Praeitą vasarą svaigau po Bjork koncerto – ir dėl paties koncerto, ir dėl jame naudotos technikos. Ieškojau, kaip tas instrumentas vadinasi (bet tikriausiai nelabai stengiausi), ir tik dabar atradau – Reactable. Instrumentas veikia kaip interaktyvus paviršius ant kurio dedamos įvairios kaladėlės, turinčios sau priskirtus garsus. Sukiojant kaladėles ir visaip kitaip jas judinant gaunami įvairūs garsai ir muzika. Įvairiausiai sąveikai nėra ribų. Galima net įrašyti vokalą ir jį visaip naudoti. Daug kam toks instrumentas gali pasirodyti nieko vertas, nes juo grojama elektroninė muzika, tačiau vis tiek noriu parodyti:
Ir dar:
Jei ką sudominau, veikimo principai gan aiškiai parodyti čia ir čia. Tikrai fantastiškas kūrinys, kurį pačiupinėti dabar yra vienas iš mano gyvenimo tikslų :)
O kad ši diena būtų dar gražesnė, noriu pasidalinti dar vienu puikiu lietuvių grupės MIR Project kūriniu. Džiugu, kad Lietuvos muzikos scena vis labiau pildosi tokiais puikiais muzikantais:
Daugiau MIR muzikos rasite jų jutūbės kanale.
kaip tik neseniai per televizorių mačiau reportažą apie šį instrumentą, tai buvo tooooks didelis “vau”, kad likau velniškai sužavėta
prisimenu, kaip tik po to koncerto tik grįžus lindau internetan ieškotis medžiagos, kas ten per stebuklas tas reactable… įspūdis begalinis, kai pamatai visaip taip futuristiškai beveikiantį mechanizmą. ko tik neprigalvoja :)
O Meikitrylų labai šitas kūrinėlis geras. nujaučiu, kad teks pasidomėti plačiau apie juos.
nerealu! oi kaip norėčiau pamatyti gyvai…
nu nezinau.. man cia labiau kompiuteris, o ne instrumentas. kaip paziuresi. visgi smagus daiktas :)
O tai ką jūs nebuvot antradienį Jaunoj muzikoj? Gi grojo Reactable su didžiule projekcija ant sienos, paskui greitai papasakojo kaip veikia. Manau, kad labai norintys galėjo ir pačiupinėti.
“Daug kam toks instrumentas gali pasirodyti nieko vertas, nes juo grojama elektroninė muzika, tačiau vis tiek noriu parodyti:” Nu čia dabar ką parašei….:]]] Instrumentas nieko vertas dėl to, kad juo grojama elektroninė muzika ;D Jau vien spręsti apie muzikos vertę pagal tai, elektroninė ji ar ne, yra baisiai siaura. Ir jei muzikos instrumentu atliekama ne “gyva” muzika, tai jis savaime blogesnis už tuos, kuriais atliekama gyva…?
http://120years.net/
nu va… kaip žostkai nuliūdinai mane. net neįsivaizdavau, kad į jauną muziką reactable atvežt gali…
tikriausiai nesi daug susidūręs su e-muzikos skeptikais. nes aš tokių pažįstų daugybę ir dažnai tenka išgirsti iš jų, koks brudas yra elektroninė muzika. ir taip, argumentų jie neturi jokių, tačiau keikia vis tiek. manau, kad tarp mano skaitytojų tokių žmonių irgi yra, todėl tą sakinį ir parašiau, nes muzikinių nuomonių yra visokiausių, todėl jei jiems taip atrodo, tebūnie :)
man atrodo, kad elektroninę muziką aktyviausiai “nurašo” tie, kurie jos aplamai neklauso ir nesidomi. ta prasme, žino tik siaurąja prasme, tik visokius bum bum ir house. nors iš tikrųjų, yra ir geros e-muzikos, bet štai yra toks steriotipas paplitęs “e-muzika yra nieko verta muzika, net muzika vadinti jos negalima”