimasis į žmogaus asmeninį gyvenimą…
Labai konkretus faktas, kuris daug ką pasako, – Rokas Žilinksas priklauso šios partijos frakcijai seime, su šia partija dalyvauja rinkimuose, kuriuose yra dargi vienmandatininkas, partijos narių išreitinguotas taip, kad sąraše užima 4 8 poziciją. Tad, rodos, sutampančios idėjos, tikslai yra pirmoje vietoje, o asmeninio gyvenimo pasirinkimai – privačioje gyvenimo sferoje.
kaltinti, jog TS-LKD braunasi į žmogaus asmeninį gyvenimą, priešinti su žmogaus teisių gynimu, ir taip išskirti iš kitų partijų yra neteisinga. pirma, šių dienų valstybė vis labiau kišasi į žmogaus gyvenimą, į jo privačią sferą, visos parijos tame dalyvauja. tai vyksta tiek dėl valstybės prisiimamų vis didesnių socialinių įsipareigojimų, tiek dėl nustatymų, kas yra norma, laisvės aiškinimus etc. to kišimosi mastas yra didesnis pas kairiąsias partijas, nes jie privačią sferą verčia viešąja t.y. ima kontroliuoti tai, į ką anksčiau iš esmės buvo nesikišama, o dešiniųjų iniciatyvos dažniau yra iššaukiamos pirmųjų pastangų. na, bet čia jau politinė filosofija prasideda…
Socdemus priskirti prie draugiškų žmogaus teisėms, o TS-LKD ne… gal iš dalies ir galiu suprasti, kokiomis prielaidomis remiamasi, bet ne pritarti:) pirmieji pagal savo ideologiją teoriškai turėtų nuveikti kalnus pas mus, bet tik Pavilionienė kažkiek reiškiasi, kol būna nutildyta partijos viršūnės (taip, man tas labai malonu ir net piktdžiugą kelia;))) TS-LKD šeimos koncepcija… taip, partija su juo nudegė, įsitraukė net į bereikalingas konstitucijos keitimo iniciatyvas (ne be ydingo konstitucinio teismo aiškinimo pagalbos), bet šituo remiantis partiją laikyti grėsminga žmogaus teisėmis ar traktuoti kažkokiu katastrofišku įsikišimu į privačią gyvenimo sferą… nežinau:)
Dėl krikdemo Vareikio.. ji dar rašo ir užsienio politikos klausimais, per šiuos kelis metus tapo ne vienos tarptautinės organizacijos ar tarpvalstybinės institucijos posto savininkas. gali nepatikti kai kurie jo slidūs pamąstymai, dažniausiai išdėstomi tik savo bloge ar kokiame delfije, bet kad šie nustelbtų jo nuopelnus mažiukais žingsniukai didėjančio Lietuvos atstovavimo tarptautiniame lauke ir viešosios diplomatijos kokybei…
Landsbergis… man tai dažnai nustebina jo vaidmuo. V. Landsbergio asmeninė nuomonė dėl Garliavos istorijos, kritika kai kuriems Vyriausybės sprendimams etc., netapo nesibaigiančiais pamokslavimais ar skaldančiu veiksniu. jis ir pasiliko viską kaip savo asmeninę nuomonę, išlaikė atstumą, nesiekdamas priminti savo autoriteto ir nurodinėti, o per rinkiminės programos pristatymą jis susilaikė nuo šitų dalykų primindinėjimo ar pan, deklaravo paramą ir vienybę. tad man čia kažkaip visai gražiai ir racionaliai atrodo toks skirtingų kartų partijos elito sugyvenimas :) kažkaip net palygins su AMB pavyzdžiu
tai gal tiek:)
Vytautui Girdzijauskui:
1. Dėl „domininkonų atrastos laisvosios rinkos“ – tai sakote, kad iki tol žmonės neprekiavo tarpusavyje ir nesiderėjo dėl kainų? :)
2. Dėl „ubagaujančių“ ir „dalijimosi“ – sakykite, kuo konkrečiai visi tie išsiskyrę, nesusituokę, homoseksualai ir t. t. yra „sušelpiami“? Jie moka tuos pačius mokesčius, taigi, kodėl jie neturėtų gauti visų tų pačių teisių ir privilegijų? Norite „suneštinio baliaus“ – įveskite atskirą mokestį, kurį mokės tik „doros krikščioniškos šeimos“, ir tada va iš šitų savo pačių susimestų pinigų galėsite skirstyti joms kokią tik norite paramą ir pašalpas. O dabar kažkodėl tamsta įsivaizduojate, kad turite išskirtines teisės į tai, ką sukuriame mes visi.
Siulau akcija ‘paspausk ranka Kubiliui’. Lietuva maza, visi gatvese susiduriam, progu netruks;)
Manau, zmogui tokie svelnumai ne prasciau kaip kokie pakvietimai i Davosa…
Dekui uz sraipsni, viskas aiskiai ir akivaizdziai, man jau atsibodo pyktis su draugais ir irodineti, kad Kubilius geras dede :) Dabar tik numesiu sita nuoroda ir ramu.
Nusižengsiu savo suopračiui ir parašysiu komentarą po straipsniu, kuriame esu paminėta. Nenoriu slėptis už kokių nick’ų, bet kai esi paminėtas teigiamai, gali atrodyti, kad prašaisi dar komplimentų :) Žinoma, už gerą žodį dėkoju buržujui, tikrai miela, bet čia aš ne dėl to.
Ghoul visai pagrįstai prisiminė, kad už kai kuriuos sprendimus, kuriuos teko sunkiai ir skausmingai “atsukinėti atgal” prieš krizę balsavo ir konservatoriai, bet kelių dalykų negaliu nepaminėti:
1. sudėtingiausios problemos dėl krizės kilo visgi Sodros biudžetui, o ne valstybės biudžetui. Sodros pajamos yra tiesioginė darbo užmokesčio fondo išvestinė, o anas, ekonomikai leidžiant orą, ėmė trauktis kaip balionas – veiklos neteko ištisos eilės vadibinikų, statibinykų ir kitų iš burbulo dosniai atlygintų. Ir nors buvo didelių perlenkimų su motinystės išmokomis, atliktų su konservatorių pritarimu, jie per kelias iteracijas buvo gerokai apmažinti. Visgi pagrindinės Sodros išlaidos yra ir buvo pensijoms. O jos sunkiai keičiamos, ypač turint mintyje KT doktiną, kad šios pensijos yra kažkokiu būdu nuosavybė, nors tai visiškai perskirstymas, o ne kaupimas. Valstybės biudžetas turi daugiau ir įvairesnių pajamų šaltinių ir skirtingų finansuojamų sričių, kur priimti diskretiškus sprendimus, mažinančius išlaidas yra paprasčiau – niekas dar nepasakė, kad mokytojas ar policininkas yra nuosavybė :) Galiausiai, kai kurias išlaidas galima finansuoti ES lėšomis. Tuo tarpu pieš krizę išsprogdinant sodros pensijų bill’ą mažumos vyriausybei nereikėjo jokio Seimo su jo opozicija – tiek bazinė pensija, tiek draudžiamosios pajamos buvo didinamos Vyriausybės nutarimais, o lėšos joms įgyvendinti – imamos iš sukaupto Sodros rezervo, kol jo neliko ir net susidarė 1 mlrd. deficitas jau 2008 metais. Jeigu nebūtų šios problemos, jau šiandien mūsų popieriai būtų netoli balanso – juk sodros deficitas sudaro ir iki pat subalansavimo sudarys liūto dalį finansų deficito, o ir skola būtų buvusi keletu mlrd. litų mažesnė.
2. mažumos Vyriausybė turėjo kreipti dėmesį į tai, kad ji yra mažumos Vyriausybė ir jai reikalinga kitų partijų parama priimant svarbius sprendimus. Visgi, kai tuometinės opozicijos buvo inicijuojamos iniciatyvos “su polėkiu” ar “be ryšio”, Vyriausybė joms dažniausiai pati pritardavo, kaip tai beatrodytų paradoksalu. Užuot galbūt padėjusi ar bent pagrasinusi padėti mandatą, matydama, kad priimami sprendimai gali baigtis liūdnai.
3. nors pasaulio ekonomika ėmė traškėti jau 2007 m. nuo JAV būsto paskolų rinkos ir buvo akivaizdu, kad ūkis lėtės, tik neakivaizdu – stipriai ir staigiai ar nuosaikiai, Lietuvoje viskas buvo iš serijos “vsio chorošo prekrasnaja markiza”, o Larsas Christensenas, tuomet ko gero vienintelis garsiai kalbėjęs, kad laukia liūdnoji alternatyva “boom and bust” (kiti mandagiai kalbėjo apie “infliacijos suvaldymą”), politikų buvo laikomas kokiu tai “bankininku-diversantu”, nors tas pačias vidaus ekspertų įžvalgas turėjo. Kas įpareigoja opoziciją ar net suteikia galimybę jai žinoti, kokia yra ūkio padėtis, jeigu Vyriausybė nemato reikalo to atskleisti? Arba nesupranta? Viskas gerai, značit, viskas gerai.
4. kosmonautiškus 2009 m. biudžetų projektus, kuriuos vėliau Kubiliaus vyriausybei teko permontuoti iš esmės ir iš čia (nuo Andriukaičio nesibaigiančių kalbų pagal Statutą iki 4 ryto) gimė “naktinės mokesčių reformos” ir kiti folklorai, mažumos Vyriausybė sugalvojo Seimui pateikti irgi pati. Juk buvo jau po Lehmans. Jau buvo aišku, kad dardam nuo kalno su švilpesiu, o FM analitikams net nebuvo leista paskelbti atnaujintų ekonomikos projekcijų (Dieve, Dieve, kokios jos tada dar buvo optimistinės – gal kokie -4….) O jis vis dar siūlė visiems visko duoti ir priduoti. Juk biudžeto pajamų plano valstybė nevykdė beveik nuo pat 2008 m. pradžios, tačiau užuot pateikus Seimui taisomąjį biudžetą, buvo pasirinktas eilinis pensijų didinimas (dar pakaks rezervo…) ir naujai Vyriausybei buvo paliktos neapmokėtos sąskaitos, dėl kurių po savaitės nuo išėjimo iš ministrės kabineto viena jautriaširdė ponia atakavo paklausimais savaitės senumo ministrą Algį Šemetą.
5. net jeigu konservatoriai prisidėjo prie eilės nepamatuotų sprendimų, jie savo kaltę jau išpirko, tapę krizės atpirkimo ožiais :) ir už tai sumokėjo savo reitingais. tuo tarpu tie, kurie turėjo sumokėti, dėl nesėkmingo rinkiminio kalendoriaus (rinkimai metais per anksti :)) ne tik išvengė atsakomybės, bet dar ir nepasibodi kliedėti ar dėstyti visiškos demagogijo. Turbūt jie niekada nemoka, kaip tas reklamos herojus.
Tiek norėjau tuo klausimu pasisakyti. Tiksliau norėčiau pasisakyti dar daug, bet gausis kokistai straipsnis vietoje komentaro.
A, dar norėjau pridurti, kad dosniausias ever (priimtų iniciatyvų ne pagal kišenę prasme) Lietuvai kainavęs seimo narys tikrai nebuvo konservatorius. Ir net ir ne socialdemokratas.
Ir dar norėjau pridurti pastebėjusiam, kad mudu su Premjeru Kubilium esame “spaudos konferencijoje susipykę”- esu buvusi turbūt vienintelėje bendroje spaudos konferencijoje VAE projekto tema. Joje tikrai nesipykome, nes tuo klausimu neturime dėl ko :) Tai, kad kartais ginčijamės – normalu. Bet jeigu Jūsų nuomone kažkas viešuosiuose finansuose buvo padaryta teisingai, tai taip atsitiko tik todėl, kad buvo A.Kubilius. Nieko nėra lengviau politikui, kaip nusiplauti rankytes ir neparemti ministro, kuris siūlo sprendimą, iš kurio neuždirbsi reitingo. Nespręsti, atidėlioti, siuntinėti ieškoti alternatyvų, kurių nėra ar kurios yra lygiai tiek pat nemalonios. Tai netgi yra politikui natūralu. Bet to nebuvo. Taigi, jeigu man kas nors ir pavyko, tai man pavyko su viršininku :)
Lietuvos ekonominė situacija yra tiesiogiai priklausoma nuo sprendimų ES lygyje, tad sakyti, kad TS-LKD ekonominėje sferoje yra pranašesnė už LSDP yra nekorektiška. Šaunu, kad TS-LKD vykdyta ekonominė politika praktiškai visos kadencijos metu sutapo su ES ir didžiųjų valstybių vadovų ideologijomis, tačiau niekas nėra garantuotas, kad situacija nepasikeis. Prancūzija jau išsirinko prezidentą, kuris nėra toks griežtas austerity šalininkas kaip Sarkozy. Graikija jau išsirinko anti-austerity government, bei daugumoje šalių taip pat balsų daugumą turi anti-austerity partijos. Jokiu būdu nesakau, kad growth policy dabartinėje situacijoje veiktų geriau nei austerity policy, tačiau likti vienintele šalimi, kuri vykdo austerity policy Europos Sąjungoje turėtų tragiškų pasekmių mūsų ekonominei situacijai. That being said, LSDP vykdoma ekonominė politika tokioje situacijoje būtų pranašesnė už TS-LKD.
Dėl teisybės norėčiau autorių pataisyti truputį. Jei būtų stebuklingos ekonomikos, tai neturėtų tokių problemų, kokias dabar turi. Viena iš jų – nekonkurencingumas, kuris yra tiesiogiai susietas su neproduktyvumu. Kodėl tada jos taip gražiai atrodo mums iš šono? Pažiūrėkim į valstybės skolą tose šalyse, kurios dabar turi daug problemų:
Ispanija – 69.3 % BVP
Portugalija – 108.5 % BVP
Italija – 120.9 % BVP
Airija – 108.4 % BVP
Graikija – 165.3 % BVP
O tai taip smarkiai prasiskolinusi Lietuva?
Lietuva – 38.5 % BVP
Kaip siektiną kartelę galima paminėti: vienas iš Mastrichto kriterijų – valstybės skola ne didesnė nei 60%.
Žinoma, ta skola nuolat auga, jei metai iš metų turime biudžeto deficitą. Reikėtų BENT išlaikyti biudžeto deficitą mažesnį nei BVP augimą ir tada problemų neturėtų kilti. Nereiktų dramatizuoti ir šnekėti kaip mes stipriai prasiskolinom. Pas mus krizės banga buvo tokia stipri dėl dviejų priežasčių:
1. Globali krizė. Čia beveik nieko pakeisti negalėjom. Lietuva labai priklausoma nuo eksporto, tad kai smogė kitiems, smogė ir mums.
2. Perkaitusi ekonomika viduje. Pagrinde turiu omeny nekilnojamojo turto burbulą. Va čia poną su pypkę galime kaltinti. Reikėjo valstybei sumažinti išlaidas ir pradėti kaupti rezervą blogai dienai. Taip būtumėm pristabdę ekonomikos perkaitimą (mažiau skauda kai ne taip aukštai pakyli ir ne iš taip aukštai krenti), būtumėm sutaupę juodai dienai (na kaip čia paliksi Kubiliui pinigų prieš išeidamas?..)
Bet neplakim savęs per daug ir kvailiais vienas kito nevadinkim. Vieninteliai Europoje, kurie sugebėjo taupyti pakilimo metais buvo estai…
Bet su autoriumi dėl kitko nesiginčiju – dabartinė politika, nors ir skausminga, bet teisinga. Ir ne tik teisinga, bet būtina.
jeigu norite pasakyti, kad būdami TSLKD ir LS vietoje LSDP būtų vykdę tą pačią politiką, tai visiškai Jums pritariu – būtų neturėję kitos išeities. Taip net būtų buvę teisinga, turint omenyje indėlį į problemas.
O gal bandot pasakyti, kad “pranašesnė politika” tai didesnis deficitas? Manot, kad 2009 metais būtų buvę tokių anti-austerity frajerių, kurie būtų paskolinę Lietuvai natūralųjį deficitą – kokį 20 proc. BVP už bent pusėtiną palūkanų normą? Nejuokaukit. ES šalių Vyriausybių ir visos ES politikos neabejotinai padeda Lietuvai tiek, kiek veikia eksportą per didesnę paklausą, tačiau tam kad parduotum, dar turi būti ir konkurencingas. Jeigu tik bandysi palaikyti užmokesčio lygį pumpuodamas neuždirbtus pinigus, anksčiau ar vėliau ateis “ragai”. Gal galit pasakyti, kokių įstabių rezultatų pasiekė Slovėnija, kurios narystės eurozonoje leido pažaisti į fiskalinį stimulą 2009-aisiais (ko mes negalėjome daryti ir labai gerai, kad negalėjome)? Mesjė Hollandas, beje, neketina atsisakyti 3 proc. deficito, kurio siekė ir Sarkozy – skiriasi tik balanso pusės, kurioje ieškoma priemonių: mažesnės išlaidos (dešinieji) versus didesni mokesčiai (kairieji). Kaip besuk, bet ekonomikos teorija ir praktika sako, kad tvaresnis būdas yra mažinti išlaidas, nei didinti mokesčius (taip beje buvo daroma ir čia, išlaidų mažinimo priemonės sudarė 4/5 viso deficito mažinimo), ypač kai jie didinami tokiai lakiai mokesčių bazei, kaip “buržujai”. Bet čia politinės paradigmos ir skonio klausimas, nes požiūris į skylą tarp pajamų ir išlaidų yra iš esmės vienodas – kad ją reikia panaikinti.
Gali būti milijoną kartų anti-austerity ir dar anti-kažką, bet klausimas yra visada vienas ir tas pats – yra kas paskolina pinigų, jeigu neturi sukaupęs savo, ar ne. Jeigu ne, sorry-teks paplušėti ir skolintojus įtikinti.
Lietuva, beje, neturi jokių šansų likti vienintele austerity šalimi ES – vien jau dėl to, kad didžiąją dalį savo austeričio Lietuva jau suvartojo, kai tuo tarpu kitos šalys dar labai mažai jo patyrė. Taip kad Jūsų godojama LSDP, galima sakyti, “aina ant gatavo”.
Simtas procentu tiesa, TSKD pasirode puikiai, bet balsuosiu uz Liberalu Sajudi butent del liberalesniu paziuru (retenybe)… Kaip bebutu – visi PRIVALO balsuoti, kad nebutu kai garsiuosiuose ‘rinkimuose’, kai Paksius pries Adamku laimejo. Sekmes!
Ingridai Šimonytei (jei čia tikrai jūs):
Iš jūsų teksto susidarau įspūdį, kad teigiate tą patį, ką ir aš: ekonomikos augimo metu ir socdemai, ir konservatoriai darė nesąmonęs, lenktyniaudami populizmu ir bandydami papirkti rinkėjus, o ekonomikos krizės metu bet kokia Vyriausybė būtų elgusis panašiai, nes kitos išeities tiesiog nebuvo. Taigi, visi teiginiai apie išskirtinę Kubiliaus Vyriausybės kompetenciją ekonomikos srityje lieka ne itin pagrįsti.
Kita vertus, galima pabaksnoti ir į kai kurias akivaizdžias klaidas, pvz., naktinė mokesčių reforma, kai mokestiniai įstatymai buvo pakeisti, nedelsiant įsigaliojo, po to per kelis mėnesius buvo keičiami dar kelis kartus. Pats tuo metu vykdžiau šiokią tokią veiklą, ir kai paskambinęs į Sodrą ar VMI ir paprašęs paaiškinti, kiek ir kaip turi mokėti, gauni atsakymą „paskambinkite po kelių mėnesių, nes kol kas mes patys nieko nežinome ir nesuprantame“… Na, nežinau, ar tai galima vadinti stabilia ir palankia verslui aplinka. Ir net jei po to, kai visos reformos baigėsi, mokestinė aplinka pablogėjo labai nežymiai, tai nepastovumas ir neužtikrintumas iki tol nulėmė, kad tikrai ne vienas verslininkas pasitraukė arba į stabilesnę jurisdikciją, arba tiesiog į šešėlį.
Galima būtų ginčytis ir dėl pačių biudžeto skylių kamšymo metodų. Aš va drįsčiau teigti, kad sprendimai neįvesti turto (visuotinio NT, automobilių) mokesčių buvo grynas populizmas. Nors šie mokesčiai ir sukeltų labai didelį pasipiktinimą, tačiau ekonomine prasme jie patys nekenksmingiausi (menkai keičiantys ekonominį elgesį).
Tiesą sakant, prieš atsiversdama (nieko apie Jus, gerbiamasis, iš anksto nesu žinojusi) straipsnį, buvau nusiteikusi labai skeptiškai – dar vienas priešrinkiminis postringavimas. Tačiau sužavėjot savo paprasta, tiesmukiška ir svarbiausia teisinga kalba.Ačiū, Jūsų citatos jau skraidžioja interneto platybėse, sukelia diskusijas – kas yra sveikintina, nes pažadina iš apolitiškumo tinginystės, ypač jaunimą.
Lydeka ar Degutiene?
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=478335108864426&set=a.158861687478438.33480.100000638222310&type=1&theater
Viskas čia.
Rekomenduociau autoriui ir kitiems paskaityti “Shoko Doktrina” kad siek tiek pramerktumete akis… Manau tuomet siek tiek suprasite, ir Pakso istorija (o kas tuo metu vyko uz nugaros? kas.. patyliukais isgreztas sulinukas 2km nuo Lt sienos D6 vadinasi) tik pasvajokime. Lietuva kaip emiratai, sava nafta, uz 20km benzino fabrikas.
Beabejones ir 100% lietuvos ispardavimas (atsiprasau pasitaisysiu Liberalizavimas). Velgi kas? Kubilius ir .. Degutiene.
Dabar kiek suprantu, metas kada mokama skola uz mazyte paslauga. Tereikia pasiziureti i reitingus ir paklauskite saves kodel? Su tokiu partneriu kaip Kubilius ir TS, isties verta dirbti jie padeda liberalizuoti rinka. Ir zinoma, musu draugai is musu mazo rato atsidekodami, pagirs, statistinius duomensy (tzzzh.. pala? O kaip cia bedarbis gali but ismestas is darbo birzos? A?!.. tai jo:) Juk statistikai maiso).
Esu marketingistas, marketingas panasus i fokusa. Kol ziuri i “fokusniko” rankas, fokusas dazniausiai vyksta tau uz nugaros. Taigi ka mes cia girdime tas pagyras ir pan. Niekas be naudos to nekalbetu. Sutikite, juk neimsite dabar susirade kolega pietu australijoje, neimsit skambint jam i darba ir girti..
Laume ir ką tuo norėjai pasakyti :) Nesuprantu, tu už ar prieš Kubilių?
Man tai marketingas panašus į apgavystę. Menas kaip įkišti prekę žmogui, kurios jam visiškai nereikia. Jau geriau griovius kast, bet jau garbingas darbas bus.
Visada balsiuoju už konservatorius arba liberalus ir dabar balsuosiu, ir mano draugai, ir šeimos nariai taip pat.
Buržujaus straipsniai vienas už kitą geresni. Dabar jau net ir ministrai komentuoja. O tu sakiai nevertas geriausio blogerio vardo…
Oho, šituo įrašu nustebinai. Įdomiausia, kad iš tikrųjų pastebimas tam tikras brendimas pažiūrose. Šiaip turiu pastebėti, kad tu pats – žmogus tikrai stengiantis įsiklausyti į kitų argumentus (patirtis iš ankstesnių diskusijų), nors ir labai emocionalus. Iš tikro galima suprasti, kodėl tada piktinaisi nurėžtomis pensijomis dirbantiesiems – analogiškai pats piktinausi kai tą patį prieš dešimt metų darė Blinkevičiūtė, gelbėdama Sodrą nuo 70 milijonų deficito (čia įdomu dar kitas dalykas – kai kurie mano pažįstami pensininkai tą faktą greitai pamiršo ir greit vėl įtikėjo spaudos peršamu Blinkevičūtės kaip “pensininkų motinos” įvaizdžiu). Tačiau svarbu tai, kad su metais ateina vis didesnis supratimas, kas kam kaip reikalinga ir tada ateina geresnis supratimas, kodėl buvo padaryti tokie sprendimai. Čia tokia analogija su automobilio taisymu būtų – nuvarau auto į servisą, o ten meistrai sako “dar tą pataisyt reikėtų, dar aną, o dar šitą”. Iš pradžių piktindavausi, kad kam to visko reikia, kas tai išsigalvojo ir tik sukandęs dantis taisydavau. Su metais atsiradusi patirtis leido suprasti, kad tie meistrai ne iš išsigalvojimo taip kalba, o tik mano nesupratimas neleidžia man visko suprasti ir įvertinti, kiek tai svarbu. Taip daugumai piliečių ir valdžia, seimu ir vyriausybe – nelabai supranta, kas vyksta, o pyksta, nes atrodo, kad viskas turėtų būti daug paprasčiau ir teisingiau, o tie nenaudėliai kažkodėl (matyt specialiai) nenori to daryti. Blogiausia, kad net ir protingiems žmonėms įsigilinti nėra labai įdomu – viskas atrodo labai tolima ir nesuprantama (nors pakeikti vyriausybę – labai paprasta ir lengva). Laimei, kad kai kurie žmonės, tokie kaip tu, galų gale šiaip ne taip išsiaiškina, kaip viskas yra iš tikrųjų ir pradeda matyti daugiau nei vien “naktines reformas” (ypač patiko, kad sugebėjai išskirti esminius momentus dėl krizės – estų rezervinio fondo sukaupimas yra bene vienintelis žingsnis, kuo jie realiai pranašesni už mus, o mes to nepadarėme :( ). Beje, mano pažiūrų pokytis labai panašus – iki Pakso skandalo bjaurėjausi konservatoriais, tikėjau Valatkos rašinėliais, ir tik akivaizdi lryto demagogija privertė pasižiūrėti į konservatorius kiek kitomis akimis, tuo labiau, kad susidomėjau pokario kovomis. Tačiau gilintis į ekonomikos problemas ir siekti didesnio supratimo privertė tik ši krizė, ir tą supratimą irgi reikėjo skintis, nes niekas nepateikia labai gerai susistemintos informacijos, reikia atsirinkti. Tad tavo paskelbtos pažiūros – tikrai džiuginančios. Beje, kiek tau metų? Vienas protingas žmogus pasakė “kol jaunas, tol kairysis, o kai pradedi senti – pradedi dešinėti :)”.
Su viskuo pasakytu praktiškai sutinku, yra tik pastabėlė, susijusi su tavo galutiniu pasirinkimu – galiausiai sakai, kad balsuoti už konservatorius negali, nes jie kišasi į šeimos supratimą, yra religingi ir pan. Todėl nebalsuosi. Čia pasišaipyčiau – vadinasi lauki idealios partijos, kuri šimtu procentų atitiktų visus tavo lūkesčius. Klausimas – kiek tai realu? Ar tikrai sulauksi? Deja realybė mane verčia būti pragmatišku. Nenoriu ginčytis dėl tavo argumentacijos, tai tavo įsitikinimų reikalas. Noriu tik pastebėti, kiek ta aukštai iškelta kartelė stabdo tave patį nuo veiksmų, kurie galėtų padėti Lietuvai. Aš pats turiu tokių įsitikinimų, kurie man sako, kokius politikus norėčiau išmesti iš partijos – bent pora konservatorių (gal net daugiau) buvo pagauti neblaivūs prie vairo ir jau vien tai, mano įsitikinimu, yra pakankamas pagrindas išmesti juos. Tačiau jei iškelčiau šią kartelę – nebalsuosiu už partiją, kol jie taip nepadarys, tai gali tekti ir niekada nebalsuoti :). Tad renkuosi tą ‘mažesnę blogybę’ – balsuoju, nors ir nesu 100 procentų laimingas. Tiesa sakant, didėjantis pragmatiškumas man net liepia nepykti ant konservatorių už bet kokią koaliciją – net su didžiausiais populistais – tam tarpe net ir su Zuoku, Romanovu ar net Paleckiu (kad man liežuvis nudžiūtų, man labai skauda širdį, kad taip sakau, bet jei Paleckio balsas būtų ‘auksinis” – ko gero eičiau su juo į kompromisus, nors ir paslėpęs stiklinę kišenėje). Tiesiog, kai reikia gelbėti Lietuvą – sukandi dantis ir tai darai. Jei tu negali perlipti per save vien dėl to, kad keletas piliečių toje partijoje atrodo visiškai nuplaukę, tai parodyk partiją, kur tokių piliečių nėra (vakarais po 21 val. paklausyk – jei proto neišjungi, tai neįmanoma net klausyti, Butkevičius visai nekaltai tame fone atrodo). Taigi, neperlipi per save – atiduodi šalį dar labiau nuplaukusiems piliečiams.
Ir gale pastabėlė dėl gegužės 1-osios dienos – ar žinai, kad būtent Hitleris sugalvojo šią dieną padaryti poilsio dieną kaip darbo žmonių šventės dieną? Ir po to, po kelių metų prie šios šventės prisijungė Stalinas? Taigi, šaknys įdomios… :)
Straipsni ne visa perskaiciau, vietom tik akim permeciau, bet matau, kad paziuros panasios i mano.
Bet vat, kas buvo labai idomu, tai ta ghoul ir Giedriaus diskusija 15min straipsnyje. Noreciau paklaust zmogaus, nicku ghoul, paklausti galbut rasot koki bloga ar kazka tokio? Nelabai sutinku su jusu nuomone, bet man patinka skaityt zmones, kurie masto kitaip ir svarbiausia desto savo nuomone argumentuotai.
IR DAR buvo labai idomu skaityt zmogaus, pasirasiusio Ingridos Simonytes slapyvardziu, komentarus. Labai noriu tiket, kad cia is tikro ji parase, bet net jei ir ne ji parase vistiek komentarai buvo labai idomus. Turbut, todel ir noretusi tiketis, kad cia ne apsimetlis, nes butu keista, jei taip apsisvietes zmogus is neturejimo ka veikt interneto komentaruose apsimetinetu finansu ministre :-).
Bri,
Aš tai sakyčiau, kad nei Lydeka, nei Degutienė, o Bogušis.
Buržujau, Tavo rašliavos vėl deda galingą dėjimą! :)
BET. Noriu (subjektyviai) pastebėti, kad nors kai kurie TS-LKD nariai tikrai prirėkauja nesąmonių ir absurdų, nemanau, kad kitose partijose situacija (nebent pas Liberalus, aišku) būtų daug geresnė. Tiesiog ten žmogėnai mažiau rėkauja, daugiau patyli. O kad galvose lygiai tokių pat ar net baisesnių nesąmonių yra – esu visiškai tikras. Aišku, nerėkaudami ir nesikiša… Ir LSDP man kažkaip neatrodo jokia ten žmogaus teisių gynėja, nebent tas gynimas yra “nesikišimas”.
Šiaip manau, kad geriausias galima derinys – konservatorių ir liberalų dauguma. Vien liberalai man atrodo kiek… per skysti. Tačiau derinukas būtų tobulas. Vieni tvirtai paimtų valdžią, kiti tuos pirmuosius kiek pakritikuotų ir apramintų žmogaus laisvių klausimais.
Ir šiaip…. viltis aš viliuosi, bet prognozuoju, kad neturėsim tokios valdžios. Nors internete viskas smagiai atrodo, bet deja… dažnas baudžiauninkas į jį žiūrėdamas mato špyga, tad ne tik, kad nesugeba rimtai prastuminėti savo LSDP, TS ar pan., bet ir šitų dalykų nemato, žodžiu skendi kažkokiame informaciniame vakuume, ir aišku balsuos už tuos, kurie per kitas medijas/lauko reklamas ar pan. garsiausiai rėkauja ir daugiausiai žada… Nieko naujo po Saule.
Pagarba Ingridai Šimonytei, malonu ją matyti! Tuo pačiu naudodamasis proga noriu išreikšti pagarbą ir Šemetai, kuris taip ir nebuvo tinkamai įvertintas. Ir dar tuo pačiu norėčiau pareikšti apskritai ‘eretišką’ (daugumai) mintį – aš iš tiesų žaviuosi Lietuvos valstybės tarnautojų korpusu, iš kurio ir atsirado tiek Šimonytė, tiek Šemeta. Būtent dėl jo aš esu ramus, kad su Lietuva neatsitiks nieko blogo, net jei nelabai įsigilinę žmonės išrinks ir pačius didžiausius populistus (deja, Kubilius – nepopuliariausias žmogus Lietuvoje, Šimonytė nuo jo nedaug atsilieka, o liberalams praeiti į Seimą per penkių procentų barjerą – tik atskirų individų svajonė, kurie tuščiai tam išeikvos balsą :( ). Mano matymu, ministras – jei jis populistas, jam tiesiog neužtenka strateginio mąstymo, kad viską sugadintų – kompetentingi valstybės tarnautojai pasistengia išsaugoti bent jau tai, ką esame pasiekę, ir ministras nepajėgus visko sugadinti (žinoma, geras ministras – padeda, prideda strateginio aiškumo). Kiek teko susidurti su valstybės tarnautojais, tai paprastai kompetentingi žmonės, kurie tikrai stengiasi Lietuvos labui. Asmeniškai būčiau tikrai už riebų jų atlyginimų padidinimą (kartu su atrankos kriterijų griežtinimu), nes tai žmonės, kurie yra labiausiai neįvertinti Lietuvoje.
Ghoul, vienu aspektu pritariu – turto mokestis turi būti ir bus įvestas (deja, Buržujau, neigti to mokesčio būtinybę – eiti prieš tai, kas yra neišvengiama, tiesiog taip turi būti).
Tačiau nepritariu kitu aspektu – konservatoriai tikrai pasistengė dėl mokestinių skylių užkamšymo. Jei paskaitinėtum ekonomistų-finansistų-analitikų pasisakymus prieš krizę – juos vieninijantis pagrindinis motyvas buvo, kad mūsų mokesčių sistema per daug skylėta – masė visokių lengvatų pačioms įvairiausioms interesų grupėms. Kubilius (su komanda) sėkmingai viską užraukė vienu mostu. Tai tam tikras progresyvus žingsnis, kurio LSDP galėjo ir nepraeiti. Už tai Kubiliui – dar vienas žemas nusilenkimas :)
neabejodamas balsuočiau už tuos, kurie pažadėtų, kad surinkę daugumą premjero postą deleguotų Šimonytei. bet tai neįmanoma
Hell yeah… Mano tinklaraštyje du ministrai komentuoja… Kubiliau! Ar prisidėsi? :D
Jei rimtai, tai žiauriai smagu, ačiū visiems už gerus žodžius :)
Vytautai Girdzijauskai,
Apsaugos nuo smurto įstatymo negalima lyginti su kišimusi į šeimą. Šis įstatymas apibrėžia, kaip reikia elgtis su žemiausio lygio nusikaltėliais, smurtautojais. Tai niekaip negalima lyginti su tuo, ką du žmonės veikia privačiai lovoje ar galų gale kokios sąsajos sieja kelių asmenų šeimą.
Dėl agresoriaus šeimoje aš tau visiškai nepritarsiu, nes esu absoliučiai kategoriškas šia tema. Būtent krikščionybė ir išmoko moteris “atsukti kitą žandą” ir kentėti idiotų vyrų priespaudą. Trenkei vieną kartą – esi idiotas ir turi taisytis. Trenkei antrą kartą – tau reikia su savimi dirbti. Trenkei trečią kartą – čia moteris jau turi tave palikti, nes vėliau bus dar šimtas kartų. Ir apie kokias čia mokyklėles kalbam ir apie kokius rolių pasiskirstymus, kai yra mušami fiziškai silpnesni, dažnai ir morališkai silpnesni asmenys? Atsiprašau už piktą komentarą, bet man rodos, taip kalba žmonės, kurie niekada nėra matę sumuštos moters.
O tolimesniu komentaru arba jūsų nesupratau, arba vieno tėvo/motinos šeimas, išsiskyrusias šeimas, nesusituokusias šeimas jus prilyginote ubagui baliuje? Tai būtų tiesioginis tokių šeimų žeminimas, kuo ir užsiima Dagys ir kiti panašūs politikai. Tokios šeimos yra visiškai lygiavertės visuomenės narės, kaip ir tradicinės šeimos. Nesuprantu, kur įžvelgiate jų kitoniškumą ir kodėl jaučiatės toks išskirtinis su savo tradicine šeima. Visi gyvenam tame pačiame katile, mokam tą patį, sulaukiam to paties, kur radote skirtumą? Tradicinė šeima nėra visuomenės pagrindas – visuomenės pagrindas yra atsakinga, pilietiška, visuomeniška, dirbanti ir pan. šeima, ir visiškai nesvarbi jos sudėtis. Ne ant tradicijų ekonomika stovi, o ant piliečių.
Eligijau Masiuli,
reikėjo išsiplėsti! Dabar taip trumpai :) Rytoj – įrašas apie tuos sveiko proto dešiniuosius. Aišku, 20 kartų trumpesnis ir ne toks geras, bet pareigą irgi reikia atlikti :)
Anonymous,
Rokas Žilinskas TS-LKD partijoje – tai labai puikus reklaminis triukas, po kuriuo išties slepiasi labai geras dalykas. Slepiasi mintis, jog partijai dar yra kur progresuoti, ir kad ji gali atrasti dialogą su tomis visuomenės grupėmis, kurias paprastai engia.
Priminsiu, jog Rokas Žilinskas yra savotiškas homoseksualus žmogus – pavyzdžiui, per homoseksualų eitynes jis pasisakė, jog jos nebūtų rengiamos. Jis tiesiog moka laviruoti ir žengimas į TS-LKD daržą – vienas iš laviravimo žingsnių. Tačiau kol kas tai tik smiltelės nuo didelio smėlio kalno. Tokiais klausimais šiai partijai reikia dar daug žengti į priekį, išmokti kalbėtis, atsisakyti fanatizmo – štai tada kažkas ir pajudės. Jaunoji konservatorių karta tą labai žada.
Bandymas Konstitucijoje pakeisti šeimos apibrėžimą – man pakankamas argumentas laikyti šią partiją pavojumi privačiam žmogaus gyvenimui. LSDP yra geriau dėl to, jog tokių kuriozų pas juos atsitikdavo rečiau. Kišimasis į privatų gyvenimą taip pat apima ir laisvę tikėti/netikėti. Konservatorių iniciatyva Lietuva, kaip valstybė, palaikė Italiją teisme dėl kryžių mokyklose, konservatorių iniciatyva stiprinami ryšiai su Vatikanu, tam tikri valstybiniai procesai siejami su religija. Tai irgi kišimasis į privatų gyvenimą, bandymas visiems primesti tai, į ką pats tiki.
Vareikis: Ok, apie tokius jo darbus nesu girdėjęs, čia mano klaida. Bet tai, ką jis pasakė tą kartą, tai yra žeminantis požiūris, netinkamas požiūris Seimo nariui. Seimo narys negali vieną akimirką būti geras valstybės tarnautojas, darantis protingus darbus, o kitą akimirką šnekėti nesąmones ar net kliedesius. Čia tik JAV taip įprasta, kai politikai prašneka apie Sukūrimo teoriją :)
Landsbergis, prasidėjus garliavinei istorijai, mane išgąsdino. Pabijojau, kad nuo senatvės žmogus susigadins savo įvaizdį ir praras žmonių pagarbą. Tikiuosi, atsilaikys.
Ingrida Šimonyte,
va dėl to ir pikta, kad nekomentuojate… :) Niekas negalvos, kad prašotės dar komplimentų, juk komentarai – blogerių duona. Ir visada vienas malonumas jų sulaukti.
O jūsų komentaras – puikiausia istorija iš pirmų lūpų. Kai po dešimties metų bus prisiminta ši Vyriausybė, būtinai rašykite knygą. Dar pats atsimenu, kaip jums pradėjus dirbti labai kreivai į jus žiūrėjau, nes kaip tik tėvui pensiją sumažino, ir dar mano individualią veiklą užtročyjo 2x mokesčiais, tai buvau piktas iki negalėjimo. Praėjo :)
Dėl būtent 5 punkto ir rašiau šį įrašą, nors ne visai akcentavau, jog dėl daugybės problemų atsiradimo kalta ir buvusi Vyriausybė. Bet žmonės atsirinks.
Neturiu ką daugiau pridurti atsakymo į jūsų komentarą, nes visuomet paskaitau ir klausimų nelieka. Ačiū!
Linai,
dėl “prasiskolinusios valstybės” nenorėjau nuskambėti kategoriškai – tiesiog taip opozicija nuolat bandė kalbėti. Visus metu gi rėkavo, kad “Kubilius praskolino Lietuvą”. Tai savaime taip gavosi.
ghoul,
nors aš esu už NT mokesčius, bet tie visi NT, automobilių mokesčiai kaip tik yra menkas pasižaidimas. Man tai kvepia populizmu. Nepamenu skaičių, bet jei atmintis nešlubuoja, planuojamas mokesčių surinkimas iš šių dalykų biudžetui ne ką turėjo tepadėti. Daug svarbiau būtų reformuoti viešuosius pirkimus, kas atneštų daugybę kartų daugiau naudos. Apskritai, atskira diskusija, ar Lietuvai reikia turto ir progresinių mokesčių – bet aš jai dar nepasiruošęs :)
Dėl 2009 metų situacijos Sodroj ir VMI – labai gerai tave suprantu. Tuo metu verčiausi ind. veikla ir tie metai buvo absoliutus košmaras :) Tada buvau piktas. Bet dabar suprantu, jog renkuosi tą laiką, nors ir teko beveik bankrutuoti, negu valstybės bankrotą – kaip kad gyventume dabar visiškoje šiknoje. Taip, klaidų Vyriausybė darė, bet dirbo vis tiek be atvangos.
Studente,
dėkui už tokį komplimentą :) Jei nepatingėsite, mestelkite nuorodų į tuos pasisakymus, visada smagu pasiskaityti, ką žmonės diskutuoja.
Bri,
neapsisprendžiu. Asmeniškai imčiau Lydeką. Bet viešai rekomenduoti nežinau ką.
Laume,
sėkmės jums jūsų pasaulyje.
John,
aš pats labai maloniai nustebęs. Manau, čia tas dalykas, jog įrašas brandintas metus. Tai ir suveikė.
kestuti d,
man 26-eri. Dešinysis, manau, niekada nebūsiu, nes per daug mėgstu visokias laisves ir teises. Aišku, į dešinę pusę linkstu todėl, jog tas laisves ir teises mėgstu su protu, o ne belenkaip.
Dėl balsavimo, tai manau mano veiksmai Lietuvai pakankamai padės, nes balsuosiu už antrą iš dviejų normalių partijų Lietuvoje – Liberalų sąjūdį. Paprastai biuletenį gadindavau ar balsuodavau juokais – šįkart balsuosiu visiškai rimtai, nes reikia. Už konservatorius galėčiau sau leisti balsuoti galbūt po kelių kadencijų – jie irgi kinta, tvarkosi viduje, susilaiko nuo nereikalingų skandalų. Bet kol kas tų skandalų kiekis dar per didelis.
Gegužės 1-osios nesieju su istorine jos reikšme, ji man graži pavasario diena, kai nereikia dirbti. Kaip katalikai nesieja Kūčių ir Kalėdų kilmės su pagonybe.
Vaidai,
komentarus rašė tikra Ingrida :) Iš stiliuko galima atpažinti :)
Mindaugai,
aš ir bijau, kad valdžia bus ne tokia, bet tikėtis visada galima. Varguoliai išrinks belenką, bet nu dėl to juk neturėčiau susilaikyti nuo padėkojimo gerai dirbusiai valdžiai :)
Dėl liberalų (libsąjūdžio) – jie auga. Matau labai perspektyvią, progresyvią partiją. Jei nepasiduos populizmui ir toliau tikrai faktiškai dirbs – užaugs gera partija.
gerbiamas Ghoul,
Kadangi sudvejojote autentika, tai teks grįžti darsyk.
Prieš krizę, kaip ir krizės metu, kaip ir po krizės vyksta pozicijos-opozicijos “dvikova” ir išbandymai mūšiu, todėl naivu tikėtis,kad opozicija nebandys inicijuoti visokių dalykų pozicijai iš vėžių išmušti, o tik sėdės ir “atsakingai dūsaus”. Visgi, kad ir kaip stengėsi ir kad ir kokia paskutiniu metu trapi ar net neegzistuojanti buvo koalicijos dauguma Seime, šiai Vyriausybei Seimo opozicija neprišaudė nei lengvatų dešroms, nei dar kokių vėjų po pusmilijardį litų, nors iniciatyvų ir bandymų buvo per akis. Todėl, mano nuomone, tai yra tam tikros politinės laikysenos klausimas. Žinoma, ironiška, kad konservatoriai su libsąjūdžiu, bandydami įspirti anai Vyriausybei visokiais “gėriais”, stipriai įsispyrė ir sau, kai tuo tarpu sėkmingai atmušdami dabartinės opozicijos atakas rizikuoja perduoti švarų lauką be pakastų minų. Bet kas sakė, kad gyvenimas nėra ironiškas?
Aš nedrįstu teigti, kad bet kokia kita Vyriausybė būtų dariusi tą patį – drįsčiau teigti, tik kad bet kokia Vyriausybė būtų turėjusi daryti tą patį. Tikiuosi, kad todėl opozicija niekada realiai net nebandė pakeisti esamą Vyriausybę – barškėjo kažką ir tiek, puikiai suvokdama sėdėjimo krūmuose naudą reitingams. Bet buvo ir tebėra Europoje nevienas pavyzdys, kur lyg ir aišku, ką reikia daryti, bet nedaroma, nes veikia vidinis “politinis” rankinis stabdis – nepopuliaru. Tokiais atvejais laiko tempimas ir politinės konvulsijos galiausiai virsta milžiniškais nuostoliais visuomenei. Negaliu guldyti galvos, kad kitam Vyriausybės vadovui pagunda patempti laiką – o gal išsisuksim – nebūtų kilusi ar kad jis nebūtų nuvargęs. Nėra lengva būti deadman’u, kai reikia kartoti tą patį kelis metus ir iš pradžių atrodo, kad tos pastangos visiškai neapsimoka, nes niekas nesitaiso ir visi tau priekaištauja, kad darai nesąmones. Todėl ir nesupaprastinčiau taip situacijos, kad ir meška būtų tą patį padariusi. Būtų turėjusi. Bet ar būtų padariusi – to nežinau.
Sakydama “tą patį” turiu mintyje nebūtinai tą pačią komplektaciją sprendimų. Nedrįstu ginčytis, kad kai kurie sprendimai nebuvo būtini, o kai kurie sprendimai, liečiantys tam tikras mentalines “šventas karves”-ir ne vien konservatorių, buvo galiausiai priimti ir priimti vėliau, nei galėjo. Dėl mokesčių pokyčių galime ginčytis ilgai, nors pritariu, kad daugelio keitimų galima buvo ir nesiūlyti ir ne tik kai kurių didinimų, bet ir pvz. pajamų mokesčio mažinimo (kas jį atsimena buvus, kaži???) . Sutinku, kad radikaliai keičiantis pačiai ekonominei aplinkai dar ir reguliavimo pokyčiai sukėlė nemažai streso, kuris, nors dalis skubių sprendimų buvo atšaukta ar pakeista, o mokesčių aplinka pastaruosius trejus metus išliko stabili, tapo kūnu ir gyvena tarp mūsų… Visgi apskritai be mokesčių didinimo tikrai nebūtume išsivertę – neišsivertė be jo nė viena šalis, įskaitant ir gudriuosius estus, kurių gebėjimas sprendimus priimti laiku lėmė, kad sprendimai buvo nuosaikūs, nors irgi nemalonūs. Sutinku, kad pačioje pradžioje galima buvo apsiriboti netiesioginių mokesčių (PVM ir akcizo) didinimu, kantriai klausant postringavimus tų, kurie nesupranta, kuo skiriasi valiutų vadyba nuo plaukiojančio valiutos kurso, ypač globalios finansų krizės ir kapitalo bėgimo sąlygomis, ir bandant paaiškinti, kad ne dėl PVMo kielbasa i proszki Lenkijoje kaštuoja pigiau ir kad ji būtų kaštavus pigiau, net jeigu Lietuvoje PVMo išvis nebūtų.
Dėl NT ir TP mokesčių – tai aš ir esu tas Vyriausybės narys, kuris anot blogo savininko, populistiškai už tai pasisako. Ne už tą keistumą milijonieriams, kurį turime, o už visuotinį, žinoma, ne tiesmukąja prasme. Ir net kai narys nebūsiu, vistiek pasisakysiu :) nes pasisakau “ekonomiškai” – tai iš tiesų mažai kenksmingi augimui mokesčiai, o TP mokestis, turint mintyje, kad automobiliai Lietuvoje yra grynas importas – dar ir einamajai sąskaitai gelbėja. Faktas, kad turtas, koks jis bebūtų, reikalauja tam tikros infrastruktūros ir viešųjų paslaugų: automobiliai – kelių, nekilnojamasis turtas – visa ko, įskaitant gaisrinę ir policiją, o finansuoti šias paslaugas galima tik iš mokesčių, vienų ar kitų, todėl nesutinku su pastebėjimais, kad tokie mokesčiai kažkokiu būdu nemoralūs nes nežinia už ką. Ir, I hate to say this, bet šalyje su šlubuojančia mokesčių mokėjimo morale tokie mokesčiai yra ir produktyvesni už kitus mokesčius, nes juos “pakavoti” daug sunkiau. Bet jau seniai susitaikiau su tuo, kad bus pakankamai manančių, kad tai nesąmonė, nes mokesčiai turi pasigaminti kažkaip patys iš savęs ir iš jų mažinimo, o apskritai geriausias mokestis yra tas, kurio niekam mokėti nereikia:) Apskritai didžiausia bėda yra ta, kad, kokie laisvarinkiški bebūtume mokesčių klausimu, kai kalba pasisuka į viešųjų paslaugų apimtis, paaiškėja, kad nesame pasirengę jų atsisakyti, nes pasirodo, kad “valstybė privalo” ir tą, ir aną, nors valstybėse su panašiu perskirstymo lygiu kai kurių sričių biudžetas apskritai nefinansuoja. Lietuvoje gi nuolat ginčijamės, ko “valstybė nemyli” ir kas jai “podukros vietoje”.
Ir visgi manau, kad šitai Vyriausybei pavyko šį bei tą nuveikti ekonomikoje, ko kita Vyriausybė tikrai nebūtų veikusi. Kad ir lankyti investuotojus, pristatant jiems veiklos Lietuvoje privalumus. Kad ir skaidrinant valstybės valdomų įmonių veiklą – antai pamačiusi tarp komentatorių sveiko proto kolegą, negaliu nepaminėti, kad vien už Lietuvos paštą galima būtų nukalti jam paminklą nerankųdarbo.
Bravo . ACIU
Puikus straipsnis, ypatingai antroji jo dalis apie socialinius klausimus. Del ekonomines dalies pritariu ir is tikruju manau, kad visos priemones buvo reikalingos, o ministre Simonyte yra pati kieciausia ministre nepriklausomos Lietuvos istorijoje:))) Bet labai teisingas pastebejimas, kad konservatoriai sioje srityje yra labai silpni ir del sios priezasties as ju labai nemegstu. Kaip dirbusiai tiek ministraujant Blinkeviciutei, tiek Dagiui ir Jankauskui visi sie aprasyti perliukai man asmeniskai dare didele itaka, kadangi tai daugiau ar maziau buvo susije su mano darbu. Reikia pazymeti, kad diskusijos smurto pries moteris tema nera tapatu diskusijoms apie sodra ir jos biudzeta, nes kalbame apie gana jautrius dalykus (jautrius ne tiek man, kaip tarnautojai, bet istatymo tikslinei grupei). Ir kai is politiko lupu iskrenda tos sparnuotos frazes, tai tiesiog norisi juos tiesiai sviesiai isvadinti debilais, nes jie tikrai to nusipelno. Aisku, to nebuciau padariusi anksciau, bet siandien tai padaryciau esant progai. Ir be siu laukiniu emociju kyla labai didelis nepasitenkinimas darbu, kuri turi padaryti, nes prie konservatoriu turejau atlikti tokias idiotiskas ir debilavotas uzduotis kartais, kad tikiuosi gyvenime neteks daugiau tokios laimes. O kai kuriu jau dabar buvusiu pareigunu kalbos priversdavo labai nejaukiai pasijusti ir netgi gedytis, kad dirbu tokioj skylej. Nes kiek vaziuoji i komandiruotes visur zmones kaip zmones, o kai grizti ir isgirsti apie visokius bambalius, tikras ir netikras seimas, nezinai, nei ka sakyt, nei ka kalbet.
Pritariu daugumai tavo išsakytų minčių :)) kad ir kaip pensininkai lotų ar kiti mūsų didingi žmonės, bet ši vyriausybė tikrai dirbo kol kas blogiausiais laikais ir bent iš mano pusės žiūrint, pliuso nusipelno. Kad buvo ir daug klaidų – faktas, bet ir tokie faktai, kad taip nekenčiamas Premjeras pirmasis, išbuvęs kadenciją, ką ką sako. Keliu kepurę prieš Šimonytę, su kuria neformalioj diskusijoj teko prieš mažiau nei savaitę bendrauti vienoje konferencijoje. Nuostabi moteris ir profesionalė. Už konservus balsavau per praėjusius rinkimus, nors tąsyk tai buvo pirmasis mano kartas (vaje vaje), tad neturėjau savo gilesnių nuostatų. Už krikdemus šįsyk nebalsuosiu, nes nelabai atitinka mano įsitikinimų, bet manyčiau, kad liberalai ir krikdemai buvo pakankamai solidus duetas.
dar už šitą siūlyčiau atkreipti dėmesį balsuojant:
http://36525days.wordpress.com/2012/10/10/rinkimai-2012-apsispresk/
Gerb. Ingrida, Jūs esate fakin awesome. Sakau tai visiškai be ironijos, nuostabu skaityti tokius išsamius ir taiklius komentarus. Beveik gaila dabar, kad už Jūsų viršininką nebalsavau :) Beveik.
Gerb. ministre Ingrida,
internetai bujoja, skaito jūsų komentarus, ir viską labai approvina :) Net serveris lūžinėja :)) Ačiū, super!
Dėkui Ingridai, kad taip papuošė įrašą gyvais prisiminimais. Reikia pripažinti, kad bet kokia susivokianti Vyriausybė keliautų panašiais takais (gal pro TVF), – panašios problemos trajektorijas užprogramuoja labai panašiai. Visgi, pagirtina yra proaktyvi laikysena, kuria pasižymėjo gerbiamosios ir jos viršininko tandemas. O ir nemaža likusi Vyriausybės dalis, gaila ne visa. Nevilkinimas, ir stojimas aktyviai sanuoti padėti – garbingas, palaikytinas, kur kas dažniau mus blaško savieigų ir savisaugų uodegos. Ne tiek šįkart. Užtat apmaudoka stebėti nepelnytą piktos liaudies įniršį apklausų statistikoje. Krizė rado sau veidus pop-sąmonėje.
Kas be ko, būta klaidų, perlenkimų – bet būta ir jų sąžiningo apvalymo, atperka. Gal skepsio lašo nusipelnė autoriaus įsiaudrinimas – sakytum, ne viskas taip gerai, kaip aukščiau aprašoma. Ir gal net kažkas ne taip blogai :-)
Bet skaitome galiausiai su pasimėgavimu, tai ir puiku.
Na gerai, po saldumynų reikia ir ko kartesnio. Miela Ingrida, mūsų akcizai jau yra atsakę į klausimą apie kelių infrastruktūrą. Mano garaže stovinti kolekcija mielų žvėrelių (gerai, ne automobilių, bet braižotės į visas svetimos nuosavybės duris) atspindi nekeliones į Tailandus ir Turkijas – kokią teisę spręsti šioje vietoje paliekate sau? Kokiu pagrindu? Nuosavybė neliečiama, tai ką sapnuojate – antikonstituciška. Ir yra savo vietoje akcizai. Proaktyvūs jie buvo, bet gal jau ir gana?
Kas link NT – ir vėl atsiprašysiu, bet sapnuojama lygiava savo svoriu užguls pirmiausia tuos, kuriems būstas yra bene ir visas turtas. Galima sukti išimčių, ir ko tik, ir kuo daugiau prisuksi, tuo skaudžiau kals anas galas – administravimo komplikuotumas, kaštai, ir galimybės paslapstyti galus. O turtai bei pajamos tų, kurie gainioja turtą ne plytomis, ir plytų turi santykinai g-e-r-o-k-a-i mažiau – šitos pajamos jūsų liks tik paglostytos, nes atskirtis nuo operacijos iš sapno tik gilės, o perkamoji žmogučiaus, puškuojančio ties gryno sviesto pakeliu, galia – tolygio silps.
Taigi, ne šventieji, Ingrida. Geriau būtų nedaryti to, kas daryti nėra labai gerai, o šitos iniciatyvos abi iš esmės prastos. Kad ir kaip šauniai dėl jų, rodos, jau sutarė valdžios partija. Kurios ausin ir taip nesmarkiai iš mūsų galiorkos.
Visu pirma, jeigu Kubilius ir istrauke is krizes (kuria nezinia kas sukele, ir niekas neirode jog tai viso pasaulio krize o ne didziausia afera praturteti. Paprasti zmones neturi galimybiu stebeti finansu ir galima kaip vaikus apgaudineti. ) bet tai padare PER SIURKŠČIAI. Taip pat daug primelavo : “Tėvynės Sąjunga yra dešinioji politinė jėga. Ji pasisako už patriotizmo ir pilietiškumo ugdymą, tradicines šeimos ir tautines vertybes”. bet kazkodel nepriestaravo homoseksualu propagandai. toliau – tai TS ir Kubiliaus pazadai ir mintys pries pora metu “- Lietuva bus padoresnė, kai valstybės pareigūnai ir tarnautojai elgsis garbingai,
nesavanaudiškai ir nepriekaištingai.
– Lietuva bus stipresnė, kai bus stiprios jos šeimos ir moraliai stipri visuomenė.
Lietuva bus ištvermingesnė, kai gyvenimo kultūra laimės prieš girtuoklysčių,
smurto ir mirties kultūrą.
– Lietuva bus teisingesnė, kai žmonės patirs, jog Lietuvoje teisingumas
yra visiems vienodas.
– Lietuva bus tvarkingesnė, kai visiems rūpės ir veiks vienoda demokratinė
tvarka.
– Lietuva bus saugesnė, kai sumažės žiaurumo, abuojumo ir nusikaltimų,
padaugės atjautos, solidarumo ir santarvės.
– Lietuva bus gražesnė, kai neteršime jos” ir dar kitos melagystes. Jeigu zinai kad negali – nezadek. Visi puikiai pamate nebaudziamuma, mela, brutualuma ir pan. Todel siai partijai ir Kubiliiui sakau NE. Gal ir patikeciau nors kruopele, taciau nesugebejimas tartis su rusai, del duju, nesugebejimas mazinti akcizo degalams, nesugebejimas tvamdyti vilniaus savivalda ir siluminikus vercia abejoti visa programa, kurios jie NIEKADA NEIVYKDYS. ir nei viena partija to nepadarys, o taip yra todel, jog valdzioje, seime- vat ten reikia monopolijos. Jei pakeitus konstitucija ir iteisinus tik viena valdanciaja partija,( is kurios NIEKAS neturi teises iseit su pilieciu sutikimu (nes pilieciai rinko asmeni kaip toje partijoje buvusi o ne pabegeli), o rinkimus daryti tik vienmandate sistema, tuomet tie pazadai bus realiau igyvendinami, nes partija tures absoliucia valdzia ir jokiu opoziciju. o dabar nei viena partija nera aiski lydere ir nei viena nelaimes rinkimu. laimetoju nera, yra tik didesnis mandatu skacius. Ir kas? kas tie 5, 6 zmogenai kuriems laimi seime vieta? tai tik papildomos islaidos biudzetui priziurint “nario kedeir mikrofonus…ir ju pazadai tolygus 0. Taigi ir Kubilius ir kiti puikiai ta supranta, jie nelaimes ne tik kad puse seimo, o gali but taip kad patirs fiasko uz valstybes gramzdinima. Tautai nesvarbu ka dare, to neuztenka, nes gyvenimas blogeja. Taip buta prosvaisciu, taciau perdaug smulkiu. Metas naujiems zmonems seime
Mykolai, puikus postas, suvalgiau visą su komentarais. Turiu dar vieną idėją – o davai paprognozuok būsimo Seimo sudėtį? Būtų įdomi nuomonė diskusijai ir aptarimui spalio 15 d. ryte.
Labai didelis ačiū už tokį gyvą straipsnį!Man tik 19 metų,bet šis straipsnis labai pagyvino mano politines žinias! Jau iškart žinau už ką balsuosiu :))
Straipsnis geras, balsuosiu uz TS-LKD 100%, tenka sutikti su autorium del kaip kuriu paminetu TS-LKD nariu (Dagys, Puteikis), kuriu as taip pat nelabai “virskinu”, BET, kiekviena partija turi savo “perliuku”, daugelis partijos sudetos vien tik is “perliuku” kurie tauskia nesamones ir galas zino kokie ju interesai.
Atmetant visa TS-LKD suda, man si partija yra geriausia is blogiausiu. Jie gaus mano balsa ir tikiu, kad nuo debilu ateityje atsifiltruos.
P.S. realybeje masonai balsuos uz TS-LKD. :)
Gerb. Ingrida S. Bravo…. :) Patiko Jusu komentarai :)
Ingrida Šimonyte: atleiskite, jei nepagrįstai suabejojau jūsų autentiškumu, bet internetas tokia jau vieta, kai bet kas gali bet kuo prisistatyti. Apskritai su daug kuo iš to, ką pasakėte, sutinku.
Bet savo pozicijos nekeičiu – vis vien nematau jokios išskirtinės šios Vyriausybės kompetencijos ekonomikos srityje (ir matau labai daug išskirtinės nekompetencijos kai kuriose kitose srityse, įskaitant čia jau daug linksniuotas žmogaus teises). Taip, galbūt kita Vyriausybė būtų bandžiusi tempti laiką ir dar labiau pabloginusi situaciją. Lygiai taip pat galbūt kita Vyriausybė būtų išvengusi kai kurių šios Vyriausybės klaidų ar priėmusi sėkmingesnius sprendimus (įskaitant ir čia jau minėtus variantus). Tai grynos spekuliacijos.
Beje, įdomumo dėlei kilo toks klausimas – o ar iš principo sutiktumėte užimti finansų ministro postą, esant kitokios sudėties Seimo daugumai (pvz., jei valdantieji būtų LSDP su darbiečiais ar LSDP su liberalų partijomis)?
Vaidai: ne, blogo nerašau. Seniai apie tai galvoju, bet laiko trūkumas ir didelis tingumas padaro savo. Apsiriboju svetimų blogų komentavimu. :)
buržujau: normalūs turto mokesčiai galėtų duoti nemažai naudos (pvz., 300 Lt metinis mokestis nuo kiekvieno iš daugiau 1 mln Lietuvoje esančių automobilių). Tačiau tai būtų nepopuliarus, nors ekonomiškai ir pagrįstas sprendimas. O dabartiniai iškrypimai „prabangiam turtui“ tėra bandymas pataikauti „turtuolių“ kraujo ištroškusiam proletariatui.
Dėl viešųjų pirkimų – gal aš kažką praleidau, bet Kubilius traukė, traukė tuos milijardus, bet neskaitant kalbų jokio rezultato taip ir nemačiau.
Dėl naktinės mokesčių reformos ir valstybės bankroto – klaidinga dilema. Nebuvo pasirinkimo tik tarp šių dviejų variantų. Buvo galima padaryti visą tai šiek tiek lėčiau ir labiau apgalvotai, o ne keisti, pamatyti, kad padaryta nesąmonė, tada vėl keisti… Būtų ir valstybės bankroto lygiai taip pat sėkmingai išvengta, ir gal keliais verslininkais mažiau būtų nutraukę veiklą, pasitraukę į šešėlį ar iškėlę verslą į kitas valstybes.
Mykolai – tu esi mažas aukselis Lietuvos padangėje! Net užvirė kraujas beskaitant straipsnį :) Gerbiu už tavo pažiūras, už mąstymą, už teisingus žodžius. Ir matau gerbia ir spaudžia dešinę ir daugiau skaitančių ir mąstančių. Ir prisipažinsiu – per ankstesnius balsavimus Tu bent jau nueidavai į rinkimus ir biuletenius sugadindavai :) aš ragindavau aplinkinius eit balsuot, o pati patingėdavau. Gėda. O dabar pati dainuoju tą pačią dainelę, kad BŪTINA eiti balsuoti. Už LS, žinoma!
Ingdrida! Respect. Lenkiu savo jauną galvą. Manoji feministinė dalelė džiaugiasi, kad Vyriausybė turi tokią smart ministrę moterį. Mokesčiai kita kalba, spingstam daugiau ar mažiau nuo mokesčių naštos, visi mes nemėgstam tų mokesčių ir stengiamės kažkiek “pakavoti”, bet vistiek esu už tai, kad būtų mokesčių sistema tokia, kad kuo daugiau ir sąžiningiau būtų sumokama – kad mokesčių dėka būtų atstatytas Valstybės biudžetas ir mūsų vaikų kartoms nereikėtų bėgti iš Lietuvos – tai šiuo atveju geras sprendimas automobilių ir NT mokesčiai.
Ponas Eligijau Masiuli, tikiu partijos sėkme rinkimuose!
Ghoul, lygiai taip pat dilema: naktinė mokesčių reforma vs gal keliais verslininkais mažiau būtų nutraukę veiklą – yra klaidnga. Iš tikrųjų verslininkų paniką sukėlė ne mokesčiai, kiek ryškus pajamų sumažėjimas. Imk kad ir buržujų – kaip jis būtų išgyvenęs tokį pat kaip “naktinį” mokesčių pakėlimą (sodros ten pripaišymą ir pan.) kokiais 2007 metais? Ogi tik būtų nusijuokęs ir pasakęs, kad uždirbsim dar ne tiek, nes pinigai lietučiu lijo (na gerai, nebūtų nusijuokęs, būtų šiek tiek pasikeikęs, bet vargu ar būtų nutraukęs veiklą dėl tokio nieko). Tuo tarpu 2009 metų pradžioje ir be mokesčių pakėlimo būtų lygiai taip pat lengvai užsivertinėjusios – tiesiog biznio tada nebeliko (tik vietoj “naktinės reformos” būtų keikę ką nors kitą, nors greičiausiai tą pačią vyriausybę – “už neveiklumą” ir “už negelbėjimą”. Tas pats Buržujus būtų užsidaręs tada, nes tiesiog neliko veiklos). Patvirtinimas tam – turtingose šalyse, kur veikla atneša didelį pinigą, žmonės nedejuoja dėl didelių mokesčių (nors jie ir drakoniški, lyginant su Lietuva), tuo tarpu skurdžiose net ir maži mokesčiai atneša nepasitenkinimą. Tad žmonės 2009 metais kentėjo nuo ekonominės veiklos susitraukimo, nors patys galvojo, kad viskuo kalta “naktinė”
Yra minčių dėl kurių norėčiau pasiginčyti, bet manau. jog neverta.
Ačiū už straipsnį. Padėjai dar tvirčiau apsispręsti :)
Manau, kad smulkiųjų verslininkų paniką sukėlė didele dalimi panieka tam, ką jie daro – taip pat ir per dramatiškus perlenkimus valstybės mokestinėje pozicijoje. Pajamas jie visai laikais pelno nelengvai, čia tebuvo liūdnas intarpas, kurį galima buvo sukandus dantis kentėti, arba tiesiog spjauti. Dėl pirmosios aiškinimo dalies, pasirinkimas buvo būtent spjauti.
NT ir automobilio mokesčiai nėra joks geras sprendimas: transportui jau yra kur kas geresni funkciją atliekantys ir papildomo administravimo nereikalaujantys aukšti akcizai, NT našta nuguls labiau ant gležnų pečių, nei kad ant įgaliųjų. Be to, perskirstymas iš jūsų racionaliai užlaikomos kišenės į valdiško racionalumo – nauja “kokybe” nepadės nei jums, nei jūsų vaikams. Tikrovės proza.
kleckai, kazkaip greita pamirsai ongoing malunsparniu istorija, o tai antro konservu zmogaus buldozerine ideja. beje, gal zinai, kodel besiskolinant taip dosniai buvo seriami bankai, kai TVF paskolu palukanos galejo buti 2-3 kartus mazesnes?
Pirmiausia, Mykolai, sveikinu…. Kaip blogerį. Poko šį kartą suveikė teisingai:) Ir įvertino pagal įdėtas pastangas.
(Šis komentaras skirtas TIK blogo autoriui, todėl visi kiti, norintys komentuoti, skaitykite vieno iš mano pastarųjų įrašų pavadinimo dalį po dvitaškio)
Aš ilgai galvojau, ar įtraukti Tavo šį įrašą į savo skiltį “Man patiko”. Žiauriai ilgai. Nes turėjau laiko, kadangi nebaigti darbai nelaukia ir tenka ilgai naktinėti.
Ir pagalvojęs nusprendžiau nedėti. (Tau didelis nuostolis, turint galvoje, kad tai jau tikriausiai yra metų blogosferos įrašas).
Yra dvi įrašo dalys. Pirma ir antra.
Antra yra puikiai argumentuota, su nuorodomis ir asmeniniu požiūriu (kas labiausiai ir skiria blogosferą nuo “tradicinės žiniasklaidos”, kurioje asmeniniam požiūriui vietos beveik nėra). Niekas tikriausiai nenustebs, jei pasakysiu, kad pasirašau po kiekvienu antros dalies žodžiu:)
Tačiau kalbant apie pirmąjį dalį, matau tą patį, ką neseniai mačiau labai gerbiamo (nuoširdžiai) Rokiškio įraše: asmeninis požiūris ir emocijos savo vietoje, o štai argumentai ir faktai – silpni. Neužpyksi tikriausiai, jei pasakysiu, kad kartais net propagandiniai:)
Negaliu fiziškai (rinkimai, exit poll, biudžetas etc.) skirti tiek pat laiko, kiek skyrei šiam įrašui, aptarti kiekvieną įrašo dalį. Sorry. Netinkamas laikas.
A.Kubiliaus Vyriausybė padarė daug teisingų sprendimų. Tiesa. Bet tiesa iyra ir tai, kad A.Kubiliaus vyriausybė padarė daug klaidingų ir, mano labai subjektyvia nuomone, labai žalingų ateičiai sprendimų. Kurių galėjo nedaryti. Ji taip pat nepadarė sprendimų, kuriuos galėjo padaryti (užtenka atidžiau pažiūrėti į Latviją ir čia aš kalbu ne apie TVF).
Nenoriu grįžti į praeitį, 2007-2008, bet dalis bėdų ateina iš ten. A.Kubilius ir jo partija yra tų bėdų dalis. Ženkli.
I.Šimonytė – jau esu ne kartą tą viešai sakęs – yra pati geriausia finansų ministrė, kokią Lietuva yra turėjusi. Nepaisant to, ji buvo A.Kubiliaus Vyriausybės, priėmusios žalingus sprendimus ir nepriėmusios reikalingų sprendimų pilnateisė narė. Nesu ekonomistas, net iš tolo nepretenduoju matuotis kometencija su I.Šimonyte, bet man atrodo, kad kartais per skaičius ji nemato valstybės ir visuomenės. Krypties, tendencijų, ateities. Ministre, tikiuosi, neužpyksite, esame apie tai kalbėje.
Galima dar būtų kalbėti apie A.Kubiliaus ir jo partijos sprendimus formuojant koaliciją. Su visomis iš to išplaukusiomis pasekmėmis. Tai – jau nebe ekonomika, o politika. Nekalbėsiu, nes reikėtų labai daug.
Todėl čia ir sustosiu. Bet turiu prašymą: please, nevirsk propagandistu. Net vienoje iš abai puikaus įrašo dalių. Tų atmatų Lietuvoje ir taip jau su kaupu.
P.S. Tikriausiai neprieštarausi, jei vieną iš I.Šimonytės komentarų savo bloge paskelbsiu atskiru įrašu. Mano subjektyvia nuomone, ir nepaisant to, ką aš pasakiau apie ministrę (kuri vis tiek yra geriausia iš visų buvusių) tas komentaras to vertas.
Su nuoroda, žinoma. Tai Tau garantuso kokius 16 papildomų lankytojų. O tai reiškia ir daug papildomų pajamų:)
Nu, blemba! Skaitydama pirmąją dalį (visada skaitau viską), jau maniau – nafik! Tikrai nebeskaitysiu aš šito blogo. Intrigą puikiai išlaikei, žmogau. Tikrai iki pat paskutinio skyriaus atrodė, kad tu už juos balsuosi. Aš jų black-list’ą dar pailginčiau. :) Dėkui už puikų įrašą.
Priminsiu tik, kad prieš krizę Kirkilo vyriausybė buvo mažumos vyriausybė ir be konservatorių balsų išlaidauti jai nebūtų pavykę.
“nekenčiu tos partijos, tai falšyva, žiūri vien savo partinių interesų, prieškrizinę vyriausybę privertė priimti daug nepagrįstai išlaidžių sprendimų, ypač socialinėje išmokų srityje ir valdininkų algoms, nors puikiai žinojo – krizė jau eina…tai ne partija, o Lietuvos išdavikų gauja, kuriai ta Lietuva, tik kad prie valdžios prieit…” – Eurovizijos simbolis A. Lukošius per TV. :)
Nebalsuosiu as uz kubliu, nors jo snekos ir labai grazios, nes ne paslaptis, kubilius tik banku marionete, kaip ir visi kiti valstybes seimunai, kazkokiu dideliu verslininku statytiniai. Taigi politika yra tik verlsas pasididinti milijonieriams savo milijonus is vaiku, pensininku ir mazas algeles gaunanciu zmoniu.
Aš tik noriu pasakyti, kad ir net sveiko proto dešinieji turi savo Adomėną su Baukute viename asmenyje nacionalinės vertybės Teišerskytės pavidale vien dėl kurios už tą partiją negaliu balsuoti.
o grafikai juk klaidinantys, vaizduojama, kad kubilius valde po 2009 metu, bet is tikruju kubiliaus stlpeli reiketu slinkti i kaire, vat tada jis ir padengs ta nuosmuku, kuri jie ir sukele.
Internetz on fire!
Emocijos perskaičius tikrai netelpa niekur! Trumpinu.
De ja vu 1: Mykolo mintis, kad būtinai reikia balsuoti, nes tėvynė pavojujA!
De ja vu 2: Giedriaus komentarai (jau galvojau išprotėjau, kol neparašė, kad copy iš kitur).
Nuo Ingridos Šimonytės nuoširdumo dėl viršininko vos neapsiverkiau – Jūs nuostabi ( ir ne tik dėl to)!
Ačiū, Mykolai, kad negailit savo laiko. Tikiuosi Jums bus malonu sužinoti, kad šį pusvalandį per Jus savo šeimai neuždirbau nei lito! ;)
“kodel besiskolinant taip dosniai buvo seriami bankai, kai TVF paskolu palukanos galejo buti 2-3 kartus mazesnes?”
Galvojau nieko nekometuosiu, bet nuo šito pasakymo, kai jį išgirstu, man užverda kraujas.. Ar bent pasidomėjote kaip veikia TVF? Taip palūkanos ten mažesnės nei rinkose, bet kokia to kaina? Po TVF paskolos, nieks nesicackintų ir pjaustytų viską, kas įmanoma, apmokestintų taip pat viską. Kubilius, nesiskolindamas iš TVF, gavo veiksmų LAISVĘ, nors už tai teks sumokėti didesnėmis palūkanomis. Mano nuomone, nesiskolinimas iš TVF buvo vienas geriausių sprendimų per šios vyriausybės kadenciją.
1. Argumentai dėl valstybės skolos yra visiškai dirbtiniai. Vietoj to, kad pripažinti poreikį prasiskolinti dėl krizės, bandoma nuversti kaltę socdemams. Atitinkamai krenta ir pasitikėjimas likusiu tekstu.
2. Valdantieji turi puikius viešųjų ryšių specialistus, sugebėjusius įtikinti žmones, kad daugiau nei 10 proc. BVP kritimas yra ekonominis laimėjimas ir puikus krizės suvaldymas.
Gift, jei ne pasitaškymas prieš krizę, skolintis būtų reikėję žymiai mažiau. Kiekvienam bent kiek nusimanančiam ekonomikoje yra aišku, kad tuo metu, kai buvo ekonominis pakilimas, reikėjo vykdyti stabdančią politiką, o ne taškytis į kairę ir į dešinę. Aš nesakau, kad konservatoriai yra nekalti, ir kad viską pridirbo socdemai. Yra kaltės ir ten ir ten. Bet kai pasiklausai, kokius vėjus socdemai kalba dabar, pasidaro baisu, kad istorija nepasikartotų…
Puikus straipsnis, nors niekada nepalaikiau TS-LKD ir matyt, nepalaikysiu dabar bet šios Vyriausybės nuopelnus reikia pripažinti! Mano manymu, Kubiliaus Vyriausybės silpnoji grandis buvo liberalcentristų veikėjai (kitaip tų ministrų negaliu pavadinti), kurie pridarė daug žalos politinių dividendų prasme.
Puikiai padirbėta, daugiau tokių rašinių, gaila, kad nėra apie kitas partijas: rinkimai už 3 dienų, o po to bus neaktualu 4 metus.
Kelios mano sąmokslinės prielaidos:
– ši kadencija vykdė Europs Sąjungos ir TVF eksperimentą: kiek dar gali iškentėti engiama tauta. Už eksperimento rezultatus atsidėkota: pakvietimas į Davosą, pagyrimai iš TVF ir statymas pavyzdžiu visai Europai.
– kad vyriausybę pagirs po daugelio metų, abejoju. Tada reikėtų girti, kad sovietai pastatė Bielomoro, Volgos-Dono kanalus, pamirštant, kad tam naudojo vien kalinius, kurie ten ir baigė savo dieneles, o Čilę garbinti kaip Pietų Amerikos ekonomikos stebuklą, pamirštant, kiek žmonių buvo nužudyta Pinočetui atėjus į valdžią…
Mariau, aš pagalvojau tą patį – galiu tik įsivaizduoti (visai nesunku), ką dabar triestų (pardon) visi tie “ekspertai” (nepriklausomi ?) jei Kubiliaus vyriausybei pasiskolinus iš TVF , pastarojo reikalavimu būtų apipjaustyta viskas , įskaitant ir “ekspertų ” galus. Vito Tomkaus Respublika ir apie ją susibūrę paraštiniai “ekspertai” būtų užkimę nuo klykimo. Taigi , jei nori daryk ir nekreipk dėmesio į “ekspertus”
Sveikinu, spaudžiu dešinę, nesusilaikiau nepagyręs, žiauriai patiko. Laiko rimčiau paskaitinėti nėra, bet vis tiek permečiau. Geras darbas.
Mykolai, neįtikėtina — jūs toks jaunas, o mąstymas toks brandus! Linkėjimai tėveliams.
Ačiū, puikus įrašas, kaip visada įdomus ir išsamus. Klecko tikslas pasiektas sekmadieni balsuosiu pirmą kartą gyvenime ir išeisiu iš savo 7 metų pilietinio apatiškumo…
Analizė tikrai nebloga, išskyrus valstybinių įmonių dividendų mokėjimo kreivę… žinant, kad dauguma tų įmonių turėjo imti paskolas, kad išmokėti tokius dividendus :) ekonominės logikos čia kaip ir nėra, bet politiniai taškai su tokiu grafiku garantuoti :)
p.s. tikrai neatiduosiu savo balso konservatoriam..
kestuti d: ne, paniką sukėlė ne mokesčių padidėjimas per se. Galų gale po visų keitimų ir taisymų jis buvo gan nežymus, aš ir pats iš jo būčiau pasijuokęs. Problema buvo visiškas neaiškumas ir nepastovumas – kai mokesčiai keičiami kas dieną ir niekas net negali paaiškinti, kokie jie yra šiandien (nekalbant apie tai, kokie jie bus rytoj…) vykdyti verslą darosi labai sudėtinga. Na ir kas, jei šiandien net ir po mokesčių aš uždirbu 1000 Lt, jei nesu tikras, kad rytojaus mokesčiai nepadidės tiek, jog turėsiu sumokėti dar 2000 Lt? Aš nekaltinu Vyriausybės dėl to, kad mokesčius kėlė, tai daryti reikėjo (ar tiksliau tai reikėjo padaryti kokiais 5 metais anksčiau, bet tada konservatoriai su liberalais labai aktyviai palaikė socdemų sprendimą mažinti pajamų mokestį ir jokio įžvalgaus poreikio „kaupti stabilizacinį fondą“ nedemonstravo). Tačiau tai, kaip tai buvo padaryta, ir buvo tikroji problema.
Pritardamas kone visiems mokesčių ekonomikos sprendimams, kuriuos darė Kubilius, TVF klausimo niekaip nesugebu įveikti.
Praktiškai visi Kubiliaus daryti nepopuliarūs sprendimai: lengvatų naikinimas, biudžeto karpymas, etc.. yra pasveikinti TVF, ir negana to, daugumos jų būtų pakakę įgyvendinti TVF reikalavimams, jei iš jų būtų paimta paskola. Nelendant į detales, galima svarstyti, kad TVF būtų pareikalavę kažko daugiau, bet tikrai ta pačia kryptimi kuria ir taip buvo nueita.
Netgi daugiau, gavus TVF paskolą būtų buvę daug lengviau pasiteisinti, kad atseit mes buvom priversti imti paskolą, bet va dabar jie mus verčia priimti nepopuliarius sprendimus.
post_on, o ar nėra tikimybės, kad vyriausybė buvo supažindinta su TVF planu Lietuvai, šiai pasiėmus paskolą? Ir, kad tie reikalavimai buvo tokie, kad labiau vertėjo užsimokėti už ekonominės politikos laisvę? Kiekvienai šaliai TVF iškelia kitokius ultimatumus, o atsižvelgiant į tai, kad ten sėdi buhalteriai, kurie mato tik tai, ar skačiukai per dideli, ar per maži, darau prielaidą, kad mus būtų patratinę kaip reikalas.
Kalbant apie sekančią vyriausybę, norėčiau neįmanomo – kad viskas liktų kaip buvę, ir turbūt pirmą kartą per nepriklausomybės istoriją turėtume kažką panašaus į nuoseklią ekonominės politikos strategiją.
Sąmoksle, gal tu iškart pasakyk, ką jie turėjo daryt. To, ką darė graikai, ispanai, slovėnai- iškart nereikia, kaip ir to, ką darė vokiečiai, vien dėl to, kad mes ne Vokietija.
Kietus turi konservatoriai ministrus: Šimonytė ir Šimašius (be ironijos, sakau nuoširdžiai), bet ministerijos prastos – negi taip sunku vieną kartą imti ir supaprastinti komandiruočių administravimą, užuot atsirašinėjus – “viskas čia gerai, pakankamai paprasta, ir pakankamai vakarietiška”
keli komentarai dėl TVF, visgi:
1. TVF instrumentai yra trumpalaikiai -gerai, jeigu viskas gerai ir gali greitai grįžti į rinkas, ko yra tikimasi suteikiant finansavimą, bet paprastai rinkoms pats skolinimasis iš TVF tampa gana rimta stigma, todėl susidaro šioks toks užburtas ratas. Su Lietuvos 2009-2010 m. deficitais ir “trumpais” pigesniais pinigais kitai Vyriausybei būtų susikaupęs nemažas refinansavimo kalnas, kai tuo tarpu dabar daugiausia reikės refinansuoti 2003-2006 m. išleistą skolą, kaip teisingai paminėjo gerbiamas buržujus.
2. nors Vyriausybės sprendimams TVF tikrai neprieštaravo, tačiau nuolat buvo ir tokių siūlymų, kurių Vyriausybė neįgyvendino (kai kam atrodys, kad pagrįstai, kai kam atrodys – priešingai) – kad ir NT ar TP mokesčių, ar įgyvendino mažesniu mastu, nei TVF siūlė. Vienas dalykas yra TVF vertinimai pagal bendrą priežiūros procedūrą, kai viskas apsiriboja išvadomis, bet visai kitas – pagal programą, kai nuo išvadš priklauso pinigų gavimas ar negavimas. Tada jau yra derybos ir tos derybos nelengvos. Vien sekant Latvijos dokumentiką tas akivaizdžiai matyti – tiek įvairios retorikos, tiek įvairių stadijų – nuo visiško nusivylimo, iki pavyzdinio egzemplioriaus… Jeigu ne Parex, manau būtų tikrai buvę kitaip, tačiau Parexo suvaldyti pati šalis tikrai nebūtų pajėgusi. Yra skirtumas, kai tau pataria ir kai tau diktuoja. Labai smagu vertinti rezultatą, kai yra po viskam ir rezultatas gavosi ne toks jau blogas, tačiau kai reikia ištverti dar ir procesą – atrodo truputį kitaip.
3. tad jeigu matyčiau tik skaičius, kaip man dažnai piešiama (no offence), sakyčiau vienareikšmiškai – pavydžiu latviams, nes jų deficitas jau šiemet bus mažesnis už 2 proc. BVP, o mūsų kitąmet – 2,5 proc. ir tik jeigu kam stogo nenuneš. Lietuva išgyveno mažiau “austerity”, kaip bežiūrėtum, negu Latvija. Visgi, matyt užimu tam tikrą tarpinį būvį tarp tų kurie mato tik skaičius ir tų, kurie yra tiek dvasingi, kad skaičių nesiteikia net pažinti. Todėl manau, kad ir už sprendimą skolintis iš TVF Vyriausybė būtų kritikuojama – tik kitaip :)
Bomzasxxl,
Šimašius ne konservatorius
Nepradejes noriu atsiprasyti kad rasysiu be lietuvisku raidziu, nes rasau budamas kitoje salyje telefonu. Pirmiausia aplodismentai atsistojus autoriui, saunuolis. Visu komentaru iki galo neperskaiciau, bet pasakyti bendrai noreciau,.uztenka greziotis i praeiti ir ieskoti kabliuku ka TSLKD padare blogai pries kazkiek metu. Turime pripazinti kad kartu su liberalais atliko dideli darba nors ir teko uzsitraukti runkeliu nemalone. Noreciau dar isreiksti savo nuomone kad alkoholizma gretinti su reklamos daroma itaka nera visiskai teisinga, tai aktualiau neskatinti jaunimo. Progresiniai mokesciai butini, bet jie turi buti logiski. Pavizdys prancuzijos naujasis prezidentas persistenge, su turtuoliu apmokestinimu. Jei as buciau sunkiai dirbes visa gyvenima liejes krauja ir prakaita kad susikrauciaiu milijonus, nenoreciau kad vyriausybei sugalvojus is manes atimtu puse pajamu. Progresiniai mokesciai turi buti ivesti, bet jie turi buti apgalvoti logiskai. Tesiant sia tema, nesenai vienoje knygoje perskaiciau trumpa pasakojima apie panasia situacija, tiksliai neatsiminsiu bet : pokalbis tarp varysi ir turtuolio, vargsas sako visi salies pinigai turetu buti padalinti zmonems po lygiai, turtuolis jo ir klausia o ka su tais pinigais darysi? Jis papasakojo kaip juos visus isleistu gerybem, prabangai. Turtuolis tada paklause o ka tu darysi kai baigsis pinigai? Vargsas atrsake: o tada vel visus pinigus padalinsim po lygiai. Aciu uz demesi :)
TS krizės metu tvarkėsi bukai ir begalviškai. Taip, taupyti reikėjo, bet ta visa chebra nesugebėjo sugalvoti nieko kito, tik veržti diržus – mokesčiai per visus galus. O kaip padaryti, kad būtų iš ko tuos mokesčius mokėti – nėra kada mąstyti, yra svarbesnių užsiėmimų.
Apie tą pavyzdingumą rašo ekspertai iš užsienio, kurie žiūri į formalius skaičius. O kokia sąskaita tai pasiekta, jiem nesvarbu, nes jų čia nėra, jie žvelgia iš tolo. Taip kad tai labai apgaulinga.
Leonas: Nė vieno tam laikotarpiui svarbaus darbo nesugebėjo prastumti – nei namų renovacija, nei Sodros reforma, niekas. Energetikoje – viskas labai pavėluota, o pradėta iš vis nuo tikros žalos ir vien tik savais menkučiais tos dienos interesiukais. O kur dar visos moralinės nesąmonės su šeimos koncepcija ir pan. Viskas, nebeturiu laiko.
Taigi, deja nors straipsnis ir neblogas, tačiau šiek tiek prasilenkia su realybe (deja), ir savo balso neatiduočiau jiems, net jei ne religiniai puspročiai.
Nepavadinti šeima nelygu diskriminuoti. Pagarba, pripažinimas skiriami individui, ne šeimai. “Šeima” nėra koks nors medalis ar kokybės sertifikatas. Ir man į galvą nešaudavo mąstyti savęs ir vyro žodžiu “šeima”, kol nebuvome susituokę, o ir dabar, tiesą pasakius, kol nėra vaikų, nesivaikau šio titulo. Mes esame sutuoktinių pora. Tai normali sąvoka, atitinkanti objektyvią tikrovę. Būtų keista skalbtis, kad kažkur eisime “su šeima”, kai einame tik dviese, ar reikalauti sau dėmesio ir paramos tokios pat kaip poros su vaikais. Apie ką triukšmaujama?
Manau, idėja apibrėžti ir skatinti šeimą kilo būtent todėl, kad tai yra labai silpna ir grubiai diskriminuojama visuomenės dalis. Nesusituokę žmonės lengviau gauna paskolas (nes neturi “ant popieriaus” išlaikomų asmenų, yra laikomi vienišais ir neįsipareigojusiais), nesusituokę “susitvarko” visus santuokos teikiamus privalumus be pačios santuokos. Valstybė tiesig darė pastangą sukurti žmonėms tikrą ir realią priežastį tuoktis, kad nekiltų klausimas “o tai kas nuo to pasikeis?” – kad būtų labai aiškūs pokyčiai, lemiami santuokos.
Nežinau, ar labai diskriminuojamas šaukštas, jei jo nevadiname stalo įrankių komplektu… Iki susitikimo su savo vyru svarsčiau ir būsimos vienišos motinystės variantą, ir turėjau abejonių paauglystėje dėl savo orientacijos… Ir nė vienas iš tų iškildavusių mintyse scenarijų man neatrodė sietinas su šeima… Štai aš pagimdysiu vaiką – būsim šeima, susirasiu draugę – būsim šeima… Man tokiuose gyvenimo scenarijuose nė nereikėtų šeimos sąvokos. Nereikalinga ji man ir dabar, kai gyvename bevaikį gyvenimą. Ir nesuprantu, kodėl kažkam sušlūbuoja savivertė dėl to, kad valstybė panoro išreikšti palaikymą neteroseksualiai susituokusiai porai su palikuonimis?.. Juk, kai šeima tapo tokia trapi, tokio palaikymo, atrodo, kaip tik labai trokštama.
Dėl TVF Ingridai tegalima antrinti – žinojome jo stilių, nenorėjome diktato, pasirinkome derinį savarankiškumo sprendimuose su rinkos palūkanomis vietoje diktato su padiktuotomis palūkanomis, kurios pačia savo norma greičiausiai būtų palankesnės. Bet ši norma tėra priimamo paketo dalis, to pamiršti nereikia – skirtumą būtume jautę ne vien normos laimėjimuose. Betgi, gali būti visokių nuomonių, tik kad šaukštai tuokart popiet, sekančioje bėdoje galima bus išbandyti laimę su TVF ir žiūrėti ar patinka labiau.
Po rinkimų gal dėl įdomumo, kai turėsite laiko padarykite statistiką, kaip jūsų blogo lankomumas kilo, nes šis straipsnis visam internete atrodo prilinkintas :)
P.S. a, beje, man irgi smarkiai patiko straipsnis ir diskusija po juo, kurią atskiedžiau off-topu, kaip matau.
Šiandien mano Delfyje pristatomi projekto manobalsas.lt rezultatai. Taigi labai įdomiu klausimu baigiamas straipsnis.: “Pagal klasikines politines dimensijas, valdančiosios koalicijos liberalai ir konservatoriai tarpusavyje neturi nieko bendro: remiantis ekonomika ir kultūra, paradoksaliai TS-LKD iš dabartinių parlamentinių partijų artimiausia yra TT. Tai dar kartą patvirtina, kad panašus šių partijų elgesys Seime balsuojant už konservatyvias nuostatas, pavyzdžiui Šeimos koncepciją, nėra atsitiktinis. Kita vertus, sprendžiant iš pirmų dviejų dimensijų, netgi vaivorykštės koalicija tarp LSDP ir TS būtų labiau suderinama, nei dabartinė valdančioji dauguma. Kas ją jungia idėjiškai?
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/mjastramskis-ar-yra-kas-bendro-tarp-valdanciosios-koalicijos-partneriu-manobalsaslt-projekto-rezultatai.d?id=59734803#ixzz28zKQIa00
Klausimas svarbus man asmeniškai, nes dirbu žmogaus teisių srityje, prieš 4 m. balsavau už LRLS, o paskui visą laiką graužiausi, “kaip jie galėjo eiti į koaliciją”? Dabar galvoju, kad buvau naivi, – į koaliciją eis bet kas su bet kuo, ir jokie vertybiniai dalykai nedaro tam įtakos. Tiesiog, vienas didelis daiktas, kurio nemėtė teatre.
P.S. balsuoti eisiu.
Ingrida, come to me. U are a diamond in the economy’s crown. We will rulez the world:)
Liuks straipsnis, blaivus situacijos vertinimas ir geras išdėstymas! Vistik turiu truputį vilties su šiais rinkimais:) Visos situacijos turi geriausią sprendimą, manau šįkart kaip niekad akivaizdu koks tai sprendimas:)
O K. Uoką Tamsta turbūt apėjote iš krikščioniškos atjautos konservatoriams?
Gerb. feministe, jūsų noras matyti bendrą idėjinį vardiklį turi defektų: galimo tikroviškai gauti valdymo akivaizdoje, pirmiausiai įvyksta kompromisai, atsisakant ideologijos taikomosios dalies – kai valdžios gaunamas tik fragmentas, kalba prasideda nuo to, kaip išvis jį galima panaudoti norų ir galimybių mozaikai sudėlioti. Kai gaunamas tvarkytinas baras, jame reikšis ūkiniai sprendimai, savos grupės individų ir rėmėjų poreikiai, ir tik galiausiai vertybiniai – ideologiniai kriterijai sprendimams. Tiesa, nedraudžiama kelti iniciatyvas, išeinančias iš ideologinių principų, bandyti jomis įtikinti kitų grupių asmenis, bet net jei šiandien pasiteirautumėte ko renkamieji norėtų labiau – būti pasirinktais, ar kad būtų pasirinkti jų ideologiniai principai, atsakymas principų prioritetus vargu ar rodytų. O todėl. Tenka susitaikyti su faktu apie ideologijų nedominavimą šalies politiniame gyvenime.
Lygi šiol nepraleidau nė vienų rinkimų ir dažniausiai balsavau už konservatorius.
Jūs dar nenusprendėte už ką balsuoti, o nebėra laiko gilintis į pragramas, asmenybes, … ?
Paguosiu ir pasiūlysiu savęs pateisinimą: nesvarbu už ką – vistiek skaudės širdį, kai po rinkimų prasidės KOALICIJŲ kūrimas.
Gal geriausias kriterijus: kuo daugiau šviežio oro.
Nieko blogo nenutiktų, jei seimo vietos būtų lošiamos loterijoje: nori leisti įstatymus – nusiperki bilietą tarkim už 2Lt., o po to rinkimų dieną lauki prie teliko, kada tavo amžiaus grupėje išridens Tavo numerį, o būti seimūnu galėtum ne daugiau dviejų kadencijų… Sutaupytume rinkimų reklamos išlaidas – spauda pusę metų nebežinotų apie ką rašyti, užkirstume kelią partijų diktatui, oligarchai pasimestų ir nebežinotų, kuriuos geriau papirkti…
Uz Kubiliu balsuoja tik tokie patys asilai kaip jis pats. Baisus is isores – baisus ir is vidaus.
VISIEMS BŪTINAI ATSAKYSIU šiandien vakare arba rytoj. Dabar nespėju, ruošiu rytojui didelę penktadienio rinkiminių internetų dozę :)
Ačiū, kad komentuojate!
juoks
Nematau baimės balsuot už Kubiliaus partiją. Esmė tame, kad mes esame įpratę gyventi ne pagal moralės normas, tad : ekonomika tegu sutvarko, o jų socialinių nuostatų vistiek niekas realiai nepaisys ir jie nieko realiai nesugebės suvaržyt, uždraust (visgi EU gyvenam). Nes kiti, gal ir nesikiš į sociumą, bet ekonomikai gali būti riesta.
Petras
Tamstai baltoji karštligė? Arklius pradėjai matyti belakstančius? Iš Vasaros g. 5 paleido ankščiau laiko? Ar durnyne internetą įvedė?
Taip pat, kiekviena kritika yra savotiška autobiografija. Šaunu, kad esate kitoks, kitokius žmones toleruoju, kad ir kokius jie įsitikinimus turėtų. Dar kartais tokius nelaimėlius tenka užjausti.
P.S. Gal kas ir gausis su tuo HTML kodu :)) Bandau ištaisyti klaidas. O, pradinį komentarą ištrinkite Admin.
Smagiai pavaryta. Ir labai atitinka tai, ką aš galvoju. Tikrai respectas Kubiliui ir visai koalicijai. Ir tikra tiesa – negaliu pakęst nei Abramikienės, nei Dagio, nei Matulo, nei kitų straipsnio gale išvardintų. Esu laisvamanė, bet vis mąstau, kad juk tarp tikinčių žmonių irgi yra šviesių, protingų ir garbingų žmonių. Tai kodėl politikoje matom vien tik nevalyvus prietrankas – fanatikus, nesuprantu. Ergo – reiks matyt paramstyt Eligijų, kad pritemptų iki tų nelaimingų keturių procentų… Et, vis tik kaip bešokinėtume, o valdžią turėsime kaip reta beviltišką… jau labai greitai…
tesiant TVF tema noreciau priminti, kad Lenkija 2009 pradzioje is TVF pasiskolino $20bn ir kiek pamenu tai buvo Flexible Credit Line (FCL), tuo tarpu latviu gelbejimas buvo “ekstrinis”, speju Rapid Credit Facility (RCF). suprantama salygos skirtingos, bet TVF kazkokiu baubu paversti, kuris cia visus is bado numarins ir prie gedos stulpo prikals gal nereiktu. grieztos salygos buten tai ko reikejo ir reikia, juolab ir premjeras vis linksniuodavo TVF rekomendacijas ir bent dali ju paverte kunu.
Gerb. Ingrida Šimonyte,
Malonu sulaukti atsako net iš pačios ministrės. Mano komentaras jokiais būdais nebuvo skirtas apginti vienos ar kitos politinės jėgos. Tenorėjau perteikti autoriaus mintį dėl valstybės skolos šiek tiek objektyviau, nes man pasirodė, kad ji buvo gan stipriai hiperbolizuota. Kaip suprantu, autorius su tuo pats sutinka ir paaiškina, kodėl taip atsitiko.
O kas liečia Jūsų atliktą darbą, tai norėčiau pasakyti ačiū už tvirtą ranką, kuri vairuoja mūsų valstybės finansus. :)
Irašo autorius turi aiškias pažiūras ir bando formuoti nuomonę, tai nebūtų blogai, jei būtų pateikiami faktai ir objektyvi informacija, bet kai rašoma, kad “Kubiliaus Vyriausybei atėjus į valdžią reikėjo susitvarkyti ne tik su pasaulinės krizės žiauriais padariniais, bet taip pat išsrėbti ir buvusios valdžios paliktą košę: kai neigdami artėjančią krizę, populistai dalino išmokas į visas puses, didino pensijas ir išlaidavo visiškai nereikšmingiems dalykams.” ir tuo pačiu pamirštama pasakyti, kad Kirkilo vyriausybė buvo mažumos ir konservatoriai būdami nemažesni populistai ją dauguma klausimų palaikė, kad Seime tiek už motinystės pašalpas, tiek už pensijas balsavo ir tie patys konservatoriai, tai kvepia nelabai… Jei autorius to neprisimena, galėtų nueiti į Seimą ir pažiūrėti balsavimo archyvus!
Galiu pasirašyti po kiekvienu Buržujaus parašytu žodžiu, įskaitant ir liūdnąją dalį. Būtent dėl tos liūdnosios ilgai kankinausi, ką gi pasirinkti balsuojant. Vis tik pasiryžau šį kartą pažymėti TS-LKD sąrašą, o tiksliau, TS, vildamasi, kad pergalės atveju liūdnosios dalies herojai ir tie, kurie prie jų dar prisijungs, kritiniu atveju bus sustabdyti protingesnių kolegų. :)
Labiausiai TS reputaciją gadina V. Matuzas, kurį A. Kubilius gina ir saugo…
Iš esmės sutinku praktiškai su visais post’o argumentais ir nepriklausomai nuo pažiūrų, siūlau balsuoti vien tam, kad būtų išrinkta kuo mažiau marginalų. Turėjom šoumenus, be to savų kvailių kiekvienoj partijoj netrūksta, tad nerinkim bent tų partijų, kurios jau ideologiškai be ryšio. Blogiausiu atveju, jei abejojat, perverskit rinkimų programas ir paaiškės, kas yra kas, ir kieno programa logiškai prieštarauja pati sau. Šią kadenciją džiugu buvo dėl stabilumo – visgi tai rodo, kad esant bėdai, galima susitelkt į darbą paliekant smulkmenas šalia
Visiems ačiū už komentarus ir pagyras!!!
monkey,
ne, neprognozuosiu rezultatų :) Esu nusiteikęs gan negatyviai, skeptiškai žiūriu į internetų poveikį. Pamatysim gyvai, visgi pirmas kartas, kai internetai taip aktyviai bruzda.
ghoul,
mokesčius keliams sumokame per akcizą. Nors iš esmės automobilių mokesčiui labai neprieštaraučiau. Prieštaraučiau NT mokesčiui, nes ten tiek visokių niuansų… Pensininkui automobilį apmokestinus, jis jo lengvai gali atsikratyt. Tuo tarpu apmokestinus butą, gali greit ateit bankrotas. Ir čia tik vienas pavyzdys. Variantas “parduok ir kelkis į pigesnį” netinka.
Inga burbuliuko sese,
ačiū :) Tikiuosi šįkart nueisi!
siap,
nepamiršau malūnsparnių, paminėjau :)
Artūrai Račai,
ačiū už sveikinimus. Kad netraukei, visiškai nieko tokio – kiek pamenu, didelės simpatijos konservatoriams nejauti :)
Propagandistu virsti neplanuoju. Dabar tiesiog rinkimų metas :) O rinkimų metu traukiama visa artilerija, kokią tik turi. Jaučiau pareigą, padariau. Kai kur gal populistiškai, bet savo ribų neperžengiau. Bet man tai padaryti buvo svarbu asmeniškai.
P.S.: lankytojų buvo dešimt kartų daugiau :)
vejuota,
duosiu litą!
Kodėl Dejavu 1?
Gift,
aš labai giliai apgailestauju, kad krito pasitikėjimas likusiu tekstu… bet perskaitėte? :)
Vyriausybė ir TSLKD VR atstovų tuo metu gal net neturėjo. Kitaip nebūtų leidę taip savęs juodinti.
sąmoksle,
jeigu nebūtų darytas jūsų vadinamas “eksperimentas”, po kurio laiko nebelabai būtų kokiai tautai kentėti. Nebeegzistuotume, būtume skrajojanti dūšelė kaip graikai dabar.
Žalia rūta,
tėvai džiaugėsi, net ta proga skambino :))
Karoli,
tie užsienio ekspertai, kurie rašo remdamiesi formaliais skaičiais – gal plačiau apie juos? Nes esu tokį matęs tik vieną, ir po to pasirodė, kad kairuoliškame-anarchistiniame laikraštyje rašė.
Laima,
čia va tavo problema, kad sprendi pagal save. Tu nesiejai savęs su šeima, tai reiškia visi taip turi daryti. Tu nelaikai savęs šeima, tai reiškia visi taip turi daryti. Yra daugybė sutuoktinių, gyvenančių be vaikų – ar jie nebeturi teisės vadintis šeima? Čia ir išsiskiria asmeninis požiūris ir viešasis požiūris.
Dėl lengvatų, galimybių – tai kaip tik dabar viskas lengviau susituokus. Visos lengvatos taip tvarkomos. Tik yra bėda, kai atsiranda problemų su lengvatomis, jei, pvz, vyras palieka moterį su vaiku.
Karijote,
Uoka jau seniausiai nebe TSLKD. Praspyrė lauk. Uoka dabar su fašistėliais.
oras,
aš vis tiek iki šiol manau, kad šoumenai Lietuvai labai pasitarnavo. Nekreipiant dėmesio į Karalių ar Bulkutę. Šoumenai atėmė balsus iš marginalų, fašistėlių, TyT, Socdemų. Čia jų didžiausias pliusas.
Griežia Tamsta ant konservatorių dantį, oi – griežia.
Konservatoriams priekaištaujate dėl talibano, betgi jie talibaną ir vaiko. Štai kodėl ir užklausiau dėl K. Uokos, nors sutinku, klausimo ironija nebuvo vienalytė. Talibanas, be abejo, – partijos minusas, bet gebėjimas iš jo vaduotis, manau, – didelis pliusas, o to “pliuso” ir pasigedau paskutinėse teksto pastraipose (čia ne priekaištas, šiaip – pastebėjimas).
Dėl skepsio. Esu didesnė optimistė nei Tamsta. Panašios mintys dėl “tų dviejų partijų” (viešai neagituosime) labai gajos ne tik internete (bent jau mano aplinkoje, o ji nėra labai siaura ir, beje, pilna taip vadinamų – runkelių). Galvoju, bus malonu, tad parašysiu dar šį tą: vakar ir šiandien ne kartą teko dėti kompą ant stalo ir… runkeliams atversi “penktadienio internetus”; ką padarysi, jei tai veikia kaip argumentas, kodėl gi ne? Taip, tai veikia, taip, deja, kaip argumentas.
Karijote,
nelabai supratau jūsų komentaro – ar norite pasakyti, kad penktadienio internetai veikia runkelius kaip argumentas balsuoti už LS arba TSLKD? :) Jeigu taip – tai fakin awesome! Reiškia, mano laiką gaišinantis darbas ne veltui :)
Tai ar balsavote? :)
Taip, būtent – veikia. Taip, LS.
Visiskas blefas cia tik lolitas tiketu, kur tau bus krize ten kur vaisiai darzoves daug iskasenu kur gyvenimas sukasi, pramone, biznis, juk agenturos darbint veza ten pat kokia ten krize kas cia svaigstama? Jei mano chebra grizo su babkem ir shikna sluostosi . Tipo cia rasoma kad lietuvoj gyvenimas prastas taciau jie i mus ziuri ir mum pavydi viskas cia yra “”””” ir saunuoliai tie kurie rinkote “””””” kabutes. Moralas butu toks – rinkt reikejo tuos kurie nieko seime nuebuvo matomi arba nieko apie juos nebuvo girdeta, kaip keista interneto balsavimo duomenimis tas asmuo antroje vietoje. Dabar as suprantu kad cia maurai visa salis ir normaliem reikia bekt.
Ačiū už straipsnį, bet norėčiau pataisyti jog vaizdelis pabaigoje agituoja už 5-ą nr. Ramanausko ironija dažnai būna ne taip suprantama, bet noriu priminti kad jis visada buvo už koncervatorius.
Eligijau,
be abejo!
Karijote,
tai yra puikiausia dovana man ir nuostabus veiklos įvertinimas :)
Y,
jei kas gali pagalvoti, jog ten agituojama prieš konservus, tai tokiam žmogui turėtų būti problemų su suvokimu :)
Geras straipsnis. Norėtųsi efektyvumo, norėtųsi kad daugiau žmonių perskaitytų :) Žinai, būtų šaunu padaryti video, su šiais faktais, kuriuos tu išdėstai ir parodyti visiems, kad žmonės šiek tiek atsipeikėtų nuo melo.
žmogau kas tau smegenis praplovė??? dar neperskaičiau tavo viso briedo, bet vien tavo gerovės kreivę pamačius, nesuprantu kkur gyveni kad ji taip kyla į viršų???? tu buvai kur paprasti žmonys gyvena??? matei kaip konteineriuose pragyvenimui kuičiasi??? buvai kaime kurį kubiliaus vyriausybė baige nuvaryt į pražūtį ir neviltį??? ar tu sėdėdamas prie kompiuterio , pažiurėjas per langą pamatei kad akropolį pastatė ir naujas trinkeles sudėjo, galvoji kad nuo to žmonys geriau gyvena????
Čia buvo rašyta apie Graikojos ir Ispanijos krizę. Skirtumas tas, kad Ispanijoje jei žmogus gauna mažiau kaip 600 eurų per mėnesį – jam skiriama pagalba maisto produktais. Nes tai jau baisi krizė. Gi Lietuvoje žmogus gyvena už mažiau kaip 200 eurų – ir tai laikoma “minimaliu atlyginimu”. Kainos abiejose šalyse panašios – tik ispanui nereikia didesnės dalies pajamų atiduoti už šildymą.
Taigi krizė ar ne – priklauso nuo požiūrio. Toks krizinis gyvenimas, kaip pas mus, Somalio ar Siera Leonės gyventojui atrodytu kaip rojus. O olandui ar vokiečiui – kaip pragaras.
Nepaminėta, kad Darbo partija yra ELDR narė, o ELDR ES turi 30 mln. savo rinkėjų. Estiją jau 3 kadenciją valdo ELDR narės ministras pirmininkas. Įdomu tada kodėl ta Estija giriama?
Baikit jus priskirt visus ekonomines krizes suvaldymo laurus konservatoriams ar dar kam nors seime, jei kas ir prisidejo prie krizes suvaldymo tai tik paprasti lietuvos zmones, kurie tyliai sukande dantis kencia besitesiancia krize, butu lietuviu temeramentas kaip graiku ar kitu pietiechiu kurie net prie daug mazesnio valdzios isidirbinejimo eina i gatves nebutu pavyke nei kubiliui nei kaskam kitam ka nors nuveikt valdant krize.
Ttai kad Lietuva neeme paramos is TVF, o skolinosi tuos pacius pinigus su daug didesnemis palukanomis tarptautinese rinkose dar ilgai ir nuobodziai atsilieps lietuvos ekonomikai, bet aisku kalti jau bus kiti nes pas mus politines jegos keiciasi kas 4 metus ir kaltu niekados nebuna (pakolkas per visa Lietuvos nepriklausomybes laikotarpi nenuteistas ne vienas politikas darantis stambaus masto aferas ir t.t) Pabijojo politikai isileist TVF, nes butu greit ju islaidavimus uzrise
Kam idomu galit palyginti 3 baltijos valstybiu vieno is rodikliu, tokio kaip minimali alga keitimasi kriziniu laikotarpiu, nors Latvius kai jie eme TVF parama visi nurasinejome.
http://www.google.com/publicdata/explore?ds=ml9s8a132hlg_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=minimum_wage&fdim_y=currency:eur&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country&idim=country:lv:lt:ee&ifdim=country&hl=lt&dl=lt&ind=false
PS’ Nesu ne uz viena partija, nes nematau pakolkas ne vienos doros partijos ir aplamai arba Lietuva dar nera subrendusi demokratijai arba sita valdymo forma musu tautai netinkama pagal mentaliteta. Nemokame mes pakovoti uz savo teises.
Ar kas pastebėjo, kad eilinį kartą eilinis žmogus ir pilietis pavadintas neišmanėliu ir nieko nesuprantančiu asilu. Taigis.
Na tu veikėjų kurie valdė 2000-2008 nereikia tikrai vien dėl tos priežasties kad Uspaskich kalbėdamas apie deficitą kuris sumažėjo per 4 metus nuo 9 mljd iki3 mljd apskaičiuoja kad sutaupyta 6 mljd. Neduok dieve tokį žmogų skirti atsakingose pareigose, kuris elementarios aritmetikos nemoka. Ir kad skola išaugo kad vyraisusybė skolinosi, deja skola išaugo, kad praeita viriausybė nekaupė rezervo. kas met skola buvo mažinama po 2 milijardus bet deficitą reikia dengti tai aritmetika paprasta kai taupom po 2 mljd kasmet nuo 9 milijardų deficito pasidariusio 200-2008 metų valdymo laikotarpyje neatsakingame požiūryje į finansus.
1 metai 9 mljd skolinamies, nes taupom kitiems metams 2 mljd
2 metai deficitas 7 mljd
3 metai def. 5 mljd
4 metai 3 mljd tai ir darzelinukas gali sudeti tuos deficito langelius ir pasakys kiek reikėjo skolintis per keturis metus neišvengiamai. dar mieli veikėjai dadekit tai :
Ismanytum finansus tai zinotum kad ne valstybe nustato kokiais procentais skolinais, o rinka, yra valstybes rizikos vertinimas, yra rinkos rizikos vertinimas, zinotum kaip vyksta roadshow procesas tokiu nesamoniu nekalbetum. Toliau, vadinkim daiktus tikrais vardais. Valstybe nesiskolina 10 milijardu – valstybe refinansuoja ankstesne skola. Irodymu? Prasau:
2012 geguzes 10 d Lietuva turi grazinti savo 1 milijardo EUR skola, kuri buvo pasiskolinta uz 5.875% spekite kelintais metais? Butent 2002 balandzio 26. Spekit kas prie vairo buvo? Butent, socdemai. Turbut metai sunkus buvo, paziurekim i BVP rodikli 2002 metais….hmm 6.8% BVP prieaugis. Kam skolintis milijarda kai tavo BVP auga 6.8% o 2002 refinansavimas buvo tik 200 milijonu. Matyt cia vienetinis atvejis. Netycia. Gerai ziurim toliau.
2013 kovo 5 diena Lietuve vel turi grazinti 1 milijarda EUR. Tam reikes vel skolintis, kad refinansuoti sita skola. Kada gi mes ja paemem? 2003 vasario 20. Palaukit, cia gaunasi ne metam nepraejus po to, kai mes pries tai paemem milijarda? Matyt staigi krize uzpuole, ziurim i BVP 2002 paskutinis 4 ketvirtis 10.6% – rekordinis prieaugis nuo nepriklausomybes. 2003 BVP augimas 8.9%. O kas ten valdzioje sedejo? Algirdas ir Co.
Hmm, matyt tai yra normalu, kai kylant tokiais tempais BVP skola dideja. Atsiverciam Estijos rodiklius. Hmmm, BVP kyla, skola ismokama, bet nauja neimama. Kaip cia taip?!? Kvaili Estai?
Ir tokiu pavydziu LT pilna, kai kylant BVP rekordiskai – skolinamasi nezinia kam:
2002 kovo 18 – LT 124 milijonai – grazinti reikes 2012 kova
2003 sausio 27 – LT 452 milijonai – grazinti reikes 2013 sausi
2005 vasario 3 – EUR 1 milijardas – grazinti reikes 2016.
2005 vasario 14 – LT 341 milijonas – grazinti reikes 2016.
2007 lapkricio 17 – EUR 600 milijonu – grazinti reikes 2018
Sarase dar pilna skolu kurias konservai nuo 2008 turejo refinansuot, kitaip sakant grazint anksciau paimtas paskolas.
Gal kas nors is ekonomikos geniju pradedant Worru baigiant kitais galetu paaiskint, sita neitiketina ekonomikos desti, kurio kazkodel nenaudojo musu nevykeliai Estai, didieji negerieciai Rusai ar Lenkai, kurie iki 2008 savo skolas mazino?
DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/eeigirdas-lietuvai-pavojingiausiu-ekonominiu-interesu-desimtukas.d?id=59851265#ixzz2AfzhL3eH
šiuos faktus lengva patiktrinti
Kas parasyta kokiom tendencijom aisku man.klaidu garamatiniu ir bus bet esme svarbiau. tie darbai kuriuos ce taip gire padariti- tik ar ne perdaug skausmingai paprastu zmoniu saskaita. as nepalaikau tokiu kurie lipa gitu galvomis. nepateisinu ir socdemu uz darbelius ju. kad ir kaip ten bebutu TS-LKD ejo lengveusiu keliu- skriausti silpniause yra lengviau ir pateisinti atseit vardan lietuvos. o kas padaryta kad valstibe nebutu isparduota pacios valdios rankomis ir tu paciu TS-LKD ir nebutu gal reikeja smaukti tu kuruos baige pasmaukti valdze toke gera aseit. nori nenori turejo daryti Kubilius kazka tik ar toke kaina ….? parode stubura pries silpniause grandi ,o koki stubura parode finansiniems lobistams kurie uzgrobe lietuvos ekonomikos potenciala ir toleu lobsta lietuvos zmoniu saskaita .pateikiu jusu teismui lietuviai apie tai kas ce nutileta.
Antras privalomas šalies pavergimo etapas – gyventojams įdiegiama paprasta
mintis: valstybinė nuosavybė – tai nereikalingas, blogas ir neefektyvus
dalykas. Vadinasi, ją būtinai reikia skubiai atiduoti į privačias rankas,
kurios jau tikrai bus geresnės už valstybines rankas. Prasideda
privatizacija, kurios metu valstybė, t.y. tauta praranda savo nuosavybės
teisę į gamybos priemones.Koks rezultatas? Valstybė, netekusi įmonių,
kurios anksčiau užpildydavo biudžetą, tampa nepaprastai priklausoma nuo
mokesčių surinkimo. Mokesčiai pradeda didėti ir smaugti smulkų bei
vidutinį verslą. Ekonomikos augimas sulėtėja ar visai sustoja… daugiau
skaitykite tinklalapi Sarmatai. ir tada pamatysit kur tikrieji valstybes
išdavikai vagis .papurtykit smegenis kas buvo praeiti padaryta. “Sarmatai”
skyrelis; Metodologija- Kaip pavergiamos šalys .ir dar daug įdomiu dalyku
rasite ten . reiktu kad kiekvienas pilietis suprastu savo pareiga ir
žinotu visi neabejingi tiesai – kas yra kas