Taip jau ir įsivaizduoju, kaip pykčio apimti šiųdieniai austro-skeptikai dabar puolė įsijungti šį įrašą ir pasiruošė maigyti keiksmus ir prakeiksmus komentarų dėžėje. Atsipalaiduokite. Visi esate saugūs.
Nė kiek neprieštarauju, kad Austrija pasielgė labai negražiai, neetiškai ir visaip kitaip blogai. Golovatovo paleidimas tikrai buvo, pavadinkime, „spjūvis“ Lietuvos valstybei į veidą. Demokratiška europinė valstybė neturėtų taip elgtis. Bet ką jau padarysi, pasielgė, pagrūmojome pirštu ir užteks.
Kodėl austrai yra labai protinga tauta? T.y. kodėl elgiasi negražiai, bet labai protingai? Nes jie žino, kas yra pavojingiau ir nebijo rizikuoti.
Kas austrams vyksta dabar? Lietuviai ant jų pyksta, atšaukia ambasadorius, šneka piktu tonu, o krūva LR piliečių dega žvakutes prie Austrijos ambasados. Kai kurie piliečiai apsiputodami spjaudo ant pačios ambasados, bet čia jau kita tema. Iš tiesų, austrams tai sąlyginai nesvarbu – Lietuva nėra ta valstybė, su kuria reiktų palaikyti ypač gerus santykius. Europos sąjunga – na, blogiausiu atveju pareikš nepasitenkinimą dėl Europos arešto orderio standartų nesilaikymo. Kas dar gali nutikti? 100 lietuvių kelias savaites nepirks austriškų prekių?
O kas būtų nutikę, jeigu Austrija Golovatovą būtų atidavusi Lietuvai? Kviečiu jus prisiminti prieš ketverius metus vykusius įvykius, tačiau kitoje šalyje. Estijoje. Kai estai nusprendė perkelti bronzinį karį į kitą vietą:
Taline riaušės malšinamos ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis;
Bronzinio kario perkėlimas sulėtino Estijos ūkio plėtrą;
Žvilgsnis į prieš Estiją vykdytas kibernetines atakas;
Rusai raginami nepirkti „Baltman“ produkcijos;
„Naši“ grasina blokuoti Estijos ambasadą Maskvoje.
Ir tai tik kelios nuorodos. Tikriausiai visi gerai prisimenate, kokio mąsto puolimas iš Rusijos vyko tą sykį. Ir visi žinome Rusijos galią, tam suprasti net nereikia tikro karo.
Dabar atsiminkite, kad šįkart kalbama ne apie statulą ir ne apie perkėlimą. Šįkart Rusijos pasipiktinimas būtų dešimteriopai didesnis. Ir pabandykite suprasti, ką tikriausiai suprato Austrija: prekių boikotas Rusijoje, šlykšti propaganda, užsuktas dujų kranelis (arba užkeltos kainos) ir, svarbiausia, kibernetinės atakos, kurių nenorėtų jokia valstybė. Šiuo atveju LR piliečių pasipiktinimas ir griežti prezidentės interviu austrų spaudoje – menkniekis palyginus su tuo, kai nustotų dirbti visi vyriausybės serveriai, bankų paslaugos ir kt., o dujos kainuotų keliskart brangiau.
Suprantu, kad pasipiktinimą ir griežtą pastabą Austrijai išreikšti reikia. Ir duoti ES komitetams pasvarstyt. Tačiau nuoširdžiai nesuprantu, kam tris dienas iš eilės piktintis ir putotis lyg Austrija būtų padarę kažkokį neatleistiną nusikaltimą. Juk Lietuva Golovatovo arešto orderį išplatino tik 2010 m. spalį – šio nusikaltėlio lietuviams iki pernai metų net nereikėjo! Taigi tikrai nevertėtų šio atvejo lyginti su Kroatijos situacija ir Mladičium, nes Mladičius buvo gaudomas jau seniai. Todėl tai (su didžiule pagarba žuvusiems ir sužeistiems sausio 13-ąją) yra visiškai nepanašūs ir nelyginami karo įvykiai.
Atsipalaiduokite.
REDAGUOJU (15:38): Paryškinau ir pabraukiau vieną sakinį įraše, kad daugiau nekiltų interpretacijų, kad aš palaikau Austriją. Aš jos NEPALAIKAU – aš tik suprantu, kodėl jie taip pasielgė. Šis įrašas yra šio politinio įvykio interpretacija.
Panašūs argumentai leido pradėti 1936 kovo 7. Pameni? Reino kraštas. Paskui Austrijos anšliusas. Čekoslovakija. Lenkija. Ir t.t. Pabrukti uodegą ir nuleisti akis lengva. Turėti kiaušus – sunkiau. Bet finale apsimoka. Ir nereikia pasakų apie pigias ar brangias dujas, prie progos palygink Gazpromo ir norvegų arba Azerbaidžano kainas.
Ar tų, kurie dega žvakutes ir visur internetuose rėkia apie Austrijos boikotą, kiaušai didesni už tokių, kaip aš?
Aš tiesiog nematau priežasties, dėl ko reikėtų taip baisiai piktintis. Reikia tik išreikšti stiprią politinę poziciją ir viskas. O dabar žmonės rėkia taip, lyg austrų vyriausybė būtų atėjusi į jų namus ir prikakojusi ant kilimo.
Aš kalbu apie austrų kiaušus, atleiskite už vulgarumą. Piktintis – kiekvienas savaip išreiškia savo poziciją, vieni degioja žvakeles, kiti renka kiberatakas, treti lipa ant bačkos, ketvirti degina mašinas. O va tavo argumentas, kad austrai молодцы, nes kitaip jiems galėjo būt blogiau – pozicija, švelniai tariant, kritikuotina. Realpolitik nėr naujas išradimas, idealistai ilgai neišgyvena, bet reikia ir matyti perspektyvą. Dabar, bent jau man atrodo, turime labai gražų rusams precedentą, kad ‘skaldyk ir valgyk’ (klaidos nėr) politika duos puikiausių vaisių.
Gerb. buržujį su tavo nuomone nesutinku…. tik tiek ;)
O kad Austrija atseit apsaugojo Lietuvą nuo Rusijos įtūžio, tai truputį juokinga. Austrų valdžiažmogiai tik apaugojo save nuo nemaloniu pokalbiu ir skambučių iš Maskvos.
Shitty Little Country
Štai žmogus, kuris į visą tą reikalą žvelgia labai panašiai kaip aš. Vakar už panašius pasisakymus twitter buvau nušvilptas :( Ačiū, buržujau, už netyčinį moralinį palaikymą :D
http://euobserver.com/9/32642
Spindelegger’s deputy, Johannes Kyrle, also noted that the suspect had been able to travel to Scandinavia and southern Europe numerous times in past months, despite the warrant.
Tai kaip tai gaunasi kad visos beveik EU turim nemylėti?
Spjauti sąjungininkams į snukį ar pataikauti galingiems bet ne visai draugiškai tavo atžvilgiu nusiteikusiems. Išskaičiavimas, žinoma, visiškai teisingas, bet ar tai tikrai laikytina teisingu pasirinkimu?
Eimantai,
rusai tokią politiką jau seniai naudoja ir ji puikiai jiems veikia. Austrija, beje, ne pirmą kartą atiduoda rusams suimtą žmogų – prieš kažkiek metų atidavė šnipą, tykiai ramiai. O kad mano nuomonė kritikuotina – tikrai taip, bet aš tiesiog manau, kad austrai pasirinko jiems lengvesnį kelią. Tas piktina, bet ir logiškai suprantama.
manty,
nėr už ką ;)
Sistem,
ne – orderį išdavėm tik pernai spalį. Jis keliavo prieš orderį. Bent taip mūsų politikai teigia.
Juliusan,
pasirinkimas jokiu būdu neteisingas pagal jokius bendradarbiavimo ar tarpvalstybinės etikos nuostatus. Tai ir pabrėžiau įraše, jog jie pasirinko mažesnį blogį iš dviejų.
Mūsų politikams (ir daugeliui Lietuvių) būtų per daug gėda tai pripažinti. Bet tikrai manau nebandys nuneigti jie šio pareiškimo, kad per pastaruosiu mėnesius ir kaip aiškiai išsireiškė: “despite the warrant.” jai šneka vadinasi atsako už savo žodžius, gi diplomatas.
Pilnai pritariu autoriui, kipišas bereikalingas. Aplamai, ta isterija ir ypač žvakutės man primena neseną istoriją su violetine psichoze, tik tada visam pasauliui buvo skalambijama, kad Lietuvos prokurorai ir teisėsauga korumpuota, išsigimusi ir t.t., o dabar gi jau reikalaujama tai su šūdais sumaišytai teisėsaugai kažką atiduoti. Nerimta.
Na – ir kaip baigėsi Estijai? Ar ji dabar ekonomiškai sutriuškinta, palaužta ir ant integravimosi į Rusiją ribos?.. Tąkart estai parodė turį principus, įsitikinimus ir kaip reikiant savivertės, kol Vaira Vikke Freiberga skrido bučiuoti rusiško kerzo gegužės 9 proga. Nesolidarumas, pasidavimas geopolitiniams ir verslo interesams – nepanašu, jog tai būtų stiprios valstybės požymiai. Tad įsivaizduoti, kad šiuo sprendimu Austrija demonstruoja ką kita, nei ilgą liežuvį, lekiantį ratus apie tam tikras Rusijos skyles (turiu omenyje dujotiekio vamzdį, žinoma), yra mažų mažiausiai kvaila. Plaukimas pasroviui nėra plaukimo įgūdžių demonstravimas.
Tai jau taip. Romantiškasis riteriškumas yra viduramžių mitas. Pritariu, kad isterijai vietos čia nėra, bet gąsdinti apie tai, kas būtų jeigu būtų yra šlykštoka.
Iš kitos pusės, jei jau svarstyti apie tai kas būtų jeigu būtų, tai būtų šioks toks akibrokštas Rusijai, žinoma, kad imtųsi visokių ekonominių žaidimų, kibernetinių atakų ar pan., bet man asmeniškai toks scenarijus atrodo patraukliau, nes matyt esu idealistas dar. Be to ilgalaikės pasekmės to būtų mums palankios. Dabar gi tai bbž kas kur ir ką: NATO be JAV nieko nedaro (kai paaiškėjo iš libijos konflikto), ES bučiuoja Rusijai ranką kas kart kai toji išbezda porciją dujų, nusikaltėliai paleidžiami, vos tik Rusija to užsimano. Daro ką nori. O jeigu daro ką nori ir nieks nebaudžia, tai darys dar daugiau ir dar šlykščiau… Na, o kas būtų jei būtų… Nebesužinosim. Sužinosim kas bus, nes yra.
Leo Lenox,
o kaip baigsis Austrijai dabar? Ar bus eknomiškai sutriuškinta? Kaip baigtųsi, jei būtų atidavusi mums Golovatovą? Ar būtų ekonomiškai sutriuškinta?
Abiem atvejais – ne. Tačiau antruoju atveju nukentėtų labiau (aš taip leidžiu sau prognozuoti, manydamas, kad ES Austrijai dabar vis tiek nieko baisaus nepadarys).
Ir Austrija demonstruoja ne liežuvį – čia greičiau Rusija demonstruoja savo koją, po kurios padu pasikiša vos ne bet kurią Europos valstybę, kai tik reikia. Ir tai yra labai liūdna. Bet nors ir liūdna, tačiau Austrija šiuo atveju pasielgė taip, kad išsisuktų ramiau ir lengviau – tokią nuomonę šiame įraše ir išdėsčiau.
Skirtumai,
man irgi žymiai patraukliau ir teisingiau atrodytų nusikaltėlio atidavimas Lietuvai. Bet mes idealistai. O politikai – žiūri savų interesų, todėl Golovatovas dabar kavą Maskvoje ir geria.
Hmmm, mano galva buržujau tu šįsyk visiškai neeteisus.
Visų pirma kam Lietuvos teisėsaugai reikalingas draugas/tovariščius Golovatovas? Atsakymas: prokurtūros apklausai, teisminiam nagrinėjimui ir visų kabliukų sustatymui ant i.
Draugas Golovatovas ne šiaip smogikas ir ne eilinis kareivėlis (kaip K. Michailovas), o spec KGB kovinio smogikų dalinio Alfa (dabar tai vadinama antiteroristiniu daliniu) vadas. Ką šis dalinys veikė nuo sausio 11 iki vasario mėnesio Vilniuje 1991 metais, kas davė įsakymus vykdyti šturmą, kokios aplinkybės lėmė žmonių žūtį, kokie konkretūs įsakymai buvo duoti, kokios kovinės priemonės buvo leidžiamos/neleidžiamos ir naudojamos,galų gale, kas šaudė, kiek, ir kodėl. Visus šiuos atsakymus žino brangus tovariščius Golovatovas. Rusija labai nenori, kad visi šie klausimai būtų užduodami viešai teismo salėje ir atsakymai viešinami, labai negražu butų jei staiga Nobelio taikos premijos lauretas pasirodytų kaip žmogus davęs tiesioginį įsakymą žudyti beginklius žmones. O kiek dar visokių viršininkelių, kurie ir dabar Maskvoje tupi aukštose kėdėse pasirodytų susitepę, o kaip kaiškiai, visi tie generolai, pulkininkai ir t.t. O kur tada diržavos prestižas? kiap čia taip bus, kad Rusija prisidirbo ir visgi reikės atsiprašinėti.
Niekas nežada to Golovatovo nuteisti ir skirti realią bausmę, jį svarbiausia apklausti ir viešinti visą info susijusią su sausio 13 įvykiais. Golovatovo net nėra perdaug kaip ir nuteisti, jis vykdė įsakymus, o kalčiausi taigi ne kareiviai-žudikai, o tie kas tokius įsakymus duoda.
Bet matau, kad tamstai buržujui svarbiau dešra šaldytuve ir užtikrintas jūtūbo veikimas. Ane?
Ko gi tu bijai tos Rusijos taip – ką dujas pabrangins? Nebrangins – jau ir taip aukščiausia kaina
Nepirks dešrų? Poxui, kitur parduosim
Internetą užlauš? Sakyčiau puiku, bus rimta paskatą kurti ginybinį realų veiksmų ir priemonių planą, o ne pezėti kiaurus metus.
Lietuvos rusai bruzdės? Abejoju, o jei bruzdės, mūsų mentai iri nepėsti.
O austrų biurokratai labai protingi? Pritariu, protingi, tačiau toks protingumas bukas, ypatingai pagalvojus, kad ne viena duona žmogus gyvas.
Panašu, kad čia bandoma ginčytis, nors visi turi tokią pačią nuomonę. Jei galima apibendrinsiu vienu sakiniu: Taip jau atsitiko, kad nutiko šitaip, todėl reikia išreikšti savo poziciją, bet isterijos yra juokingos ir rezultatų jokių neudoda.
Na dar vienas sakinys: visiems, kurie nori isterikuoti (tipo boikotuoti austriškas prekes, ten nepilti degalų statoile (buvo toks spamas kažkada ;)) ir šitaip sumažinti degalų kainas, degioti žvakutes prie ambasadų) siūlau pirmiausiai giliai įkvėpti/iškvėpti, tada dar kartą viską apsvarstyti paieškoti sąsajų tarp priežasčių ir pasekmių, na o tada, jei dar noras nebus praėjęs isterikuoti – PIRMYN!!! :)
bacco komentarui+
Austrai pasielgė visų pirma kiauliškai. Apie skaičiavimus, išskaičiavimus yra kita tema, kai kalbama apie tarptautines sutartis, kurių laikytis privalu visoms narėms. Kad rusai moka pagrūmoti vamzdžio galu tai aišku, bet ar dabar visi turi lankstytis jiems, kad tik neduokdie kranelio neužsuktų, kapeika kainos nepakeltų? Perduotų austrai tą Golovatovą Lietuvai, skėsteltų rankom ir atsakomybę nusimestų – orderis toks, niekuo negalėjom padėti, kalbėkit su tais, kas orderį išdavė.
Straipsnis ta tema – http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbogdanas-nesantaikos-obuolys-su-nematomais-antpeciais.d?id=47781165 , rimtai ir argumentuotai.
„Vienos Europos Sąjungos valstybės narės išduotas Europos arešto orderis privalo būti vykdomas kitose valstybėse narėse. Tai numatyta Europos Sąjungos teisės aktuose. Europos Sąjungos šalių ministrams priminiau jų teisinę pareigą. Teisės akto 32 straipsnyje numatyta, kad valstybė narė Europos arešto orderio gali netaikyti nusikaltimams, padarytiems iki tam tikros datos. Taip buvo šiuo konkrečiu atveju, nes nusikaltimai padaryti 1991 m., o Europos arešto orderio nuostatos Austrijoje pradėtos įgyvendinti tik po 2002 m. Teisiniu požiūriu klausimas aiškus – Austrija neprivalėjo vykdyti šio orderio“, – sakė V.Reding.
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ek-nare-viviane-reding-austrija-neprivalejo-vykdyti-m-golovatovo-aresto-orderio-56-161152
Paryškinau ir pabraukiau vieną sakinį įraše, kad daugiau nekiltų interpretacijų, kad aš palaikau Austriją. Aš jos NEPALAIKAU – aš tik suprantu, kodėl jie taip pasielgė. Šis įrašas yra šio politinio įvykio interpretacija. Labai gerai išsireiškė Skirtumas, cituoju: “Taip jau atsitiko, kad nutiko šitaip, todėl reikia išreikšti savo poziciją, bet isterijos yra juokingos ir rezultatų jokių neduoda. ”
baccai,
ne taip mane suinterpretavai. Aš gi ne apie Lietuvos ataką kalbėjau, o apie Austrijos. Lietuvai tai niekas nepasikeistų, jei Golovatovą būtų mums atidavę. Na išskyrus tai, kad nuoširdžiai džiaugčiausi ir tikriausiai visi normalūs žmonės džiaugtųsi. Nesvarbu būtų bruzdesiai ir kibernetinės atakos – juk turėtume seniai svajotą nusikaltėlį. Apie kibernetines atakas, dešras ir dujas gi rašiau apie Austriją, ne mus. Tai Austrija ir pasielgė taip, kad nuo to apsidraustų. Dabartinis šumas jiems palyginus labai lengvas ir greit bus pamirštas. Lietuva jiems yra visiškai PX, o santykis su Rusija – svarbus. Tai yra labai liūdna ir negarbinga, tačiau tai jiems baigsis geriau ir lengviau. Ar dabar geriau paaiškinau? :)
d.,
straipsnis tikrai geras. Bet kaip ir minėjau, aš tikrai ne iš tų, kurie palaiko Austriją.
Sistem,
visiškai esu įsitikinęs, net jei šitos taisyklės nebūtų ir jie privalėtų orderį įvykdyti, vis tiek būtų padarę taip pat. Nes kaip rašiau Feisbuke, Rusija parodė galingą koją, po kurios padu laiko praktiškai bet kurią valstybę Europoje. Prieš tą koją, manau, ilgai prispausti ir mes neatsilaikytume. Tai yra žiauriai liūdna.
bzhyk,
sorry, komentarą sulaikė dėl nuorodos. Nuoroda labai juokinga :)) O dėl tavo komentaro – ne taip perskaitei – aš ir rašiau, kad jie save apsaugojo.
(Nera galimybes rasyti su diaktriniais zenklais, nes nelietuviska klaviatura) Viskas aisku, suprantu nuomone ir jos esme. Austrai pasirinko, kaip jiems patogiau, nutare nusispjauti i mazaja, naujaja “rytu Europos” sali EU nare. Pasirinko Rusija, kuri galingesne ir pavojingesne. Visikai nesutinku Austrijos – Estijos palyginimu, ABSURDAS, Estija – Rusijos kaimyne, labai priklausoma nuo rusu mazumos salyje, Rusijos gamtiniu istekliu tiekimo, eksporto i Rusija ir t.t. Austrija – visai kitoje geografineje situacijoje, gana toli nuo jos, labai puikiai issilaiko be Rusijos tiekiamu zaliavu, beveik neturi rusu tautybes pilieciu (bent jau tokiu, kurie keltu neramumus). Taip kad palyginimas laaaabai prastas :) Sekmes kita kart delijant realius argumentus :)
Vycka,
iš visų mano paminėtų Estijos atveju, Austrijoje nevyktų tik riaušės, nes nėra rusų gyventojų. Boikotas Rusijoje vyktų, kiber-ataka vyktų, ambasadų blokados vyktų, dujos būtų pabrangintos/užsuktos/kasžino.
Vycka, jūs stipriai kliedit, Austrija netgi labai priklausoma nuo rusiškų dujų
suprast dėl ko pasielgta buvo vienaip, o ne kitaip, aš ir suprantu, o tiksliau numanau (būt gerai paskaityt kada paviešintus wikileaks užkulisius), be ar išties reikia reaguot kaip psichologei iš anekdoto, kuri išprievartauta tegalėjo pasakyt, kad ji juos suprantanti-sunkią vaikystę vyrai turėjo?! Lyginant lenkų pasipiktinimus pastaruoju metu dėl pavardžių, valstybinės kalbos naudojimo, ar gatvių pavadinimų dvikalbystės… tai lietuviai ne tai kad žvakutes turėjo degint, bet su tom žvakutėm… gerai kad taip nenutiko:)
Sakyčiau tai pirmas rimtas protestas tiek valstybiniu, tiek pilietiniu lygiu, nes dėl ko protestuoti būta ir ankščiau. ir kuo stipriau bus sureaguota duotuoju atveju, tuo mažiau šansu, kad analogiška situacija pasikartos. Ar Lietuva turės pakankamai svertų, kad Austrija pajustu vienokias ar kitokias rimtas pasekmes…pažiūrėsime. Tikiuosi labai kad turės
Kad austrai protingi žmonės nesiginčysiu. Nemažai jų pažustu. Tikrai nedurni. Bet čia aprašomas poelgis su protu nieko bendro neturi. Tei primityvus instintai, kai laužoma subinė stipresniam ar turtingesniam.
Taip pat elgiasi ir kitos “senosios europos” šalus: Vokietija, Italija, Prancizija. Politikoje kažkokių aukštų materijų ar principų seniai nebeliko. Gerai Eimatas pastebėjo. Viską valdo siauras menkartilinis mentalitetas.
Dėl protestų tai aš irgi nepritariu žvakučių deginimui (o apie prekių boikotą ambasadorius pabaltijui teisingai pasakė: jūs iš mūsų nelabai ką perkat…). Teisingiau būtų buvę imti pavizdį iš brolių musulmonų. Sudeginti kokią kaliausę, arba raudonai baltą skudurą. Ar bent vištą (su pjautuvu ir kūju) ant grotelių išsikepti. Protesto vardan.
Drįstu teigti, kad įvyko vienas didelis kakalų balius. Austrai sukakojo galimybę ESui susivienyti prieš Rusiją. Liūdna, nes ant mūsų valstybės interesų visiems totaliai nusikakot. Bet čia turbūt dėl to, kad patys ant savęs per daug kakojam. O kai jaučiam, kad ant mūsų kakoja, norėtumėm apkakoti kitus, bet esam per maži, tai nepataikom ir kakojam ant savęs. Pavyzdžiui, kakojam ant savęs elgdamiesi kaip gyvuliai (turiu omeny spjaudymąsi ir sakydama “gyvuliai” lyginu su gyvuliais, konkrečiau – su kupranugariais).
Pėdute, labai jau naiviai parašėt. ES’as neturi jokių galimybių beigi svertų kažkaip susivienyti ir paspausti Rusiją:
1: Pati ES jau byra, dar trūksta Ispanijos darmojedų ekonomikos kolapso ir visos ekonomiškai įgalios šalys ims bėgti iš tokio “sojūzo”. Juk dauguma protingų žmonių supranta, kad nėra prasmės mokėti už Ispanijos beigi Graikijos, ar kitų panašių veltėdžių “siestas”;
2: Per pastaruosius penkis metus, gerokai patobulėjus geodezininkų naudojamoms tyrinėjimų technologijoms, Rusija rado “savyje” tiek išteklių, kad atvirai pasakius, ant likusio pasaulio jiems nusispjaut.
Apie kakojimus: Lietuva senokai kakoja ant savęs su savo užsienio politika. Toks vaizdas, kad nuolatos ieškoma priešų, bet nieko daugiau. Tai mums priešai lenkai, tai rusai, tai velniažin kas… Dabar priešai yra austrai… Gal sakau tie, kur sėdi pastate su kreivais langais, geriau surastų bent vieną kaltą VEKS epopėjoj ir pasodintų, gal būtų iš ko išreikalaut bent vieną kitą milijoną į biudžetą? Tiesiog, noriu pasakyt, kad dėmesys nuolatos nukreipiamas į šūdus ir jų eskalaciją, nukreipiant dėmesį nuo rimtų vidinių problemų, arba kitaip pasakysiu: pyzdina visi kas tik netingi, o kai iškyla grėsmė būt susektiem – kelia bangas šūdų duobėj, kad tik nukreipt dėmesį nuo savo krūvos. Jums, kaip filologei, turi būti aišku, ką aš norėjau pasakyt;]
aš manau, kad tu Buržujau, turi to austriško kraujo. man tavo interpretacija pasirodė įdomi, ir tai puikus įrašas visiems turintiems per daug tulžies išlieti ją tavo adresu.. žiū dar ir sociopsichiškai padėjai piliečiams, kuriems ir taip negerai su psichinio sujaudinimo slenksčiu
dpd,
protesto (pilietinio) aš nematau. Dabartinė nepatenkintųjų masė daug kartų mažesnė nei per kokį Kedžio atvejį ar pan. Todėl, kad išties daug kam ta senoji Lietuvos istorija neįdomi.
Kalbant apie atsaką Austrijai, nenorėjau plėstis įraše, bet mano nuomone jis turėtų būti toks: suformuoti grupę politikų, parengti oficialų raštą (notą), pareikšti nepasitenkinimą – padaryta/daroma. Atšaukti ambasadorius – padaryta/daroma (?). Prezidentės oficialus pasisakymas – padaryta. Reikalavimas ES ištirti atvejį ir pritaikyti sankcijas – laukiam. Viskas. Kas dar nepadaryta, turėtų būti skubiai daroma, o ne eikvojamas laikas plepalams ir nepasitenkinimams. Kam tie visi šaršalai? Kam begalinės nesustabdomos šnekos?
Nors iš tiesų, prisipažinsiu – iš dalies gražu. Jei tai tęsis. Jei po mėnesio prie ambasados vis dar bus vykdomi flashmobai – parašysiu pagiriamąjį žodį :)
Daliau,
protesto vardan yra visai gražu http://shittylittlecountry.eu/ ir http://f.postimees.ee/f/2011/07/19/676990t41ha434.jpg . Gal dar visai įdomu būtų daryti Wikipedios takeoverį redaguojant Austrijos anglišką puslapį :)
Giedre,
o kodėl tu galvoji toks įrašo pavadinimas? :)
Bet šiaip čia komentaruose nieko tulžingo nepastebėjau, labai normalūs komentarai. Tik kai kurie gal labai skuboti – tik perskaičius pavadinimą :) Buvo ten vienas susijaudinęs Feisbuke, niekaip nesusišnekėjom, bet tai smulkmena.
Nepritariu.
Golovatovas vieniem daugiau svarbus, kitiem mažiau, bet pati problematika, kad ES narės nebegali pasitiketi viena kita aplieja tarsi šaltas dušas. O tai kuo tada pasitikėti? Kaip spręsti karo nusikaltelių problemas? Apskritai, mintis kad Rusija tampo ES nares už virvučiu nebaugina? Nusikaltėliai laisvai keliauja netrukdomi, Putinas ciniškai šypsosi. Kas iš viso ta ES ir kam jos reikia?
Nesuprantu pareiškimo “orderis išduotas _tik_ 2010 spalį”. Bet taigi išduotas ir galioja?! Ir sulaikytas pagal jį? Tai kodėl paleistas?
Jėzau, Henrikai, jūs rimtai toks durnas?
Matyt, oras ryškiai keisis (gal net klimatas), nes aš pirmą kartą ne tik kad nepritariu Buržujaus nuomonei, bet dar ir nuliūdau dėl jos :(
:))
Nepritarti – gerai! Va liūdėti nereikia. Nuomonė kaip kojinės – galima dėvėti, ar numesti, po to išskalbti, susiūti, tada išplauti su minkšikliu, pagražinti ar pasidėti į spintą ir niekad nenaudoti :)
Smarkiai pritariu Leo Lenox! Rusija gi tankų neįvestu į Lietuvos teritorija, o tik dar kartą pasirodytų kaip apgailėtiną imperijos kompleksą turinti valstybė. Kad būtų 10 kartų didesnis ažiotažas, nei buvo Estijos atveju – tuo tik puikiau. Tada nuo alkoholizmo išpurtęs burliokiškos* valstybės veidas pasirodytų tuo tik “gražiau” – gal tada bent daliai Europos valstybių ar jų politikų ateitų nušvitimas, kokia visgi negerovė sėdėti ant burlioko dujų vamzdžio, kai dėl dujų gali tekti išsižadėti savo politikos ir vertybių, jei tik burliokui kuo neįtiksi.
* “burliokas” (aut. past.) – “rusas”, dalyje Žemaitijos esamas / buvęs sinonimas.
Austrai gal ir protingi, bet bailumas ir protingumas – ne tas pats. Netikiu, kad Rusija būtų dariusi su Austija ką nors panašaus, ką darė su Estija. Rusija nenori vakarų Europai atrodyti bloga. Rusijai apsimoka, kad Baltijos šalys vakarų Europai atrodytų isteriškos, be reikalo Rusiją ir jos piliečius skriaudžiančios :) Jei Rusija imtųsi prieš Austriją kibernetinių atakų, visiems taptų aišku, kas yra kas. Dabar aišku tik mums, latviams ir estams. Esame su savo nuomone izoliuoti, niekas mūsų nesupranta, o Rusijai dėl to tik geriau. Ji norėtų, kad viskas taip ir liktų.
Manau, šį skandalą reikia eskaluoti, bet protingai – kad neatrodytume perdėtai isteriški. Pavyzdžiui, karikatūros ir humoras šiuo atveju yra puikios priemonės, nes joms neįmanoma rasti jokių kontrargumentų, kaip kad “vadovavomės savo teise, viskas teisėta, bla bla bla” – tokie pasiaiškinimai tik sudaro prielaidas naujiems pasišaipymams :)
Austrijos pavyzdys rodo, kad esant ginkluotai intervencijai į Lietuvą niekas nepuls mūsų ginti (nebent patys tai padarysime). Taigi, reiktų apsvarstyti išstojimą bent iš NATO…
buržujau,
karikatūrų paišymas man asmeniškai priimtinesnė protesto išraiška, nei apsuptyje įkaitais laikyti vienos ar kitos šalies neįtikusius piliečius. Flash mob’as ir puikiai tinkanti ir veiksminga priemonė protestui išreikš…nemanau, kad būt “malonu” ambasados darbuotojams išvysti 100 žmonių su putino kaukėmis :) ir vėliau apie tai skaityt vieno ar kito formato spaudoje.
Kas vykdoma oficialiais kanalais yra puiku, kaip yra puiku, kad kaimyninės šalys (įskaitant Lenkiją) solidarizavosi su Lietuva. Savo duoklę Lietuvai galėtų atiduoti ir Gruzija su Ukraina, tad oficialūs asmenys turi daryt savo darbą, žurnalistai savo, o piliečiai savo. Kad ir pačio erdvėja vykstantis diskursas su skirtingom nuomonėm, požiūriais, mintimis yra tinkama ir sveikintina reakcija į pastaruosius įvykius . Tai leidžia apmąstyt kas įvyko, pasitikrint savo įžvalgas, išreikšt savo pozicijas (formą kiekvienas pasirenka pagal savo išgales ir išmone), kartais net prieit prie bendrų išvadų ir visa tai manau pravers ateity sprendžiant kitus iškilusius klausimus ar situacijas…. tad tam tie visi šaršalai :)
Na, 100 žmonių su Putino kaukėmis būtų įspūdinga. Prisijungčiau :)
Visi tie dalykai, jei ir būtų, tai mums, kai tą gaidį nuteistumėm. Jau austram tai garantuoju, jokių problemų iš Rusijos pusės nebutų buvę. Taip kad prišiko konkrečiai į kelnes ir tiek. O kai mūsų santykiai su rusija ir taip nekokie, tai nematau aš čia parkių. Gal net į gerą išeitų. Pvz, dujų terminalą pagaliau pradėtų statyt. Pakentėtumėm metus kitus, ir rusiją būtų galima labai toli pasiųst su savo pribezdėtom dujom.
Na, vis tik dėl šios situacijos…Yra politika ir yra paprasti žmonės, kurie dažnai kenčia dėl politikos.
Šiuo atveju visas paleidimas buvo link politikos sukamos teisės pasekmė. Ar tai blogai? Nežinau. Austrijai – visai neblogai, nes jų piliečiams dujų kaina tikrai nekils. Ar gerai Lietuvai? Irgi nežinau – tiesiog eilinį kartą mažas ežiukas bandė įdurti meškai, o paskui nustebo, kad už jos bezdalus reikia mokėti brangiau negu kitiems…
Aš visiškai sutinku, kad negalima neturėti savo nuomonės, kad reikia turėti konkrečią ir aiškią politiką tam tikrais klausimais. BET.
Visi žinome, kad nesame tokie, kurie labai jau rūpėtų kažkam. Aš ne apie tai, kad tylėkime ir nereikškime nuomonės, aš apie tai, kad na pagaliau baikime kaip vieną iš pagrindinių savo gyvenimo tikslų laikyti raganų vaikymasį. Nuolatinis priešų ieškojimas prie jokio gero rezultato neprives.
Aš esu iš tos kartos, kuri gimė tuo metu, kai būti spaliukais, pionieriais buvo pareiga. Į komjaunimą įstoti nespėjau – sugriuvo valstybė. Iki šiol esu pionierius (neišstojau oficialiai kiek pamenu). Tai aš kažkuo blogesnis?
Tiesiog gyvenkime. Nesivaikykime raganų. Golovanovo paleidimas, Michailovo teismas – tikrai ne patys aktualiausi klausimai šiandien. Nematau žiūrėjimo į ateitį – dabar yra gyvenima praeitimi, ar tik šiandiena.
Pateisinu austrus. Tai politinis sprendimas. Ir pilnai juos suprantu. Užtas pas juos nėra ministro, kuris paskui vaidins nustebusį, kad pabrango dujos….
Šiuo atveju pritarčiau autoriui – atsipalaiduokime ir užsiimkime savo reikalais.
Visiškai pritariu Eimantui – pabučiavo Austrija Rusijai subinę, tai kitą kartą ir palaižys ją.