Cloud Atlas (2012) – aprašymas apie šį filmą – kituose kinoteatruose. Dėl tam tikros priežasties, kuri – kol kas maloni paslaptis :) Būtinai nueikite, gražus ir puikus filmas. Vienas geresnių šiemet.
Singin’ in the Rain (1951) – šią akimirką ausinėse girdėdamas 2012 metų electroclash stiliaus albumą vis reflektuoju apie šią 60 metų senumo muzikinę komediją. Ir reflektuoju labai teigiamai. Ilgą laiką nežiūrėjau klasikinių senų filmų dėl to, jog jie visuomet mane nervino dirbtina savo vaidyba, kvailokais siužetais. Todėl labai atsargiai žiūrėjau tą patį The Artist (2011) – kuris visgi patiko. Pamenu, kaip vaikystėje per TV rodydavo įvairius senus filmus. Nelaikiau jų vertais dėmesio, nes ta perspausta vaidyba ir per daug švariai atrodančios scenos gadindavo įspūdį. Toks stilius, tuometine mano nuomone, tikdavo tik visokiems humoro serialams, kaip, pavyzdžiui, „Mano svajonių Džinė“ ir pan.
Kadangi apsimetu, jog apie kiną kažką išmanau, kartais priverčiu save pažiūrėti ir tai, kas manęs visiškai netraukia. Jau kelis variantus išbandžiau, bet geriausias pasirinkimas iki šiol buvo šis. American Film Institute visų laikų geriausių miuziklų šimtuke pirmą vietą užimanti romantinė komedija apie nebylųjį kiną. Jau pirmomis minutėmis pamiršau apie tą dirbtiną vaidybą ar kvailokas scenas – svarbu buvo nusiteikti tokiam stiliui. O vėliau humoristiškai ir, sakyčiau, subtiliai dėstoma istorija įtraukė ir teliko mėgautis puikiu filmu. Nors vaidyba nepatinka iki šiol, bet tenka nusiteikti, kad šiam filmo stiliui kitaip neįmanoma. Tada visai gerai. Galima keikti tą dirbtiną vaidybą, bet be jos tokie filmai netektų savo šarmo. Ypač scenų, kur jaučiama personažų frustracija, tyras pyktis, skėryčiojimasis trūkus kantrybei. Tokios scenos suteikia daug smagaus juoko.
Choreografija – puiki. Viena geresnių iš matytų tokiuose filmuose. Cosmo, pagrindinio personažo draugo, šokis Make ‘Em Laugh yra kažkas neįtikėtino. Nepakartojamo. Pažadu, vien dėl jo verta pažiūrėti šį filmą. Choreografiškai gražių scenų ten ir daugiau. Geriausia yra tai, kad šiame filme suderinta viskas – yra ir paprastos komedijos, ir nuobodžios dramos (kuri tikrai atrodo dirbtina ir kvaila), ir puikių šokių bei ne ką prastesnių dainų. Visko saikingai.
Vienu žodžiu, nemuilinant čia nesąmonių, eikite ir žiūrėkite šį filmą. Jei labai neapkenčiat senų klasikinių filmų, stipriai nusiteikite dirbtinam kino kūriniui – ir viskas bus gerai. Tikrai vertas pažiūrėjimo. Vienas iš tų, kur privaloma gyvenime. Bent kartą, o gal ir du.
••
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) – dar prieš pusmetį įvairiuose visuomenės sluoksniuose tapęs vienu laukiamiausių 2012 m. filmu, ši Žiedų valdovo priešistorė kartelę iškėlė labai aukštai. Lūkesčių buvo daug. Dalis jų nepasiteisino visiškai, dalis buvo pateisinti pilnai, tai apie tai čia ir pamėginsiu papasakoti.
Pradėsiu nuo to, jog filmas visiškai puikiai įsilieja į Žiedų valdovo epą. Ir nors šią vieną iš visų laikų puikiausių trilogijų žiūrėjau gan seniai, jaučiu, kad žiūrint visus 6 filmus kartu, net nepamatytum skirtumo, jog filmai pastatyti ne tuo pačiu laikotarpiu. Šiame dalyke Peter Jackson laimėjo daug pliusų, nes dėl vieno esu tikras: daugybė žiūrovų, tame tarpe ir aš, išėjus visoms trims Hobito dalims, būtinai organizuosis kino vakarus su visomis 6 šio epo dalimis. Todėl tęstinumas šiuose filmuose – labai svarbu. Turime puikų pavyzdį, kaip galima sugadinti epą nesilaikant tęstinumo – Žvaigdžių karus. Nors visi trys naujausi filmai man tikrai patiko, tačiau sujungti juos į vieną istoriją su trim senaisiais – labai sunku, jie neįtikėtinai skirtingi. Dėl tokios priežasties dingsta dalis žiūrėjimo malonumo.
Vienas ginčytinas minusas (kiti sako, kad pliusas) – sąlyginai plonos Hobito knygos išplėtimas į tris filmus. Skamba pasipinigavimu. Ir išties, žiūrint šį filmą atrodė, jog vietomis jis gan stipriai ištęstas. Nujaučiu, kad pažiūrėjęs kitas dvi dalis liksiu prie nuomonės, kad pasakojimą buvo galima sutalpinti į dvi, o ne tris dalis. Bet kol kas nesiimu spėlioti. Smagu bent dėl to, kad dar du kartus bus galima pasimėgauti tikrai geru filmu (nes manyti, kad jie bus prasti – naivu).
Hobito siužeto seka ir vizualinis išpildymas neįtikėtinai panašus į pirmąją Žiedų valdovo dalį. Kiek leidžia atmintis, mėginau lyginti šias dvi dalis ir radau daugybę panašumų – veiksmas kaimelyje, pajudėjimas į nuotykį, slapstymasis, vėl pajudėjimas, užpuolimas, ir būtinai elfai. Ir t.t. Tai puikus filmo komandos ėjimas – pasirinkti jau patikrintą ir žiūrovams patinkantį formatą bei taip susieti abi istorijas dar stipriau. Ateityje žiūrėdamas visas 6 dalis turėsiu progą palyginti, ar buvau teisus. Bet esu įsitikinęs, jog istorija pasakojama būtent Žiedų valdovo filmų formatu. Nenustebsiu, jei abu kiti filmai atitiks 2 ir 3 Žiedų valdovo dalis.
Silpnųjų pusių irgi pakanka. Be kelių tikrai išskirtinų vietų, daugybės filmo scenų metu buvo galima tiesiog užmigti. Neįtikėtinai banaliai atpasakojama nykštukų vado istorija – nors praeities vaizdai apie drakoną pateikti labai puikiai, tačiau visas istorijos apipavidalinimas ir jos papasakojimo intonacija, vaidyba ir apskritai viskas – liūdnai banalu. Apskritai kietakiaušių nykštukų pirmasis pristatymas Bilbo namuose – tikrai puikus ir prajuokinantis. O daina – visiškai užbūrė, nuostabi filmo vieta. Bet viskas, kas sekė vėliau – buvo nuobodu ir neišraiškinga. Iš ryškių, charakteringų ir įsimylėtinų personažų palaipsniui šie nykštukai virto pilkomis filmo detalėmis, kurios tik daužo į šalis orkus ar mąsliai, liūdnu veidu ką nors diskutuoja.
Golumas irgi buvo nedidelis įvartis sau į vartus. Kai net pats Golumas nesugeba įtikinti, jog žiedą jis iš tiesų beprotiškai myli… reiškia kažkas blogai. Taip, jis daug kartų pakartojo, kad jo trokšta, verkdamas vaikėsi jo „vagį“, bet iš tiesų nei vienoje scenoje neįtikino, kad be jo negalėtų išgyventi. To nebuvo Žiedų valdove.
Na ir paskutinis, bei didžiausias, fiasko, koks tik galėjo nutikti tokiam filmui ir tokiam epui. HFR 3D. Jau visiems nuo seno aišku, kad 3D labai nemėgstu, o ypač jo nemėgstu Lietuvoje, kur naudojamos pigios technologijos, o kino teatrai taupo net valymo skysčiui, todėl akiniai dažnai būna nuseilėti ar pasidengę vandens nuosėdomis. HFR – tai naujoviška technologija, kuri turėjo kardinaliai pakeisti 3D rinką. Trumpai kalbant, filmuojant šia technologija, nufilmuojami ne įprasti 24 kadrai per sekundę, o visi 48. Todėl vaizdas būna ryškesnis, 3D efektas aiškesnis, o spalvos nedingsta. Kadangi 3D nemėgstu būtent dėl spalvų dingimo ir viso filmo nupilkėjimo, šiuo klausimu HFR technologija man patiko – spalvos tikrai buvo daug ryškesnės. Bet tik tuo ir patiko… visa kita buvo ypatingai bloga kino patirtis, kurios daugiau niekada nekartosiu – nebent su animaciniais filmais.
Kadangi vienas iš technologijos tikslų – ryškesnis 3D efektas, dėl to paryškėja ir absoliučiai visos detalės filme. Kiekvienos smulkmenos kontūrai tampa aiškūs ir dingsta bet koks vaizdo natūralumas. Vaizdas atrodo lyg iš skaitmenizuotai apdoroto, pigia technika filmuoto televizijos serialo. Be to, vaizdas atrodo lyg pagreitintas, nes akis fiksuoja absoliučiai kiekvieną judesio akimirką, kiekvieną milimetrą, lyg būtų ne filmuojama, o nupiešta aštriu pieštuku. Aiškiausias šio įspūdžio apibūdinimas gimė filmo metu: toks jausmas, kad žiūrėčiau kompiuterinį žaidimą. Kodėl tai yra neįtikėtinai blogai šiam filmui? Žiedų valdovo epas yra pasaka. O pasaka turi būti graži ir jauki. Naudojant skaitmenizuotą vaizdą, dingsta visas vaizdo „šiltumas“ ir natūralumas. Žiedų valdovo filmai turi atrodyti kaip spalvota pasaka, o ne kaip kompiuterinis žaidimas.
Elfų pasaulis atrodė kaip įžanginė scena iš pornografinio filmo – rodės, kad fleitomis grojančios mūzos tuoj pradės jas čiulpti ir gašliai save čiupinėti. Jei pamenate, elfų pasaulis Žiedų valdove būdavo atvaizduojamas toks lyg padengtas rūku, švytintis iš vidaus, neryškių kontūrų. Visos elfo pasaulio scenos atrodė bjauriai dirbtinos, nes atvaizduojant tuos pačius neryškius kontūrus, tuo pat metu jie pjovėsi su naująja ryškumo technologija. Gavosi skaitmeninis balaganas.
Bet užteks apie tą naujovišką technologiją. Gerai nors tiek, kad režisierius nesielgia kvailai ir išleidžia ir 2D versiją (į ją, deja, nespėjome nueiti, nes kino teatras nutraukė rodymą dėl nepopuliarumo). Tai į kitus filmus privalomąja tvarka eisime tik į 2D. Nes nemanau, kad bus išspręsta per daug skaitmenizuoto vaizdo problema, o visgi norisi natūraliai atrodančios pasakos.
Nors filmas nesužiba kaip kažkoks standartus laužantis kūrinys, nesukelia tokio ažiotažo kaip Žiedų valdovo pirma dalis savo laiku, tačiau tai – tikrai stiprus ir įtemptas kūrinys. Nuotykių jame – daugiau negu reikia. Kai jau galvoji, jog filmas baigsis, tau vėl iš naujo pristatoma kokia nors kova ar titanų dvikova. Ir tai yra įspūdinga. Jei jau pirmame filme buvo toks kiekis įdomių vaizdų ir gerų pasilakstymų, aš net bijau pagalvoti, ko dar sulauksime vėliau. Tai tikrai vienas geresnių nuotykių filmų šiais metais. Ne veltui buvo tiek laukiama. Tikrai lauksim ir kitų, kurie, tikėkimės, bus charakteringesni ir vizualiai labiau panašūs į pasaką.
••
Get the Gringo (2012) – jau kokių 15 metų nenusifilmavęs nei viename net pusėtiname filme, Mel Gibson grįžta neaiškaus žanro kūrinyje. Tai lyg veiksmo, dramos ir komedijos mišinys apie Meksikos kalėjimą, kuris realybėje sunkiai egzistuotų ir pilnai funkcionuoja tik rašytojų fantazijose. Oh wait… šitas kalėjimas iš tiesų atvaizduotas labai tikroviškai, nes jo aitikmuo, vadinęsis El Pueblito, egzistavo iki 2002 metų. Kalėjimas tikrai savotiškas – jis lyg mažas uždaras miestelis, kurį nuo paprastų miestelių skiria vienintelis dalykas – iš jo negalima išeiti kaliniams (o pašalinių ten ir taip pilna). Todėl šį filmą įdomu žiūrėti vien dėl to, jog režisierius mėgino labai tikroviškai atvaizduoti to tikrojo kalėjimo kasdienybę – ir tai jam pavyko. Galbūt ne tiksliai, bet tikrai įdomiai.
Dabar galvoju, jog Mel Gibson niekada nepasižymėjo kažkuo ypatinga vaidyba – jis visuomet buvo toks pats „vienodo veido“ aktorius, kurio personažų vertybės skirtinguose filmuose labai dažnai kartodavosi. Kartodavosi netgi siužetai – kova su blogiu, tačiau tam sutrukdo koks nors meilės/prisirišimo/tiesiog silpnesnio apsaugojimo veiksnys, neleidžiantis jam šaltakraujiškai įvykdyti savo tikslą. Panašiai ir šiame filme, o tai siužetą šiek tiek susilpnina. Jausmingoji filmo dalis atrodo labai keistai, jei palygini su filmo pradžia – kur personažas buvo mėginamas atvaizduoti kaip šaltakraujiškas vagis, kuriam nerūpi niekas, išskyrus jį patį. Tačiau galima į tai nekreipti dėmesio. Niekas iš Mel Gibson nesitiki kažkokio stogą nurausiančio šedevro. Tikėdamasis vidutinio veiksmo filmo čia gauni pilną dozę džiaugsmo. Šiuo filmu išties galima mėgautis, jei nusispjauni ant kelių nelogiškų siužeto detalių. Tikrai galima žiūrėti – vienas geresnių paskutinių 15 ar net 20 metų Mel Gibson filmų. Įdomus bajavykas apie neįtikėtiną kalėjimą. Kuris iš tiesų egzistavo.
••
Gran Torino (2008) – didvyris Clint Eastwood vėl grįžta į mano ekraną. Užgarsintas lietuviškai – tai vienas iš pliusų, nes nereikia klausyti, kaip savo prikimusiu balsu įvaidina personažą, o vėliau dar ir pusę filmo muzikos įdainuoja :) Jeigu rimtai, tai pamenu, jog vėlyvoj paauglystėj nežiūrėjau jo filmų ir juokiausi, jog jis juos pats režisuoja ir pats sau pasiskiria pagrindinį vaidmenį. Augant supratimui apie kiną, tai pradėjau vertinti šiek tiek kitaip – nors kartais ir būna šiek tiek juokinga.
Dar vienas didvyriškas Clint Eastwood personažas šįkart yra gan pilkas. Gal dėl to, jog beveik nesiskiria nuo visų savo kitų personažų, o tai jau pradeda pabosti. Perrūgęs senis, kurio neapykanta atrodo visiškai nenatūraliai netgi su tokiomis vaidybos pastangomis. Galbūt tai specialus režisieriaus sumanymas – pavaizduoti, kaip šmaikštus senis stengiasi būti piktas, o tas piktumas galų gale gaunasi mielai komiškas. Nežinau. Bet kuriuo atveju gavosi nenatūraliai. Personažo transformacija keičiantis siužetui – visiškai neįtikina. Neapykantos kupinas tyras rasistas tik per kelis nutikimus ir kelis susidūrimus su savo neapykantos šaltiniu pasikeičia taip, jog ima atrodyti, kad savo asmenines vertybes jis keičia nuolat. Ir tiesiog susimąstai, kam filme reikėjo atvaizduoti personažą taip grubiai, taip piktai, jeigu iš tiesų jis tik švelnus ir geraširdis senelis.
Istorija taip pat švelniai neįdomi. Tipinis filmas apie nuošalų miesto gyvenamųjų namų rajoną, kuriame susiduriama su gaujų problema. Filmą gelbsti tik pagrindinė filmo mintis – neturintis ką veikti senukas karo veteranas sugalvoja atlikti savo paskutinį ilgo gyvenimo karą. Ir kariauja visai gražiai – taip, kaip norėtum, kad kariautų visi tavo kaimynai, jei tik reikėtų. Clint Eastwood filmuose yra kažkokia sudėtinė dalis, kuri visus jo banalius ir netgi šleikščiai jausmingus filmus paverčia visai neblogais kūriniais. Tiesiog nekyla ranka parašyti ką pikto, dėl nepaaiškinamų priežasčių. Tada recenzijose ir skamba tokios frazės kaip „graži istorija apie draugystę, pasiaukojimą ir atsidavimą“, „jausmingas pasakojimas apie pakantumą kitam“ ir pan. Tai su tokia mintimi čia ir baigsiu. Nes šį filmą laisvai galima pavadinti vaivorykštėmis vemiančio vienaragio pasaka, o tuo pat metu – įdomia istorija apie tai, kad seni žmonės gali būti labai vertingi savo bendruomenei. Kaip pavadinsite, spręskite jūs. Žiūrėti tikrai galima.
••
Brave (2012) – 2012 metai animaciniams pilnametražiams filmams – nesėkmingi. Ne finansine prasme – finansiškai sėkmingi šie filmai bus dar ilgą laiką, nes šiuo metu gali pastatyti bet kokį kvailą n-tąjį animacinį filmą ta pačia tema – ir jį mielai žiūrės milijonai vaikų su savo tėvais. Nesėkmingi šie metai kūrybine prasme. Taip ir nepasirodė nei vienas išskirtinis animacinis filmas, kokiu savo laiku buvo Up (2009), Wall-E (2008), Rango (2011) ar Monsters Inc. (2001). Šiais metais animacinių filmų kūrėjai užsiėmę totaliu bullšitu – kūrė neįdomius, necharakteringus filmus, statė trečius ar ketvirtus jau tik iš įpročio žiūrimų pasakojimų tęsinius arba, blogiausias iš blogiausių variantų, statė senesnių garsių animacinių filmų 3D versijas.
Viso šito neįdomaus šlamšto krūvoje šiek tiek aukščiau nosį iškelia Brave – pasakojimas apie škotų princesę, kuriai daug maloniau šaudyti iš lanko negu lakuotis nagus ar siuvinėti raštus. Bešaudydama iš lanko ir būdama tiesiog maištinga paauglė, Merida susilaukia įvairiausių nuotykių, kuriuose, kaip dera pasakose, atsiranda magija. O magija padaro filmą daug juokingesnį ir žymiai nuotaikingesnį. Animacija tai vienareikšmiškai puiki, labai mėgstu šį jau gerą dešimtmetį gyvuojantį piešimo stilių. Jis šių laikų animacijos veidas. Kiek teko skaityti, vienas šio filmo elementas Pixar studijai sukėlė daug galvos skausmo – Meridos plaukai. Dėl šių plaukų filmas buvo kuriamas daug ilgiau, nes būtent tūkstančių sruogų animacijai atvaizduoti buvo sukurta atskira programinė įranga.
Nepamirštas ir svarbiausias tokių filmų elementas – charakteriai. Be charakterių tokie filmai išnyksta. Ir, aišku, pagrindinis sėkmingo animacinio filmo akcentas – humoristiškas, žavus, absoliučiai įsimylėtinas antraeilis personažas, kuris pasirodo tik tarp kitko, ne per dažnai, bet jį visuomet naudoja tiek plakatuose, tiek anonsuose ar kitur. Apskritai mėgiamumu jis kartais pralenkia net pagrindinį personažą: šiame filme šią rolę atliko trys maži broliukai.
Iš tiesų šitam filmui daug pagyrų neduočiau – geras, bet vidutinis animacinis filmas. Tiesiog nesužavėjo pati istorija – viskas juokinga, veiksmo yra, puiku, bet bendras vaizdas – per daug paprastas. Lyg pasaka būtų daugybę kartų jau atkartota, pasakota, perdaryta ir išnarstyta. Tačiau kaip ir sakiau – šiųmetinio mėšlo jūroje, šis filmas iškyla daug aukščiau už visus kitus. Ne veltui Pixar – net nesėkmingais metais sugeba išspausti kažką neblogo. Telieka tikėtis, kad ateinantys metai bus labiau kūrybingi.
Sling Blade (1996) – Karlas, toks pagyvenęs vyriškis, paleidžiamas iš psichiatrinės ligoninės, kurioje praleido beveik visą savo gyvenimą. Už tai, kad vaikystėje nužudė žmogų. Nuo pat pirmų filmo minučių aišku, kad problemų jam bus ne tik dėl to, jog jis praktiškai nematęs pasaulio, bet ir dėl to, jog turi kažikokį fizinį ir šiek tiek psichologinį sutrikimą. Filmas nagrinėja visiems žinomą, tačiau retai prisimenamą temą – psichiškai nesveikų arba sutrikusių žmonių adaptacija visuomenėje. Kas geriausia – po šio filmo leidžiama kiekvienam susidaryti savo nuomonę ir nors parodomi įvairiai vertintini įvykiai, tačiau abiejų diskusijos pusių atstovai surastų sau argumentų.
Išskirtinis dalykas šiame filme – pagrindinio personažo vaidmuo. Jis tiesiog geras. Krūva apdovanojimų tą labai aiškiai patvirtina. Tik po filmo sužinojau, kas jį vaidino – tai mane nustebino dar labiau. Visiškas persikūnijimas į kitokį žmogų. Ir tai ne tik įvairių triukų dėka. Pavyzdžiui, aktorius į savo batą prisidėdavo stiklo šukių – kad eisena būtų kuo išraiškingesnė, nedirbtina. Tačiau ne dėl to vaidmuo geras. Iš esmės aktorius taip įsijautęs į vaidmenį, jog filme nė karto nesuabejoji personažu ar jo išskirtinai keistu bendravimo ir kalbėjimo būdu. Visiškai kitoks pasaulio suvokimas – ir tuo žiūrovas patiki nuo pat pradžių.
Filmo moralas nėra netikėtas, be to – šiek tiek komiškas. Yra ten tokia situacija, kur fotelyje sėdintis vyriškis elgiasi neadekvačiai – beveik nereaguoja į oponentą. Žiūrėję supras, ką turiu omenyje. Ta „nereakcija“ yra bene kvailiausias dalykas filme, todėl visą tą sceną šiek tiek pagadina. O juk ji turėtų būti įtempta, prikaustanti. Bet tai tik viena smulkmena. O visas kitas filmas – tiesiog puikus. Daug kam gali nepatikti, nes nestandartas – visų aktorių vaidyba savotiška, veiksmas lėtas, pasakojime daug galbūt nereikalingų smulkmenų. Bet tikiu, kad gerbėjų atsiras. Prie tokių, matyt, ir mane galima priskirti.
••
Hobo with a Shotgun (2011) – Robert Rodriguez verkia, nes nebe jis geriausias grindhouse filmų kūrėjas – į mėsų, kraujo ir išmatų sceną įžengė gan šviežas Jason Eisener. Abu šiuos režisierius kartu paminėjau ne šiaip sau. Jason Eisener režisavo „netikrą“ anonsinį filmuką puikiam dvigubam filmui Grindhouse (2007), kurį sudarė autoriniai Robert Rodriguez ir Quentin Tarantino filmai. Pasirodo, „netikro“ anonso kūrimas šiam rinkiniui buvo pranašingas: Rodriguez kurtas trumpametražis jau pavirtęs tobulu filmu Machete (2010), o iš trumpametražio Hobo with a Shotgun po 4 metų gimė pilnametražis, puikiai išdirbtas ir labai prajuokinantis filmas.
Iš tokio absurdo gimė geras filmas
Iškart reikia įspėti silpnesnių nervų ar šiaip absurdo nemėgstančius žiūrovus. Šiame filme nėra nieko logiško – tai žudynių, kaulų traiškymų, galvų šaudymo, absurdiško žiaurumo ir kvailų situacijų šou. Toks jau tas grindhouse stilius, kuris pasižymi vien tik agresyvumu, žiaurumu ir kuo nors, susijusiu su seksu. Šiame filme rankos lūžta kaip pagaliukai, pėdos išsitaško lyg būtų molinės, o kraujo tiek, kad baseiną pripildytum. Jeigu pjūklu įpjauna pusę gerklės – užsivyniok izoliacine juosta ir gali toliau bėgioti. Ir, aišku, nuo kūno atskirtos galvos, kaip gi be jų.
Nesuklydote – šis filmas, komedija. Ir tai puiki grindhouse komedija, nors ir nedaug teko tokių matyti. Tvirtai stoja šalia visų išvardintų, o kai kurias net pralenkia. Dauguma grindhouse filmų būna banalūs, mėgėjiški arba jau gana per stipriai absurdiški – kai scenos daromos ne dėl to, kad žiūrovas žvengtų prisižiūrėjęs absurdo, o dėl to, kad režisieriui pasirodė juokinga. Čia kitaip. Čia viskas pagal gražų, standartinį siužetą – nematomas pilietis nusprendžia kovoti su blogiu ir tai daryti savotišku būdu. O kadangi visą filmą blogiukų įvaizdis pateikiamas labai išraiškingai, geriečiui pradėjus sprogdinti jų galvas teišeina šaukti hell yeah ir pasinaudoti ta reta sau leidžiama proga pasimėgauti totalia kraujaška ir estetiška beskonybe. Labai gerai pasakiau – estetiška beskonybė. Tai estetika, kai smegenys tykšta tobulai, o galūnės traiškomos taip gražiai, kad net gera.
Reta galimybė. Pasinaudokite ja. Grindhouse‘as jau seniai mirė, tik kartkartėmis kas nors išleidžia kažką panašaus. Jei nepažįstate šio žanro ir dar nematėte minėto Grindhouse rinkinio – pradėkite nuo jo, ten šiek tiek švelnesni filmai. Tada pereikite prie Machete ir galų gale junkitės šitą. Nes visiškai LOL.
••
The Secret World of Arrietty (Kari-gurashi no Arietti) (2010) – vienas iš tų anime filmų, kuriuos verta įsitraukti į repertuarą. Gražus, vaizdingas, emocionalus. Istorija apie mums nematomus Žemės gyventojus – mažus žmogeliukus, gyvenančius labai panašų gyvenimą kaip mūsų – tik paslapčia. Gražus pasakojimas apie skirtingos padermės žmonių draugystę ir apie vaikystės fantazijas bei nenugalimą smalsumą. Visuomet galvodavau, jog ir smulkiausiose erdvėse gali slėptis įdomiausi dalykai. Todėl atstumti kokią nors seną seną lovą savo senelių namuose ir pamatyti kas susikaupę už jos – buvo vienas įdomiausių užsiėmimų ne lauke. O ten ir tušinukai, ir knygos, kamštukai, saldainių popieriukai… Jeigu šis filmas būtų į lietuvių kalbą išversta rašytinė pasaka, tai būtų buvusi viena mėgstamiausių mano pasakų vaikystėje. Šis filmas pastatytas pagal knygą, tačiau lietuviškai jos išverstos nepamenu – arba neteko laimė gauti į rankas. O dabar tiesiog rekomenduoju. Graži pasakos ekranizacija.
The Best Exotic Marigold Hotel (2011) – romantinė komedija ir truputį drama apie krūvelę pagyvenusių žmonių, išvykusių savo pagyvenusias dienas praleisti vos bestovinčiame viešbutyje Indijoje. Nors, tiesą sakant, tai buvo panašiau ne į viešbutį, o į senelių prieglaudą su lengvai išprotėjusiais patarnautojais. Filmas iškart pradedamas nuo kurioziškų situacijų, duodančių suprasti, kad tai bus lengvabūdiškas ir paprastas 2 valandų trukmės kūrinys. Ir tai visiška tiesa. Šiuo metu negaliu sugalvoti lengviau susižiūrinčio filmo, kuris, būdamas labai paprastas, savyje turėtų ir gan rimtų minčių. Senatvės nelaukia nei vienas, o šis filmas yra puikus pavyzdys kaip nereikia praleisti senatvės ir, tuo pačiu, kaip ją reikia praleisti.
Vaidyba. Nors aktorių komanda tikrai nebloga, bet kažko stebuklingo nesitikėkite. Netgi galima šiek tiek nusivilti. Tačiau yra labai gerų cinkelių. Visų Džeimsų Bondų motinėlė Judi Dench šiame filme vaidina… visiškai palaužiamą, nesavarankišką moterį. Kuri negali pati atlikti net paprasčiausių dalykų. Tuo tarpu Maggie Smith, geriau šiuo metu žinoma kaip beveik geriausias personažas iš Hario Poterio, o anksčiau žinota kaip viena geriausių ir draugiškiausių moterų kino filmuose, šiame filme vaidina elementarią nupezusią rasistę. :) Tai pamatyti verta.
Didžiausia filmo silpnybė yra siužeto jausmingumas. Filmo pabaigoje susijungiančios personažų istorijos ir iš to sekantis finalas yra toks iki banalumo vimdantis, jog stipriai pagadina visą iki tol parodytą filmą. Stipriai. Vėliau, virškinant bendrą filmo vaizdą, viskas susidėlioja į savo vietas ir galima pripažinti, kad filmas geras ir jausmais stipriai nepagadinamas. Tiesiog prieš žiūrint privaloma žinoti, jog banalių jausmingų scenų filme tikrai nemažai.
Ir taip, visas filmas nufilmuotas Indijoje. Savotiškas žavesys. Ggaliu pasakyti, kad filmą be abejo galima ir įdomu pažiūrėti. Gražus, jausmingas filmas apie senatvę ir šiaip apie įvairiausius gyvenimo kuriozus.
••
Safe (2012) – prisipažinsiu: šį filmą žiūrėjau tik dėl Jason Statham – senos savo meilės, kurį įsimylėjau dėl jo muštynių scenų. Man nesvarbu, kaip jis vaidina (o ir vaidina ne visiškai blogai) – kai pamačiau jį pirmą kartą pirmajame jo filme Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998), tai buvo meilė nuo pirmo žvilgsnio. Galėjau žiūrėt ir žiūrėt kaip jis daužosi ar daužo ką nors. Pusę filmų su juo žiūrėjau tik dėl to. Kaip ir šį.
O šis labai nuliūdino. Lauki tų muštynių, o jis tik kieno nors galvą trenkia į sieną ir nueina. Ir jokių triukų. Kai pusę filmo taip ir nesulaukiau to, dėl ko verta žiūrėti Jason Statham filmus, kažkaip pradėjau nuobodžiauti. Ir nuobodžiavau iki galo. Stathamas, nugalintis blogiukus savo sumanumu… kažkaip neveža. Nebent taip bedarydamas dar ir gerai suktukų pavarytų ar pasitaškytų visokiais neįmanomais triukais. Tai paprastas veiksmo filmas apie nusikaltėlių gaujas, kurios medžioja vieną grobį. Tą grobį sugalvoja pasaugoti gerietis Stathamas. Na ir prasideda ten visokia painiava, įsivelia ir policija, galų gale visi vieni su kitais persimala ir supranti, kad ta makalynė turėtų kažkokį potencialą, jeigu ne skubus siužeto vystymas, kad tik tilptum į tą pusantros valandos. Siužetas iš esmės įdomus, bet sukaltas du-kart-du ir suštampuotas į labai mažą laiko tarpą. Todėl mintį pagauni, bet viskas atrodo labai paviršutiniškai. Pridėkime dar tai, kad Stathamas neparodo viso savo potencialo, kiti aktoriai irgi nenuneša stogo… Galutinis verdiktas: vidutinis veiksmo filmas. Galite žiūrėti, pykšt, triokšt, bam ir viskas. Susižiūri greitai. Bet nieko ypatingo.
••
A Christmas Carol (2009) – kadangi buvo kalėdinis laikotarpis – privalėjom pažiūrėti ką nors iš tos serijos. Pasirinkom šį, nes nenorėjom žiūrėti nieko tragiškai televizinio, apie visokius Grinčus ar visokius Kalėdų (Amerikoje) gelbėjimus. Filmą pastatė visiems gerai žinomas Robert Zemeckis – daug gerų, ir daug vidutinių filmų pastatęs režisierius. Viršūnė, be abejo, būtų Forrest Gump, kuris savo nuostabumu pralenkė netgi Back to the Future sukeliamą nostalgiją. Labiausiai gaila dėl vieno fakto: kuo toliau, tuo režisieriui sekasi prasčiau. Forrest Gump atnešta šlovė ir masė apdovanojimų padarė taip, jog filmų kokybė, įdomumas ir išskirtinumas pradėjo vis po truputį mažėti, kol pasiekė kažkokį pilką, nuobodžią ir statišką būseną.
Būtent tokioje būsenoje yra šis animacinis Robert Zemeckis filmas. Pastatytas pagal Čarlzo Dikenso pasaką, šis filmas yra tikrai nuostabiai nupieštas. Tam tikros scenos sukelia didžiulį pasimėgavimą vizualiniu grožiu. Tačiau viskas tuo ir užsibaigia. Nes visa kita – pilka ir niūru, kaip pradžioje atvaizduotas miestas ir Skrudžo būstas. Pasaka atvaizduota neblogai – aiškiai, su mintimi, tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Nors, tiesą sakant, mažesnius vaikus tokia pasaka gali ir išgąsdinti – labai jau kraupiai atvaizduojami tam tikri personažai, o tas animacijos panašumas į realybę jausmą dar labiau pakraupina.
R. Zemeckis ne pirmą kartą eksperimentuoja suanimuodamas realistiškus vaizdus ir aktorių suvaidintus personažus. Tiksliau sakant – tai darė jau tiek kartų, jog to nebegalima vadinti eksperimentais. Kai kurioms scenoms tai suteikia ypatingo grožio – to, ko kartais neįmanoma padaryti realybėje. Tačiau stambūs personažų planai arba išraiškingos scenos dažnai atrodo makabriškai ir labai nenatūraliai. Man tai buvo silpniausia filmo dalis – makabriškos išraiškos ar nenatūralios emocijos keldavo pasidygėjimą.
Jim Carrey, kaip pagrindinis balsas, irgi buvo nekoks pasirinkimas. Nors aktorius tikrai puikiai moka valdyti balsą, tačiau jo airiška kalbėsena atrodė perdėm dirbtina. Ir vėl minusas. Suprantu, kad įvardiju tik minusus, nors filmas iš esmės nėra blogas. Bet jau kurį laiką galvoju, kokius filmo pliusus išvardinti… ir nesugalvoju. Tie pliusai arba nėra kažkuo išskirtiniai iš daugybės animacinių ar kalėdinių filmų, arba filmas tiesiog filmo siužetas ir pastatymas per paprastas, kad būtų išskirtas. Paprasčiausiai nėra ką išskirti, ką pagirti, parodyti, kas tikrai buvo gražu. Todėl nebepeikdamas filmo pasakysiu: žiūrėti galima (kalėdiniu laikotarpiu), visai pakenčiamas kūrinys. Bet nusiteikite, kad nuobodoka ir ištempta. Perspėjau. Nusiteikus blogai, šis filmas visai pateisins lūkesčius ir netgi galbūt pasirodys neblogas. :)
••
Kita svajonių komanda (The Other Dream Team) (2012) – šiek tiek uždelsiau su šiuo aprašymu, nes labai nebuvo laiko įsigilinti ir paaiškinti, kodėl šis filmas yra fiasko ir kodėl jis yra eilinis lietuvių žiūrovų pervertintas kūrinys. O norėjosi parašyti rimtai, nes turėjau daugybę daugybę minčių, ką šiame filme galima be galo sukritikuoti. Ir kiaulystės teorija suveikia taip, jog pusę minčių jau pamiršau. Bet pamėginsiu atgaminti.
Visų pirma, reikia pabrėžti, kad tai – ne visiškai lietuvių filmas. Tai JAV gimusio ir gyvenusio lietuvių kilmės Mariaus A. Markeviciaus darbas. Su Lietuva gamyba susijusi tik tiek, kad prodiusuoti padėjo Linas Ryškus, kuris tikriausiai atliko lietuvių krepšininkų ir federacijos darbuotojų gaudymą ir interviu derinimą. Daugiau – tai grynai amerikietiškas darbas apie Lietuvą.
Galima pasidžiaugti, jog tai vienas iš dokumentinių filmų apie Lietuvą, kuris ėjo šiek tiek plačiau nei Lietuvos kino teatrai ir televizijos bei lietuvių bendruomenių susibūrimai įvairiose šalyse. Šio filmo dėka daugiau pasaulio sužinojo apie sovietinę okupaciją ir eilinių bei neeilinių žmonių bandymus išgyventi tokiame režime. Visa tai yra gerai. Bet blogai yra tai, kokiu formatu visa tai pateikiama pasauliui.
Perspėjimas iš anksto: aš nemenkinu Sausio 13-osios kaip istorinio įvykio. Nemenkinu tos nakties aukų. Nė per plauką, nedrįskite man to pripaišyti. Aš menkinu lietuviško (ir apie Lietuvą) kino nesugebėjimą išlipti iš vystyklų, nesugebėjimą pažvelgti plačiau, kitomis akimis.
Didžiausia bėda su lietuviškais dokumentiniais filmais – lietuviai nesugeba pastatyti dokumentinio filmo, nesuvesdami visko su Sausio 13-ąja. Taip ir įsivaizduoji: filmas apie fizikos studijas Lietuvoje? Būtinai interviu su senu fiziku apie tai, kaip jis buvo prie Televizijos bokšto. Filmas apie Smetoną? Būtinai kokio istorinio įvykio sulyginimas su Sausio 13-ąja. Filmas apie kulinariją? Be abejo bus paminėta, kaip prie Seimo buvo nešama arbata, sumuštiniai ir sriuba. Tai yra įsišaknijęs mūsų kino kultūros kenkėjas. Pasirodo, kad nuo to negali apsisaugoti net užsieniečiai, statantys filmą apie Lietuvą. Kadangi visais laikais buvo lietuviškas kinas=sovietinis kinas, iki šiol ką nors bestatydami, nesugebame atsikratyti sovietų paliktų kompleksų ir būtinai turime nuolat minėti datą, kuri yra viena iš reikšmingiausių Lietuvos ir Sovietų sąjungos bendroje istorijoje.
Kitaip sakant – lietuviai negali nustoti verkšlenti. Kinas, tuo labiau dokumentinis, nėra nuolatinė verkšlenimo erdvė. Pastatėte vieną filmą apie Nepriklausomybę – gerai. Pastatėte antrą, apie Sausio 13-ąją – gerai. Bet gal ir užteks? O dabar visam pasauliui apskelbiama, kad bus statomas filmas apie krepšinio dream teamą, bet atėjęs į kino teatrą per pirmas dešimt minučių supranti, kad filmas visiškai ne apie krepšinio komandą. Statydami filmą apie istorinį krepšinį (kas būtų visai įdomu), pastato filmą apie Nepriklausomybę. Visas pasaulis turi daugybę įvairiausių įvykių, kurie buvo tragiški. Jei kiekviena tauta pradėtų statyti filmus apie savo tragiškus įvykius – pavargtume nuo niekam neįdomaus nesustabdomo dokumentinių filmų srauto. Stipriai abejoju, ar daugumai lietuvių būtų įdomu žiūrėti filmą apie Kroatijos Vukovaro miestelio žudynes, kurias kroatai mini dar ypatingiau negu mes Sausio 13-ąją. Papasakoti istoriją visada reikia, bet kai tai kartojama nuolat, visur, visada, kiekvienai progai pasitaikius – to jau per daug. Originalumo filme nerasta, atkartojama daugybė jau išleistų dokumentinių laidų ir filmų.
Kaip ne pats didžiausias krepšinio mėgėjas, tiksliau visai nemėgėjas, visiškai nežinantis Lietuvos krepšinio istorijos, raidos, pergalių ir pan., labai norėjau pamatyti filmą apie mūsų rinktinę. Norėjau sužinoti daug įdomių dalykų. Bet visiškai to nepamačiau. Pamačiau filmą apie Nepriklausomybės kovas ir apie vienas reikšmingas varžybas, kurios taipogi yra labiau ne krepšinio varžybos, o Nepriklausomybės varžybos.
Filmo techninė pusė – tragiškai bloga. Visą filmą jaučiausi lyg žiūrėčiau greitai sukaltą laidą, maždaug tokio stiliaus, kokias rodo įvairūs JAV kanalai, pavyzdžiui, History Channel, kai pasakoja apie kokį nors diktatorių ir ima interviu iš įvairių istorikų ir šiaip paprastų žmonių. Aišku, pusės milijono dolerių biudžetas apriboja galimybes, tačiau yra visiškai neatleistina, kai filmuojant nenaudojama net bent kiek padori audio technika. Kas matėte, atsiminkite Marčiuliono sceną savo vaikystės aikštelėje. Man buvo neįtikima, kaip taip prastai įgarsintą filmą apskritai galima išleisti į kino ekranus. Trumpai sakant: garsino kreivarankiai, filmavo kreivarankiai, istorinę medžiagą irgi atrinko kreivarankiai. Vieninteliai ne kreivarankiai filme buvo patys apklausinėjami krepšininkai ir kiti žmonės, kurie papasakodavo įdomių ir netradicinių istorijų. Bet net ir čia jie buvo apklausiami netinkamai: nepavykus atsakymui net nebuvo pasistengiama perfilmuoti atsakymo ir kartais nesuprasdavai, ką ten Marčiulionis po nosimi burba. Montažas apskritai toks prastas, pilnas blogų nukirpimų, netikslių suklijavimų ir nereikalingų archyvinių scenų, jog telieka susiėmus už galvos pusę filmo prasikeikti.
Reziumė – ne kokia. Nors džiugu, kad filmas pristato pasauliui mūsų istoriją, bet iš esmės šis filmas yra vidutinės televizinės laidos lygio. Ir tikrai neatlieka savo dokumentinio filmo tikslo, nes taip ir negali suprasti, ar filmas apie krepšinį, ar filmas apie Nepriklausomybę. Jei norite gero filmo apie Nepriklausomybę, žiūrėkite mano jau išgirtą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ (ir dar DVD nusipirkit, kuris turi kažkada pasirodyti). Štai čia tai filmas – taikliai ir aiškiai atliekantis savo tikslą. O „Kitai svajonių komandai“ dar toli iki svajonės, kad filmą būtų galima vadinti kokybišku ir geru, Lietuvą atstovaujančiu dokumentiniu filmu. Tai bus dar vienas filmas, kuris tikrai nebus rodomas per istorijos pamokas ir nebus organizuojami kino vakarai jam žiūrėti. O juk galėjo taip būti, potencialo buvo.
••
Waking Life (2001) – yra toks mano labai nemėgstamas režisierius Richard Linklater, kuris didžiausią mano nemeilę užsitarnavo pastatęs filmą Before Sunset (2004), kuriame susitinka du seniai nesimatę draugai ir 1 valandą 20 minučių yra rodoma, kaip jie eina per miestą ir kalbasi. Apie bile ką. Apie tą filmą rašiau: „Su G. nusprendėm, kad šis filmas taip gerai įvertintas tik dėl to, kad tūlas amerikietis tikrai yra tuščiagalvis ir jam šios temos pasirodė labai įdomios ir nagrinėjančios opias problemas. Tuo tarpu normaliam europiečiui… Toks filmas turėtų būti nuobodybės viršūnė.“ Buvo juokinga, nes tas filmas kritikų įvertintas labai teigiamai.
Tas pats ir su šiuo filmu. Kritikai leipsta, žiūrovai leipsta. Puiku, gražu. Aš taip nepasakyčiau. Gal būsite ką nors girdėję apie šį filmą, nes jis netradicinis – tai filmas, kuriame filmuotas vaizdas perpieštas grubiu interaktyviu stiliumi, kuriame viskas visada juda, o veidai dažnai turi tik abstrakčius bruožus. IMDB.com pateikia tokia šio filmo santrauka: Žmogus keliauja per sapnus ir susitinka įvairius žmones, su kuriais diskutuoja apie visatos prasmę ir tikslą. Fuuuuuck yeaaaah. Prieš žiūrėdamas filmą šio aprašymo nebuvau perskaitęs. O gaila, gal būčiau iškart nežiūrėjęs.
Jeigu esate hipsteris (ar bent tokį vaizduojate) – pulkite žiūrėti šį filmą. Jis gvildena tokias opias temas! Jeigu esate filosofas, gal geriau nežiūrėkite – jums bus juokinga, kaip juokingai filosofuoja šie gatviniai filosofai, besijaučiantys rimčiausiais mąstytojais. Jeigu esate šiaip paprastas žmogus, žiūrėkite atsargiai: jus gali nužudyti nuobodumu. Aišku, visko gali atsitikti ir filmas jums patiks. Juk čia tik mano asmeninė nuomonė – na bet aš turiu teisę taip galvoti. Filmą mėginome pažiūrėti vieną kartą. Ištvėrėme 30 minučių. Po kelių dienų mėginome tęsti. Ištvėrėme 20 minučių. Toliau nebemėginome. Nebesuradom jėgų, kadangi seniai taip nesam nuobodžiavę kažką žiūrėdami. Daug įdomiau žiūrėti Bėdų turgų, negu šį filmą.
Filme aptarinėjamos gan įdomios temos ir filosofinės kryptys. Yra tikrai įdomių požiūrio taškų. Kai kurios mintys daug kam gali pasirodyti vertos užsirašymo. Bėda ta, kad per visas tas 50 ištvertų minučių aš neišgirdau nieko naujo asmeniškai man. O kai bandoma kūrinio rimtumą parodyti gudriomis frazėmis, sudėtingais žodžiais ir įspūdingais žodyniniais išsireiškimais… aš tokių kūrinių negaliu pakęsti. Visose srityse pasitaiko kūrėjų, ypač rašytojų, kurie į savo veikalą įterpia kokį mandrą tarptautinį žodį – pažiūrėkite, kaip aš kietai moku. Juokingiausia būna tada, kai net suklysta su žodžio reikšme :) Šiame filme tokių klaidų nepastebėjau, tačiau tas perdėtas filosofinių-mokslinių gudrių išsireiškimų naudojimas apie kvantinę visatos būseną žmogaus savastyje – vemt verčia. Telieka jie skambių frazių mėgėjams.
Taigi, žiūrėkite šį filmą, jei mėgstate iššūkius. Gal jus užkabins tie filosofavimai. Juk būna atvejų, kai susėdi prie stalo su kuo nors ir nusifilosofuoji į lankas. Ir tai labai smagu, praturtina. Bet kurti apie tai filmą? Ačiū, ne. Telieka tai pašnekesiais prie virtuvės stalo, su Jack’o buteliu rankoje. O aš į privalomų dalykų sąrašą įsirašysiu: „Daugiau niekada nebežiūrėti R. Linklater filmų“.
••
21 Jump Street (2012) – labai tinkamas filmas smegenų pravalymui po sunkios darbo dienos ar savaitės. Tokio tipo filmai visuomet yra geri tik vienam tikslui – išjungti galvą, kad visiškai apie nieką negalvotum. Aš net spėju, jog yra kažkokia formulė tokių filmų kūrimui. Sukuri visiškai bevertį, bet mases žmonių traukiantį filmą. Rodos, du nesuderinami dalykai, bet taip vyksta iš tikrųjų. Žmonės žiūri tokius filmus, per juos atsijungia, vėl eina į tokius pačius filmas, atsijungia – ir visada tai vadina pramoga.
Na be tikrai, man neįtikėtina, kad tokie filmai – visiški blockbuster‘iai, uždirbantys šimtus milijonų dolerių ir viršyjantys savo biudžetą po kelis ar keliolika kartų. Tuo tarpu kokie nors ilgus metus kurti rimti, dažnai meniški, gilūs filmai nesugeba surinkti netgi savo biudžeto (pavyzdžiui, naujasis Cloud Atlas – kol kas sėdintis minuse, nes nesurinko anei 100 milijonų). Bet, kad ir kaip norėčiau, į tokius lyginimus pasistengsiu nesivelti. Tokios jau tos visuomenės taisyklės :)
Manau, kad jau bet kas galėjo suprasti, jog šio filmo nerekomenduoju. Tikrai ne. Nors jis nėra keliantis nervą ar šiaip koks tragiškas, tačiau jo žiūrėti tikrai neverta. Jis pilnas akimirkų ir ištisų scenų, kurios tikrai turėtų būti juokingos. Pagal visas taisykles. Pilnos žmonių kino salės plyšavo po kiekvieno juokelio. Tačiau būnant tokiu baisiu snobu telieka sėdėti ir ramiu veidu žiūrėti visus tuos tūkstančius kartų per pigias komedijas matytus bajerius. Skiriasi tik aktoriai. Nė vieno karto per visą filmą nesusijuokiau. Pavadinčiau šį filmą labiau nuotykių drama, nei komedija. Nes visa tai, kas sukurta masėms pražvyginti, dar nebūtinai gali būti vadinama komedija.
Taigi, nežiūrėkite. Geriau kokią prancūzišką komediją griebkit – gal lygiai taip pat akmeniniu veidu sėdėsite, bet nors bus kažkas subtilesnio.
••
Apollo 18 (2011) – dar vienas iš tos serijos, kur sukuria visokiausių sąmokslo teorijų, padaro iš to siaubiaką ir numeta pigaus siaubo išsiilgusiems žiūrovams. Čia tokio stiliaus filmas, kur žiūrovams dirbtinai keliama įtampa, o tada bum! ir kažkas išdygsta ekrane, kas priverčia krūptelėti visus iki vieno dėl netikėtumo, bet praktiškai nei vieno neišgąsdina rimtai. Filmas apie Apolo misiją į Mėnulį, kuri sėkmingai nusileido, bet ne taip sėkmingai išgyveno. Tai filmas apie tai, kaip pasaulio vyriausybės viską slepia – netgi tai, kad Rusija buvo Mėnulyje :) Filmas pastatytas gan paprastai, nors jo 5 mln. dolerių biudžetas visgi atrodo didelis – gi visas filmas nufilmuotas arba mažytėje kameroje, arba gargare su krūva smėlio ir akmenų. Vienu žodžiu, kam čia gaišti savo ir jūsų laiką – filmas prastas. Labai prastas. Mirštantys astronautai sukelia juoką, o dar juokingesnė pabaiga, kuri ne tik nepalieka jokio kabliuko (tokio maždaug „aaa, kas dabar bus??“), bet dar ir viską vainikuoja absurdišku elgesiu (kurio pakanka visame filme). Aišku, būtų buvę naivu iš tokio filmo tikėtis kažko rimtesnio.
Coldblooded (1995) – visiškai neįtikino. Lyg ir žiūrėtinas filmas, bet kažkoks nenatūralus. Istorija apie paprastą žmogelį, atsitiktinai tapusį samdomu žudiku. Taip šiaip ėmė ir tapo. Na taip, filmo pavadinimą tai tikrai atspindi – personažas dirba šaltakraujiškai ir tikrai sukelia kažkokį nejaukumo įspūdį. Bet kai vaidmeniui parenkamas Jason Priestley, tu gero nesitikėk. Jam geriau į Beverly Hills grįžt. Jis tiesiog vaidinti nemoka, ir viskas. Keistos, dirbtinos situacijos. Vaidybos lygis – lyg mokykliniame filme. Tikrai neįspūdinga. Ir siužetas nuobodokas, neįtraukia.
Švenčių maratonas per TV (tai reiškia, kad žiūrėjau tik dėl to, kad žiūrėčiau, be pasirinkimo):
The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988) – visiška klasika. Vieni mėgstamiausių vaikystės filmų. Nežinau, jau kiek kartų esu juos matęs, bet, regis, niekada neatsibos. Tikriausiai dauguma žino šį filmą, pasakoti apie jį nereikia. Tobula absurdo komedija.
Eraser (1996) – Švarcas yra Švarcas. Ir nėra ko daugiau iš jo tikėtis. Dar miglotai pamenu tuos laikus, kai šis filmas buvo kažkas įspūdingo. Kaip šiais laikais koks Borno filmas. Jeigu kas dar nesatę matę šio filmo, tai žiūrėkite tik tuo atveju, jei esate tikri, kad sukels nostalgiją. Kitu atveju tikrai neverta. Tai apyprastis bajavykas apie didvyrį Švarcą ir nuo žudikų saugomas aukas. Aj, ir dar šiuolaikiniai ginklai, vos ne Railgun iš Quake :)
Superman Returns (2006) – kai pagalvoji, kad šis filmas buvo vadinamas geriausiu filmu apie Supermeną, suima juokas :) Drąsus tas režisierius, kuris pasirenka riziką ir perdarinėja visiems iki pašaknų žinomą istoriją. Bet labai keista, kad perdarydamas realiai nieko nepakeičia, nenustebina žiūrovo, o tik „atnaujina efektus“ ir pritaiko patį filmą šiuolaikiniam skoniui. Juk šiame filme niekas nepasikeitė – išliko toks pats, kokios buvo originalios dalys.
Tuo labiau filmas efektais tikrai nenustebina. Ar kažkuo naujovišku. Aišku, nesulyginsi su 1978 metų vaizdais, bet šiais laikais dar ir ne tokių efektų prikurti galima. Kitas svarbus dalykas – siužetas. Rodos, tiesiog paėmė ir pervaidino. Jokių įdomesnių kabliukų ar kažko įtraukiančio. Ir, galiausiai, vaidyba – visiškai nieko gero. Per daug ramu, kad kas nors išsiskirtų. Kančia netikra, blogiukas baimės visiškai nesukelia. O visa kita… tiesiog sunku vertinti.
Todėl manau, kad režisierius stipriai prašovė apskritai perstatydamas filmą. Pasauliui nebuvo pateikta jokia nauja vizija – tik dar vienas nuobodus mėginimas pasipelnyti iš populiaraus personažo. Todėl dabar nenumaldomai laukiam šių laikų Holivudo grietinėlės kūdikio – šiais metais pasirodysiančio Man of Steel, kurio komandoje geriausi režisieriai, prodiuseriai, efektų kūrėjai ir artdirektoriai. Štai čia tai bus kitoks požiūris į Supermeną.
Welcome (2007) – visiškas išprotėjimas :) Bolivudo filmas apie belenką. Kažkokios vestuvės, kažkokie mafijozai, nusikaltimai, slapstymaisi, gaudynės, meilė, aukcionai, rėkavimai, giminės, vaikai, vienžo totalus košmaras. Kitaip sakant – išprotėjusi muilo opera. Lyg ir būtų juokinga, bet bežiūrint juoktis pradedi tik iš bardako ekrane. Nežinau, galite rizikuoti savo ramybe, bent pasijuoksite iš nesąmonių :) Bolivudas savam stiliuje. Nėra labai blogai.
Swing Vote (2008) – įvykus neįtikėtinam sutapimui, JAV prezidento rinkimuose – lygiosios. Ir tik vienas žmogus turi nuspręsti, kas bus naujasis prezidentas. Sunku patikėti, kad kažkas gali sugalvoti tokio durnumo siužetą. Dar baisiau, kad sukuria tokį filmą. O baisiausia tai pats filmas. Tuščias, nykus, pilnas dirbtinų absurdų ir rinkimų išaukštinimo. „Amerikietiškos vertybės“ taip sakant. Kažkokie „kritikai“ sako, jog Kevin Costner šiame filme puikus ir užkrečiantis. Aš pasakyčiau, kad Kevin Costner nei viename savo filme nėra nei puikus, nei užkrečiantis. Jeigu norite žiūrėti pilką, neįdomią, nuobodulį keliančią „amerikietišką“ dramą apie „paprastų žmonių atsidavimą šaliai“ – sėkmės. Bet sakau, tikrai neverta.
Bad Boys II (2003) – niekada nesupratau, kodėl tokie filmai apskritai yra populiarūs. Kažkas nerimto tarp veiksmo filmo ir nejuokingos komedijos. Kai kurios scenos lyg ir linkusios prajuokinti, bet tada viskas perspaudžiama ir pasidaro nebejuokinga. Du debilai, apsimetantys policininkais, laksto, gaudo ir šaudo. O tai tau, kaip įdomu. Tiesiog nualpt galima kaip įdomu. Kažkur girdėjau, kad šitie du filmai yra veiksmo komedijų vėliavnešiai. Labai nuliūdau tai išgirdęs, nes toks briedas turėtų būti kino industrijos tualetų turinio vėliavnešys. Geriau žiūrėt tokias veiksmo komedijas kaip Shoot ‘Em Up (2007). Štai ten tai komedija.
American Pie Presents: The Book of Love (2009) – nesijuokite. Taip, pažiūrėjau. Taip jau nutiko, netyčia. Kaip ir minėjau su paskutiniu jų filmu – verta sustoti. Vertėjo sustoti po pačio pirmojo American Pie filmo. O dabar tai tik darbo vietos suteikimas apšvietėjams, kavos nešiotojams, stilistams, operatoriams. Toks betikslis reikalas.
Bewitched (2005) – nieko nėra blogiau, kai du garsūs ir geri aktoriai dėl nežinia kokių priežasčių nusprendžia nusfilmuoti belenkokioje komedijoje. Taip tikriausiai nutinka, kai aktorių prodiuseriams duoda naują automobilį ir jis net neatsiklausęs pasirašo sutartį. Tiesą sakant, ką aš žinau kodėl – tai paprasčiausiai nepaaiškinama. Šįkart susimovė Nicole Kidman ir Will Ferrell. Nors Nicole Kidman savo personažą visai neblogai išpildė, tačiau tai nieko nepataisė. Filmas tragiškas. Baisus, nejuokingas, apgailėtinas. Tokie tik teršia eterį savo suvimdančiu briedu. Nevarkit. Šitas filmas sugadina bet kokius prisiminimus apie seną gerą serialą „Mano svajonių džinė“ apie visus vaikystėje matytus serialus ar filmus apie burtininkes ar visokias džines (Mano svajonių džinė). Sugadina todėl, jog savo stiliumi yra ypač panašus į juos. Bet yra toks prastas, kad tiesiog sukelia nemalonų piguvos pojūtį.
Singin’ in the rain – jau gal porą kartų su žmona žiūrėjom. Na, skaitome save muzikaliais žmonėm, tai šitą miuziklą beveik privaloma pažiūrėt :)
Dėl Hobito, tai prisimenu vieną epizodą kino teatre. Kai elfų karalienė dingsta, Gendalfui to nepastebėjus, žmonai sušnibždėjau „visai kaip Betmenas“ (tikrai jis taip mėgsta daryt), ji perdavė savo draugei, ir abi pradėjo pakankamai garsiai juoktis :)
21 Jump street nežiūrėjau, bet spėju, kad jis populiarus tik todėl, kad daugelis į jį ėjo iš nostalgijos – pagal kažkokį seną populiarų serialą gi padaryta…
Man of steel laukiu ir aš. Gal gi padarys Supermeną kiek normalesnį, su savais demonais, o ne iki koktumo teisingą veikėją…
Kroitus,
tikrai nemanau, kad 21 Jump Street buvo žiūrimas dėl serialo. Serialas gan senas, dabartinė filmo auditorija tikriausiai jo net nemačiusi :)
O dėl Betmeno pastebėjimo – super :)
Į Aurorą gal buvote nuėjęs? Nes greitai jau neberodys. Įdomu būtų sužinoti nuomonę.
Dar nebuvau, mėginu surast laiko nueiti :)
Gal ir esi matęs, nežinau, bet labai rekomenduoju štai šio režisieriaus http://www.imdb.com/name/nm1168657/ filmus : Elena, Vozvrashchenie ir Izgnanie . Depresovi (bet labai geri), geriau žiūrėti, kai labai linksma :)
Tikiuosi surasi ir būtinai nueisi. liko laiko jau visai nedaug. Bet siūlau eiti į multikino, jei dar rodo, nes ten techninė aparatūra geriausia, pasakoje su garsu šiek tiek blogai. skalvijoje geriau nei pasakoje.
Manęs, kaip fangirl, tai Hobitas nenuvylė (na apart HFR 3D – nekenčiu 3D :)). Šito filmo laukiau labai, žiūrėjau visus papildomus production video ir pan., hype ir lūkesčiai buvo tikrai dideli. Ir kitaip nei su LOTR, šįkart knygą paskaičiau iki filmų. Ir nors man pirmą kartą išgirdus, kad vis tik bus trys filmai, o ne du, irgi kilo abejonės, bet pamačius, kaip išpildytas pirmas filmas, ši idėja atrodo puiki. Nors tai ir maža knyga apimtimi, bet ten tieeek daug visko vyksta – ji yra action packed tikrai. Ypač nuostabu tai, kad Jackson’as dar ir papildomos medžiagos įdeda ne tik iš Hobito – apie Necromancerį ir pan., man tai yra uber cool.
Viena, su kuo su tavimi nesutinku visiškai yra Golumo scena – man ji buvo tiesiog ideali. Andy Serkis buvo tobulas ir šitas Golumas buvo tobulas, tai gerai išpildytas, vaidyba, perfect – čia mano nuomonė.
Kas man dar labai patiko tai Thorin’o charakteris filme – jis gerokai gilesnis ir gerokai labiau išvystytas nei knygoje, nes knygoje jis man nebuvo visai įspūdingas, o filme jis kaip charakteris yra puikus. Ir Martin Freeman yra puikus Bilbo (ir tai sakau tikrai ne todėl, kad esu jo fangirl, tikrai ne :)).
Na ir iš kitos pusės, Hobitas buvo rašytas kaip knyga vaikams. Tolkien’as perrašė tik Golumo sceną po LOTR, kad labiau atitiktų jau Žiedų Valdovo dvasią. Filme mano širdį itin paglostė kaip prasideda pasakojimas – nuo tos vietos, kur prasideda ir FoTR – tai tiesiog puiku. Ir man laikas žiūrint prabėgo labai greitai, niekur nesijautė, kad būtų užtęsta.
O jau tikrai neberodo niekur 2D? Nes dar turėjau vilties spėt nueiti.
Iš animacinių filmų siūlyčiau pažiūrėti Hotel Transylvania, o iš action ir gore – Seven Psychopaths, Django Unchained ir Dredd :)
Kalbant apie šiųmetę animaciją – Mykolai, ar žiūrėjai “Paranorman”? Man jis – vienas geresnių 2012 animacinių filmų, aplenkiantis ir “Brave” :)
12 angry men – privalo kinofanas pamatyt
Bewitched pastatytas kaip spin-offas nuo to paties pavadinimo serialo, Džinė su juo susijusi nebent rodymo metais, įtariu, per skubėjimą čia taip suvėlei :)
Lietuviai myli save, o ne krepsini.
http://www1.lrytas.lt/-13152219051312888773-arenoje-%C5%BEi%C5%ABrov%C5%B3-pasigendantys-ispanai-tvirtina-jog-lietuviai-myli-save-o-ne-krep%C5%A1in%C4%AF.htm
Migle, visiškai pritariu dėl Paranorman :)
crazyvoveriukas,
Martin Freeman tikrai puikus. Ypač kai žinau, kad visokie Lebeouf’ai kandidatavo į vaidmenį, tai tik labai džiaugiuosi, kad pasirinko jį :)
2D dar pasirodo rodo Forum Cinemas. Aš Forum’o privengiu, nudevėtos salės ir nebeatnaujinama technika manęs nežavi.
Django tai be abejo, jau laukiu premjeros :) Nesinori žiūrėt įtartinos kokybės iš torrentų.
Migle,
na jeigu sakot, reiks pažiūrėt. Kažkaip įvairių atsiliepimų apie jį girdėjau, neplanavau žiūrėt :) Ačiū.
giedre,
gali būt, kad suklydau, labai nesigilinau. Iš esmės norėjau pasakyti, kad sugadina dėl to, jog iš esmės yra panašios temos, apie burtininkes, o ir pavadinimas toks pats. Tai be abejo visada bus gretinamas. Ir kai palygini puikųjį serialą su šita nesąmone… Net pikta pasidaro :)
Siulyciau pasiziureti filmus “the words”, “glory road”, “into the white”, “pursuit of happiness” ir pirma dali “butterfly effect” :)
Gauni minusą už “before sunset” neužskaitymą. Rekomenduoju visiems pasižiūrėt. Labai kokybiškai du žmonės analizuoja dešimties metų senumo(nesi)baigusios meilės nuotykį. Vien ko vertos 5 minučių trukmės nenutrūkstantys/nesumontuoti dialogai, vaikščiojant Paryžiaus gatveėmis, kuriuos patys aktoriai dviese ir sukūrė? ir ta filmo nuotaika – pokalbis rutuliojasi , tiedu palaipsniui iš pažįstamų vėl pamažu tampa įsimylėjėliais. . . Dar reikia paminėt, kad filnas iš tikrųjų sukurtas praėjus 9 ar 10 metų nuo pirmos dalies.
Šis filmas – vienas iš tų nedaugelio filmų, kuriuose veiksmo beveik nėra, tik pokalbis, bet tas pokalbis prikausto iki paskutinių minučių. kažkas komentaruose klausė ar nematei “12 angry men” – filmo-klasikos. Aš tuomet siūlau jo ir nežiūrėt jei “before sunset” nepatiko.
vaidai,
gan aiškiai išsireiškiau, kodėl Before Sunset man nepatiko. Būtent dėl to, kad jų pokalbiai – visiška beprasmybė. Juose nėra jokios potekstės, jokios prasmės, tiesiog pokalbis. Du žmonės eina miestu ir kalba apie save ar kitus nereikšmingus dalykus. Tai ne filmas, tai fluxus kūrinėlis. Aš su draugais kartais įdomesnių dalykų eidamas gatve pasišneku, negu šnekėjosi tiedu personažai.
“Bewitched” serialas lietuviškai vadinosi “Kerėtoja”, o “Mano svajonių džinė” buvo visai kitas serialas.
Į Django reiks ir kino teatre nueit :)
hmmm nu kodėl jum tas 3D HFR nepatinka :D aš šiaip irgi 3D nemėgėja, bet tas 48fps visai gerai susižiūrėjo. nors vis tiek 2D geriau už trimatį vaizdą, bet jei būtų tik 3D variantas kine, tai tikrai rinkčiaus HFR, o ne įprastą. :)
iš naujesnių filmų rekomenduoju Seven Psychopats, nujaučiu kad patiktų, nes In Bruges režisierius, kurio kūrinių ateityje dar labiau lauksiu, ypač, kai Tarantino nustos statyti filmus.
ai, ir dar ką norėjau paminėti, tai, buržujau, tu kaip kino mėgėjas, jei kada užsieny būdamas turėsi progą nueiti į IMAX kino teatrą, būtinai pabandyk. man teko garbė The Dark Knight Rises pažiūrėt IMAX, tai tarsi iš naujo pergyvenau “pirmo filmo kino teatre” jausmą :)
Siaip, del US&A esancios rinkimines sistemos, butent toks variantas teoriskai ir imanomas :)
o siaip 21 jums street labai patiko. lengvas filmas, vakare, po itemptos darbo dienos. pats tas :)
Siaip, del klasikos, labai smarkiai rekomenduoju jau auksciau pamineta “12 angry men” ( http://www.imdb.com/title/tt0050083/) ir “Rear Window” ( http://www.imdb.com/title/tt0047396/ ) :)
beje, vakar kaip tik pasiziurejau Kill Them Softly bei Django Unchained.
abu smarkiai smarkiai geri.
La Beouf’as pretendavo į Bilbo vaidmenį? Dėkui visiems dievams ir ne dievams, kad taip nenutiko. :D Be to, PJ sakė, kad jis Bilbą matė tik Freeman’o rankose, nieko kito… Tobulas cast’as iš esmės. Nykštukai FTW.
Šiaip, kaip milžiniška LOTR fanė, labai laukiau šio filmo, bet su truputį neramia širdim – o žinoma, neramino faktas dėl to, jog kuriamas ne vienas, ne du, o visi trys filmai iš vienos knygelės ir papildomos kai kurios medžiagos (nors kiek žinau, PJ ir co nelabai gali tiesiogiai naudoti daug papildomos medžiagos, turi kažkaip apeiti, nes J.R.R. Tolkien sūnus Christopher priešinasi tiesioginiam medžiagos dėjimui, o jau apie daugiau ekranizacijų išvis kalbos nėra – čia tarkim Silmarilioną turint omeny. Plačiau pasiskaityti galima theonering.net puslapyje).
SPOILER ALERT (toliau atskleidžiamas filmo turinys):
O bet tačiau pažiūrėjus filmą supratau, kad aš tikiu Peter Jackson ir kad kiti du filmai man žiūrėsis lygiai taip pat smagiai, kaip ir šis, kaip ir visi LOTR filmai. Po teisybei, turiu prie ko prikibti, kaip ir turėjau prie ko prikibti kai LOTR trilogija ėjo kinuose. Keletas scenų jautėsi, kad įdėtos tiesiog taip sau, netgi ta kalnų titanų dvikova, nors ir labai įspūdinga, siužeto prasme man nedavė nieko… Netgi ta įžanga su Frodo ir senuoju Bilbu buvo gera iki tos vietos, kai jau Frodas sako, kad bėgs Gendalfo pasitikt – na taip, reikia continuity, bet čia jau tiesiog pirštu baksnojama. Galima buvo subtiliau, nutraukt sceną anksčiau.
Thorino istorija man šiaip visai patiko, gal kiek ištempta truputį, bet Richard Armitage puikus, o scena, kai jis pasigriebęs ąžuolo gabalą naudoja jį vietoje skydo, tiesiog puiki… ypač kai paskui “dabartyje” į jo skydą įkomponuotas tas ąžuolo gabalas. Oakenshield indeed.
Tas albinosas orkas ar kas jis ten man taip nelabai lipo ir visa ta siužeto linija iš tiesų. Suprantu. reikėjo parodyti, kodėl Thorinas toks dramatiškai piktas ir paniuręs, bet kažkaip nu… ne. Tačiau ta scena, kai jie medžiuose, puolami wargų, jis eina kautis su tuo albinosu orku, savo nemesis, nu puikiai tiesiog išpildyta. Aišku, paskui sekė toks neįtikėtinas momentėlis, kai kovotojai nykštukai nieko nedaro ir tik žiūri, kaip Thorinui galvą kirst nori orkas, vienintelis Bilbas su savo Gyliu tik puola, nors išsigynė, kad gyvenime ginklo rankose neturėjo… Truputį momentas buvo: “Orly?”
Tačiau nepaisant visų minusų, pliusai nusvėrė dar ir kaip. Lygiai kaip ir Žiedų valdovo ekranizacijose – kai kurie dalykai nuvylė, kai kurie supykdė (iki šiol negaliu atleist PJ, kad patį kiečiausią elfą Glorfindelį pakeitė visur Arvena, ughhhhhh). Visi nykštukai tokie išskirtiniai, kai kurie nors ir negavo nei kelių eilučių šiame filme, bet kažkaip įsiminė, pati jų pristatymo scena puiki, daina tai išvis, geriausia scena ever šitam filme, man pralenkia beveik net mįsles tamsoje… O kalbant apie jas – Golumas man kaip tik patiko labai. Freeman ir Serkis buvo tobuli, ypač ta scena, kai Bilbas iš pradžių galvoja jį nužudyti, nes Golumas kelią užstoja jam į laisvę… Nei vieno žodžio joje neištarta, viskas tik akyse ir veide… Tobula vaidyba, tobula.
O 3D HFR man iš principo patiko. Buvo neįprasta iš pradžių, bet kai aš kompiuterinių žaidimų visiškai nežaidžiu, tai mano akis nėra prie jų pripratusi ir to panašumo nemačiau. Jei reikės rinktis iš paprasto 3D ar HFR – atiduosiu pirmenybę tikrai pastarajam, nes pirmą kartą gyvenime 3D filme man nepavargo akys. O spalvos, o detalių ryškumas! Gėris. Tiesiog gėris. Na gal Rivendeilas ir kiek neįprastas buvo tokio ryškumo, bet man tai itin nekliuvo. Gal keisčiausiai jautėsi mūšio su goblinais ir jų storu karaliumi metu, ten kažkaip akiai tikrai kliuvo tas kitoks pojūtis. Kitur tai gerai, sakau, man buvo svarbu palygint, ar tai geriau nei įprastas 3D ir šiaip smalsu naujos technologijos :)
Bet reiks, kaip kažkas minėjo, dar IMAXą išmėgint progai pasitaikius (kuri šviečiasi už poros mėnesių). :)
O Cloud Atlas apžvalgos labai, LABAI laukiu. Jau taip nudžiugau pamačius linko pradžioj pavadinimą, o čia tik teaser’is buvo. :P
Artūrai,
na va, viską išaiškinai. My mistake :)
Juste,
žinau apie IMAX’us. Ir apie Imaxus 3D. Man labai vaizdžiai papasakojo. Verkiu kaskart, kai tenka užsidėti 3D akinius Lietuvoje. :(
O dėl HFR, tai kaipo viską ir išdėsčiau. Per daug skaitmenizuotas vaizdas, per daug nenatūralumo. Neturiu ką daugiau pridurt :)
yessuz,
teoriškai taip, bet ir tai kas nors gerai išmanantis jų įstatymus pasiginčytų. Spėju.
Rear Window esu senais laikais matęs per TV. Pamenu, kad tada buvo įdomu. Vardan laiko taupymo, kol kas neplanuoju kartoti :)
O Piktus vyrus tai be abejo – kažkur eilėj stovi, tik nežinau ar toli ar ne :)
Thirteen,
jep, į Bilbo vaidmenį pretendavo Daniel Radcliffe, Shia LaBeouf, James McAvoy, Erryn Arkin, Tobey Maguire. Jacksonas iš pat pradžių buvo numatęs vaidmenį Freemanui, todėl netgi dėl jo visą filmavimo tvarkaraštį perstumdė. Ir gerai padarė.
O dėl “nereikalingų” scenų labai geras pastebėjimas. Kažkaip neparašiau to. Titanų dvikova ypač – puiki scena, bet visiškai nereikalinga.
Uoj, o dėl rinkimosi tarp paprasto 3D ir HFR 3D net nėra klausimų :) Be abejo HFR, dėl spalvų ryškumo. Bet kai į kompaniją stoja 2D – aš renkuosi pastarąjį. Nes nu 3D yra simply pramoga, o 2D – jau galima ir meninę vertę pajausti :) Gal skambu senobiškai, bet mėgstu natūralumą.
Beje, tau reiktų išmokt rašyt SPOILER ALERT :D Nes visą filmą papasakojai be įspėjimo, gali koks nematęs užsiraut :)
kaip su tavim susipazinti, ir po to bendrauti seimomis?
klonas,
ko norėjote? Su manim susipažinti? :) Kokiu tikslu?
Oi atsiprašau baisiausiai dėl Spoiler Alert nenaudojimo, tiesiog kai knyga yra n+k metų išleista LT (dar gūdžiu sovietmečiu), tai kažkaip neatėjo į galvą, kad dar gali būti jos neskaičiusių… o ir dar nepaisant to minėjau naujas scenas, kurių nėra joje. Pasistengsiu kitą kartą pasitaisyti. Įdėk, jei netingi, tą alert’ą. :)
O šiaip žinoma, 2D laimi bet kuriuo atveju. Kažkaip tik palyginimui progos neturėjau iki šiol dar nueiti į 2D Hobitą, sakai neberodo jau? :/
Thirteen,
pasirodo rodo Forum Cinemas. Aš kadangi Forum’o jau nebesutoleruoju (dėl nutrintų salių ir neatnaujintos technikos), tai nebeseku.
O dėl knygos, tai aš pvz ją taip seniai skaičiau, kad pusę visko pamiršau :) Tai buvo malonu žiūrėti tik per rūką prisimenant istoriją :)
Nesugalvojau ką reiktų šiandien pažiūrėti, tad šokau į tavo postą kaip prie dovanos. Nors daugelį paminėtų filmų mačiau ir su aprašymais visiškai sutinku, labai ačiū už priminimą apie “The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988). Visgi taip nekukliai truputį prisidėsiu prie tavo puikaus review.:)
American Pie Presents: The Book of Love (2009) – aš patologiškai “nepernešu” tokių lengvų amerikietiškų komedijų. Erzina bet kurios iš jų jaunimėlio žanro, ir ypač su visokiais party. Vienas klausimas – kas, po galais, į nenumatytą vakarėlį atsinešė tuos raudonus plastmasinius puodelius? Antras, iš kur ta jobana grupė su instrumentais grojanti valgomąjame?
Ir apskritai, gal aš nesuprantu, nes mūsų laikais tokie vakarėliai buvo rimtas reikalas. Tai kada mergina ar vaikinas rengdavo vakarėlį, patys to nežinodami. Jie buvo vadinami plotais.
O plotas yra tada, kada kažkieno įniršęs pusbrolis nutraukia vakarėlio ambience, atkišęs plaštakas su keletu užlenktų pirštų, švokšdamas: “atsinešiau 7 alaus. Išgėrėriau vieną, atidaviau vieną, o liko tik trys. Mes bl. turime alaus vagį tarp mūsų…”
Plotas, kai kažkas kampe matuojasi šeimininkų švarkus. “Ar man derinasi?”. Ne per didelis, ar per mažas, o iškart “ar tinka?”. Ką gi ir smulkus kišenvagis ir skalbinių vagis nori atrodyti solidžiai.
(Tas pats veikėjas, kuris auštant iš buto slenka po pažastimi pasikišęs arbatinuką ir paklaustas įrodinėja, kad su juo atėjo. “Nesamonė, kam aš vogčiau arbatinuką?”).
Plotas, kai prie stalo sėdintis 45 metų vyriškis, kurio niekas nepažįsta, pučia pakraupusiam inteligentų pudeliui cigaretės dūmus į snukį.
Apollo 18 (2011) – pamačiau tiek daug baisių dalykų, kurių neturėjau matyti, kad išėjęs iš kino teatro galvojau užsirašyti tiesiai į Liudininkų apsaugos programą.
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) – kitoks, bet tikrai smagus. Kam nepatinka, visada yra alternatyva http://www.youtube.com/watch?v=6m0l3Yr1B50.
Get the Gringo (2012) – Rašai, “kad niekas iš Mel Gibson nesitiki kažkokio stogą nurausiančio šedevro”. O pameni, kai visi abejojo ar Gibson tinka vaidinti škotą “Braveheart”, tipo neįtikinamai atrodys? Nu, pažiūrėk paskutiniu metu į jį – alkoholikas ir rasistas.
Labai įdomu bus paskaityti ką parašysi apie Cloud Atlas (žiūrėjau Lietuvoje:P), bo kai manęs tiesmukai paklausė “Apie ką?” – mikčioti pradėjau, keliais sakiniais papasakoti nesugebėjau.:)
Animacija – pažiūrėk Rise of the Guardians (mačiau, puikus) ir Wreck-It Ralph (laukiu).
Tamstos minėtas perdirbtumo jausmas Superman Returns kyla iš to, kad jis nėra joks rebootas, o 70-ųjų filmų tęsinys. Konkrečiai 2-osios dalies, visiškai ignoruojant 3 ir 4 (todėl, kad jos buvo totalus šūdas).
Pati antra dalis, einant per ištisą clusterfuck lauką buvo sulipdyta vargais negalais ir virto tokiu pusiau geru kratiniu, dėl ko mėginti daryti jos tęsinį po 26 metų, su 70-tųjų transformavimu į modernius laikus – užduotis įmanoma nebent kokiam Nolanui.
Todėl ir gavosi toks beskonis pusfabrikatis.
Apie šį filmą labai smagiai kalba K. Smithas:
http://www.youtube.com/watch?v=w_EkvOCjc9A
Sprendžiant iš treilerių, Man of Steel bus nepalyginamai geresnis (vien dėl raudonų triusikų nebūvimo) ir labai tikėtina, kad Superman Returns šalia jo atrodys taip, kaip prie The Dark Knight atrodo Batman Returns.
Dėl Cloud atlas nesėkmingumo nepulčiau kaltinti žiūrovų.
Iš pradžių norėta viską nufilmuoti mini serialo principu, transliuojant jį per respektabilų kanalą su stiprių serialų patirtimi (AMC, HBO, SiFi ir pan.). Kas visai logiška, nes knygos šiužėto, jo nesušikant, neišeina suskaldyti dalimis, o daryti super ilgą filmą galima būtų nebent, jei originalus šaltinis turėtų didžiulę fan boyų masę (pvz. LotR). Papildomas argumentas – sėkmingi mini serialai (pvz.: Roots, Band of Brothers) ilguoju laikotarpiu uždirba daug daugiau nei filmai. Bet paskutiniu momentu Warner bros. užsišiko Oskarų, kuriuos manė gauti per Cloud atlas ekranizaciją. Kadangi TV Oskarų nedalina, mini serialo idėja buvo greitai pamiršta ir nuspręsta didžiulį knygos siužetą suspaudinėti į kino filmo formatą.
Viešpatie, o Viešpatie,
Supermenas: rebootas, ar ne rebootas, bet paprastai tęsiant ar perstatant tokius žinomus dalykus, reikia kažkokios vizijos. O šiuo atveju vizijos nebuvo – tik standartiniai spec. efektai ir biškis kažkokių pasidaužymų. Man būtent tai nepatiko, o ne dėl to, kad bando tęsti 26 metų senumo kažką. Tai va Nolano dabar ir lauksim, nors jis ir nerežisuoja :) Bet Snyderis ne ką prastesnis.
Cloud Atlas: kaltinu ne tai, kad žiūrovus, bet labiau nuomonės formavimą. Šūdfilmiai vietoj to, kad būtų kritikuojami, yra visur giriami. Tuo tarpu tokie filmai dingsta šūdfilmių masėje. Beje, dėl serialo – filmo reikalų tikrai nežinojau – gal turi kokį straipsniuką pasiskaityt? Labai įdomu.
Vaidai,
ačiū už čia pakopijuotą komentarą, džiaugiuosi, vertinu :)
Nesupraskit manęs neteisingai – Superman Returns buvo nuobodus bedvasis šūdas. Tiesiog norėjau viska pastatyti perspektyvon bei pailiustruoti, kad Singeris vaikėsi stiliaus ir kažkokio honoring the heritage ir ryškiai kažkur pusiaukelėje nuleido rankas. Tas akivaizdu iš to, kad leido teisininkams įsikišti su savo trigrašiais, dėl ko vyko visiškas siužeto sutolerastinimas iki pat supermeno kapšo sumažinimo skaitmeniniu būdu (true story).
Dėl Claud Atlas serialo, šitą girdėjau per kelis podcastus. Kad rengiamas tokį kurti – nepamenu, bet apie idėjos perkalimą ant filmo berods Hollywood Babble-On. Bet negaliu būti tikras, nes visas vyko prieš gerus porą metų, o gal ir daugiau.
Beje, ką galvojate apie The Dark Knight Rises?
Viešpatie,
tikrai nesuprantu klaidingai :) Čia tik toks papildymas po papildymo, gal tik iš savo pusės.
Apie Dark Knight Rises čia – http://www.kleckas.lt/blog/23-44-savaites-2012-kinoteatras (7 filmas). Rašiau gal apsimiegojęs, o gal pasyviai – tai neaprašiau visos esmės. Jog visa trilogija lydėjo mane jau daug metų ir garbinu Nolaną už visus tris filmus. Nors Batman Begins dabar atrodo gan vidutiniškai, bet savo laiku jis buvo mind-blowing kaip dabar Dark Knight. Tikiuosi, kad jis ir toliau bus tas, kuris diktuos Holivudo filmų stiliaus madas. Ir labai tikiuosi, kad visgi 4 ir 5 dalį dar pastatys :)
Dovanokit, matyt tą filmų savaitę būsiu pražiopsojęs. Sutikčiau su tamsta, kad broliai Nolanai yra vieni pagrindinių šio laikmečio kino ir TV (žr. Person of Interest) šviesulių.
Nolanas padarė tai, kas neįmanoma – sukūrė cielus 3 filmus, kuriuo liko patenkinti ir užkietėję komiksų fanai ir neinicijuotieji. Sprendžiant iš to, kad paskutiniam filme buvo panaudotos vienos reikšmingesnių Betmeno istorijų (The Dark Knight Returns, Knightfall, No Man’s Land) įtariu, kad jis vienintelis atsivertė komiksą ir susipažino su source material. Bet sprendžiant iš to, kad sudarkė Ra’s al Ghul vardą – ne ilgai tuo užsiėmė.
Už visą tai aš esu pasirengęs atsidėkoti įsidėdamas Ch. Nolano pimpalą sau į burną.
Kaip ten bebūtų, bet The Dark Knight manęs nesužavėjo. Vien dėl to, kad Ch. Nolanas nedegė ypatingu noru kurti 3-ią dalį be H. Ledgerio. Užbaigti trilogiją jį labai spaudė WB ir nors su tuo Nolanas susitvarkė, bet man žiauriai trūko to dūzgiančio stajako, su kuriuo jis dirbo prie The Dark Knight.
Dėl 4 ir 5 dalių, galiu nuliūdinti – jų nebus. Nolanverse užsibaigė su trečiuoju filmu. Dabar kuriamas naujas rebootas, prie kurio Nolanas prikabintas kaip prodiuseris. Naujasis filmas greičiausiai pasirodys 2014 m. ir bus susijęs su Man of Steel. Jei abu + tikėtinas green lantern rebootas ir wonder woman filmai pasirodys gerai, tuomet 2016 m. numatoma paleisti Justice Legue. Visose šituose projektuose Ch. Nolanas yra kaip prodiuseris ir jo paties žodžiais – su Betmenu jis baigė.
Beje, jei norisi pamatyti kaip galėtų atrodyti būsimas Betmenas, patarčiau pasižiūrėti Dredd. Pagrindinį vaidmenį fantastiškai atliko Karl Urban, dėl ko papuolė į kandidatų sąrašą vaidinti Betmeną. Tikrai nenusivilčiau, jei iš visų dabartinių pretendentų būtų pasirinktas būtent jis.
Viešpatie,
tu mane liūdini. Kaip ir tavo bendravardis :)
Liūdini dėl vilčių žlugdymo. Kad pamatysiu dar bent vieną Betmeno dalį. :/
Ir ačiū už info apie visus komiksus. Jei Nolan’as visiškai pradės kurti komiksų pasaulį, tai bus labai puiku. Nes kol kas komiksų filmai būna arba neblogi, arba apysilpniai – labai gerų mažokai. Green Lantern absoliutus košmaras.
Dredd įsitraukiu, ačiū.
Kad ir kaip mėgčiau Ch. Nolaną, nenorėčiau 4, 5 ir t.t. Nolanverse Betmeno dalies. Geriau nekasytas kino niežulys, negu kažkoks apgailėtinas pusfabrikatis, kuris neišvengiamai atsitinka, kai norima iš vizionieriaus padaryti McDonalds.
Ypač kai galioja trilogijos dėsnis. Nežinau filmų serijos, su chronologiškom 4, 5 ir t.t. dalim, kurie po trečios dalies neprarūgtų. Net Žvaigždžių karai prieš šį dėsnį neatsilaikė.
Na gal tu ir teisus. Gal tegu reiškiasi jau kitur. Čia tikriausiai baisi meilė Betmenui, noras matyti visą gyvenimą :)
Komiksai yra puikus pakaitalas. Susirask gerą .cbr failų skaitytuvą (rekomenduočiau GonVisor) ir keliauk į the pirate bay.
Betmeno istorijas yra rašę N. Gaiman, A. Moore, F. Miller, G. Morison ir kiti šiuolaikinės literatūros grandai, todėl nepritrūksi gerų Betmeno storyline‘ų. Nespėsi įsigilinti – žiūrėk ir naują filmą išleis. Be to, būti Betmeno fanu ir neskaityti komiksų yra fui, tiesiog fui.
Jei rasi tam ryžto – brūkštelk mailu eilutę ir nukreipsiu į geriausių kūrinių pusę.
Viešpatie,
Betmeno komiksus skaitau nuo ansktyvos vaikystės, kai pirmą kartą į rankas pakliuvo Betmenas vs Pingvinas :)
Tikriausiai kalbate apie T. Burtono Batman Returns komiskinę novelizaciją? Nuo jos ir mano pažintis prasidėjo su šiuo personažu. Bet įtariu, kad buvau šūstresnis, nes gūdžiais ~95-taisiais, kai giminės JAV sužinojo, kad nėra Lietuvoje komiksų (išskyrus visokius donaldus), man persiuntė milžinišką dėžę nuo plačiaekranio CRT televizoriaus pilną tos šeimos vaikų perskaitytų DC ir Marvel komiksų. O kada baigiau juose skyles pražiūrėt, jau atsirado broadbandiniai internetai ir Kazaa su pirmaisiais pdf scanais.
Ot sunkūs laikai buvo Betmeno fanams – pirkti nėra kur, parsisiųsti nėra daug ir reikia laukt pusdienį, kol naują leidinį parsiųs.
Kad žinok dar anksčiau turėjau tą komiksiuką. Vienintelį. Visiškai vaikas buvau. Nutrintas labai buvo. Dar turėjau kelis kažkokius vokiškus apie super duper kosmoso karius, bet nebepamenu kas ten buvo.
Vokiškų komiksų nepažįstu. Esu daugiau susipažinęs su vokiška pornūcha.
:D
Jums juokinga, o kažkam tuo tenkintis reikėjo. Vokiečių kalbos klaikus skambesys atmušdavo visus norus viskam. Gera vaizduotė ir mute mygtukas buvo gyvybiškai būtini XX ir XXI a. sandūros paauglio įrankiai.
Ot sunkūs laikai buvo, kai pornografijos negalėjai klausyt, o dialup internetai buvo tokie lėti, kad per visą naktį pamatydavai pustrečio papo.
Uoj skausmingai pamenu tą lėtą internetą :)
Sugalvojau tuomet atsisiųsti kažkokį tai anonsą, man rodos tai buvo šio filmo: http://www.imdb.com/title/tt0119190/
Telekomui tiek tėvai sumokėjo už tuos megabaitus, kad ilgam atsimenu. Daug pylos buvo.
Tą patį apie plaukų piešimo technologiją skaičiau išėjus Tangled (2010?), bet ten Disney kūrė.
O šių metų geriausia animacija buvo ParaNorman, keista, jei apie jį negirdėjai. Kūrė tie patys žmonės, kaip ir Coraline. Dar apie Frankenweenie girdėjau gerų dalykų, nors kol kas neteko pamatyt pačiai. Vieni sako, kad tai tam tikras Tim Burton sugrįžimas prie ankstesnių savo animacinių filmų, kurie bent mane kadaise tikrai žavėjo.
P.S. Hobitą žiūrėjai Vingyje ar Multikino? Kaip 3D kokybė Multikino, nes Vingy visada buvo ir bus tragiška, o apie Multikino vis užmirštu išėjus filmams kuriuos tikrai noriu pamatyt, bet Forum Cinemas rodo tik 3D.
Hobitą žiūrėjau Multikino, nes jie kol kas vieninteliai turi tą spec. HFR atkoduojančią įrangą. FC buvo paprastas 3D, kuris baisus kaip velnias, nes spalvas nuima.
Animacinius abu žiūrėsiu, dėkui :)
Jei Richard Linklater “Before Sunset” tūlam amerikiečiui o ne normaliam europiečiui tai tada gal ir naujosios bangos garsusis režisierius Eric Rohmer (kaip tik jo retrospektyvą rodo žiemos ekranuose) taip pat jiems? :)
Maggie Smith puiki! Šiuo metu ją labiausiai sieju su Downton Abbey – nuostabus britų serialas, kurį neseniai visą peržiūrėjau. Užtenka internetuose įrašyti Shit the Dowager Countess says, kad suprastum kodėl :) (žinant kontekstą gal smagiau, bet serialą puikiai pristato ir meiliai pašiepia šis SNL spoof’as, jei nuspręstum išbandyt kada – http://www.styleite.com/media/downton-abbey-spike-tv-saturday-night-live/)
Frankenweenie ir yra Tim Burton grįžimas prie senų kūrinių, jau seniai jis norėjo išleist šitą animacinį tik disney jį palaikė per daug negatyviu. Jei smegenys neapgauna Tim Burton netgi įsivėlė į konfliktą su Disney ir buvo atleistas. Bet filmukas tikrai geras :) Šiaip suvirpinantis širdį, lengvai žiūrimas ir toks šiek tiek “restoring faith in typical teen-targeted movies” filmas yra “The Perks of Being a Wallflower”. Man labai patiko, nes nebuvo lėkštas kaip dauguma. Ir vaidyba visai nieko.
Jei tau Eastwood’o šedevras yra “vaivorykštėmis vemiančio vienaragio pasaka” tai tau patariu ir toliau žiūrėt American Pie ir kitas banalybes.
Rimtas, geras filmas iškeliantis žmogaus jausmus, o čia jam pasaka;DD
Dėl 3d, atrodo pagreitėjas vaizdas, nes akis nespėja fiksuoti visko.
Blogai nufilmuota?Viskas aiškei ir detalei nufilmuotai, perteikta ir PATEIKTA žiūrovui. Jei žvairas esi tai tavo bėdos.
Beje Golumas tikrai mylėjo žiedą, jo dialoguose, mimikoje ir mįslių buvo aiškei matyti kaip kas :). Hobitas blogesnė dalis?Gal. Nes tai yra PRIEŠ ISTORĖ visam LOTR. O jei tau ekranizacija turi būti pasaka, graži ir vietoj žiaurumo (kuris yra osom) turi būti gėlių laukai tai ką žinau….
a,
kaip man patinka tokie komentarai. Labai pikta buvo rašant? :) Dūmai pro ausis rūko?
Kad tamsta net nesuprantate, apie ką rašau, parodo pirmas jūsų komentaras apie Eastwoodo filmą. Jūs truputį nesigaudote, kas yra vaivorykštėmis vemiantis vienaragis. Tai toliau ir nebeatsakinėsiu.
Leiskite jus įspėti, kad šitas komentaras yra pilnut, pilnutėlis mano subjektyvios nuomonės apie Hobita.
Na, kaip čia man pradėti… hmmm…. UUUUUUU… Na, visų pirma, kai ėjau i kino teatrą tikėjausi grįžti atgal i middle earth. Kitaip sakant, grįžti atgal i tą tamsų pasaulį kur viskas tiesiog SUPPARH SERIOUZZ, dark, griddy ir harsh (ŪŪŪŪŪ anglyyškai). BEEEET po valandos filmo, aš sugebėjau savo mažoje makaulėje iškelinėt keistas mintis – ”HMMM>? OKAY, KAS ČIA DABAR TAIS VYKSTA>?? MAN RODOS KAD MIDDLE EARTH MAN ŠPYGA RODO, O GAL NET VISĄ SAVO MIDDLE FAKIN FINGER SUGEBĖJO ATLENKT (see what i did there, sir>?)”. Kitaip sakant viskas ko aš tikėjausi, sugriuvo į mažus šūdų gabalėlius, kurie krito ant manęs (ir ant mano draugų, sėdinčiu šalia).
Na, na, o kodėl aš toks piktazz>? Visų pirma aš pilnai jums ponas Kleckz pritariu del 48 fps. 3d efektai tiesiog iššoko prieš akis, ir buvo žyyyymiai aiškiau matomi nei betkuriame kitame 24 fps filme. Pavyzdys – scena kai nykštukai mėtė puodelius ir lėkštutes. Aš buvau sužavėtas kaip puodeliai atrodė tokie netikri (prisiminkim kad į šitą filmą 200 milijonų sukišo). Spalvos išryškėjo, bet ir davė pernelyg dagu tikrumo fimui. Kas mano nuomone niiipatikti man tais.
Didysis orkų vadas. Kai jį pamačiau, nusivyliau. Nusivyliau NESVIETIŠKAI (ooooo kas čia per žodis>?). Jis atrodė kaip iš kokios naruto anime. Visas nulipdytas iš CGI šūdu. Toks tiesiog gražuolis su savo simetriškais randais ir mėlynom akytėm. Dabar prisiminkim Uruk hajų vada pirmame žiedų valdovo filme. Argi jis nebuvo EPIC>? Kai jį pamačiau pirmą kartą, pagalvojau, kad su mielu noru galėčiau būti išreipintas per visus galus kad tik galėčiau turėti nors truputėlį jo EPICNESS savyje. Tą patį galiu pasakyti apie orkų vadą trečiame filme. Prisiminkime trumpam koks jis yra EPIC —-> http://www.youtube.com/watch?v=h2AoSTl2qYI Tagi, ponas albinosas, dvimetrinis, CGI, mėlynakizzzz orkų vadas man paliko tik gilų, gilų randą (neužgyjantį).
CHEESY epizodai. Pavyzdžių daug, paiimsiu tik keletą.
Pirmasis turbūt, kai jie visi medžiuose šalia šlaito (knygoje nebuvo jokios bedugnės). Taigi mes matome kaip gandalfas mėto konkorėžius su ugnimi. Ugnis visur aplink juos. Staiga Thorinas sugalvoja nulipti ir pulti orkų vadą. Mano žandikaulis nukrito iki pat grindų, nes kažkokiu tais būdu atsirado tobulas takelis tarp ugnies kuriuo ponaitis Thorinas bėgo žuuuudyyt orkų vado. Ok dabar prisiminkime ta vietą kai gandalfas sustojo prieš goblinu karalių. Aš buvau įsitikinęs, kad jis sakys YOU SHALL NOT PASS (kadangi filmas pilnas tokiu cheesy dalyku, tai tiesiog bučiau nenustebintas). Esmė ta, jis to nepasakė, bet jeigu būtu pasakęs ojojojojoj oj oj oj. Tai, tai aš tiesiog būčiau pakėlęs savo storą subinę ir išėjęs iš kino salės. Na Gandalfas nudūrė goblinų karaliu. Iiiiiiiir aš išgirdau turbūt SŪRIŠKIAUSIĄ sakinį per visus savo matytus filmus “THAT WILL DO IT” huurrrr duuuuurrrr. WATAFAK>???? Na čia buvo mano reakcija viduje. Privalėjau pabaigti žiurėti iki galo…
Ok trys filmai iš vienos knygos. Tai kodėl viskas taip greitai vyksta>? Kas man paaiškins>? Kodėl mes jau galim sakyt puse knygos pamatėm>?? Echhhhhhh…
Keletas gerų dalykėlių:
Scena su golumu buvo tobula. Turbūt vienas iš keleto dalykų kas buvo tiesiog *MUAAA* šitame filme kuris išreipino (o teip aš tai pasakiau ohohohoho) mano the middle earth suvokimą.
Fryyyymenas atliko bilbo vaidmenį tobulai.
Pradžiugino pagaliau išgirsta orkų kalba.
Užbaigiant, norėčiau pasakyti, kad jeigu tu pradedi kurti visata, niekada nieko joje nekeisk. Mano manymu Hobite pakeitimų yra per daug. Aš nesimėgavau filmu. Nesijutau taip lyg vėl grįžčiau atgalioooz i middle earth. Jeigu ką, aš esu tas bičas kuriam sugebėjo nuriedėti ašara žiurint žiedu valdovo trilogija kartu su mergina. Hobito metu man nuriedėjo ne ašara, bet šūdo gabalas (čia vaizduote reikia pasitelkti, kad suvoktum iš kur nuriedėjo ir kur nuriedėjo)…
Bienis.
P.S duodu filmui 6.5 / 10
Kodėl>? Nes jeigu norėčiau žiurėti Narnijos pasakų filmus juos ir žiurėčiau. VOT! xD
Kita svajonių komanda (The Other Dream Team) (2012)
ne karys, ne mokslininkas, ne daktaras, bet sportininkas yra gerbiamiausias zmogus Lietuvoje! LOL. Jis skirtas pramogai, kaip kokia olialia pupyte :). Geriau izimybes taptu mokytojai, kurie geriausiai ismokina vaikus, kurie veliau tampa geriausiais daktarais, puikiai galinciais gydyti tokias mums visiems gresiancias ligas kaip vezi! Bet ne, mes turim Valanciuna, kuris nesa garbe Lietuvai mesdamas kamuoli i krepsi! Ir Lietuvos viakai ji seka! Kad ir jie taip gerai pataikytu i krepsi! :DDD
Garbe Lietuvai, manot? Ha, as esu Londone ir jokios garbes lietuvai, nei musu kaimynams rytu europieciams nematau! I mus ziuri, kaip i purvinus, suktus, is rytu atejusias zmogedras! Net jeigu ir buvo planas pagerinti Lietuvos varda per sporta, tai jis zlugo! Po velniu, as net nezinau ar butu realios naudos, net jei lietuva butu geriausia futbolo salimi! Ispanija yra bankrutavusi, korumpuota ir ispanai emigruoja. Europos geda. Sportininkai yra pramoga. Musu pasaulis kupinas pramogu.
Ir tas marazmas yra visame pasaulyje! Pvz. olimpines zaidynes, kur ka zmones daro, tai tik bega, meta ieti ar dar kazka, plaukia, mina pedalus ir pan. Bullshit
Sabonis dievas, krepsinis antroji religija :DDD chui, bli@t, salis korumpuota, tauta nykstanti (kraujuoja per masine emigracija)!!! Neskit aukas i Kauno sporto hale, kad dievas padeti pakeistu :DDD
jo, Valanciunas mldc. Stengiasi, vargsta, prakaituoja. Meta kamuoli i krepsi. Laimi kova. Lietuva – garsi kariu salis! Turim 10 – 20 tukst. kariuomine, ginkluota pistoletais ir 0,…kiek??? BVP gynybai! Kas ta rusija? Mes pries ja laimejom, pamenat, pries 20m.?? :D Raudonajai armijai pakrovem taip, kad net vermachtas nesugebejo! Pakrausim vel! Pakraus tie vaikai, kurie seka prakaituojancio valanciuno pedomis! Kai rusu tankai ivaziuos i Lietuva, ateis musu kariu armija, pakvies i kova aiksteleje ir mes per 4 kelinius uzmetysim juos tristaskiais! Nusimine rusu kareiviai ses i tanka ir griz atgal :DDDD
Ir tokios nesamones yra paplitusios visuose vakaruose (likusi pasaulio dalis tik kopijuoja zaizdama pagal kol kas vis dar dominuojanciu vakaru taisykles)!!! Velniai zino, kas 2012m. laimejo medicinos nobelio premija, zingsniu mus priartinusia prie pvz. diabeto isgydymo, ar ekonomikos nobelio premija, priartinusia mus visus prie ekonomines geroves, bet uztat mes turim tokia 2012m. iskilusia zvaigdzde kaip byberis! :D jo plakatai visur, jam didziausia slove!!! LOL
‘Boy A’ dar pasižiūrėk – čia apie adaptavimąsi po žmogžudystės ir ilgo laiko kalėjime….
Netikėkit niekuo, ką skaitėt apie šį filmą. Paprasčiausiai nueikite ir pažiūrėkite ir susitaikykit su tuo, kad:
1) pradžioje nesuprasite (patikėkite, tai bus atlyginta)
2) filmas yra beveik 3 valandų (įspėkite senelius, pamaitinkite vaikus, patys jūs šio laiko tikrai nepastebėsit).
Atsiprašau, rašiau apie cloud atlas
kinas “Jagten” – riebus akmuo i felvetaviniu darzha. http://www.imdb.com/title/tt2106476/