nuorauka paimta iš: Nesster
Tiems, kas turi gerą skaitmeninį fotoaparatą ir mėgsta juo naudotis, nuotraukų atrinkimas ir trynimas yra įprastas reiškinys. Man dažnai tenka trinti daugybę nuotraukų, nes mano požiūris toks – kad ir kiek prifotografuosi, pusę nuotraukų teks ištrinti. Dažnai negaliu apsispręsti – ar aš noriu kuo geresnės kokybės savo albumuose, ar noriu, kad išliktų smulkūs ir aiškūs prisiminimai.
Taigi – kokybė ar prisiminimai? Ar negailestingai trinti nuotraukas ir draugams bei pažįstamiems pateikti tobulai sudarytus albumus iš nedaug nuotraukų, nenuobodžius, neatsibostančius dėl daugybės panašių nuotraukų ir neįspūdingų vaizdų? Ar netrinti nuotraukų, tik pašalinti visiškai prastai sufokusuotas ir jokios vertės neturinčias nuotraukas, kartais paliekant net neryškias, negražias, bet ką nors primenančias?
Pasirodo, aš dažniau renkuosi antrąjį variantą. Tačiau fotoaparatas man – ne amatas, o pomėgis. Todėl visada fotografuoju su mintimi, kad visos nuotraukos liks prisiminimui, kad būdamas senis galėsiu jas rodyti savo vaikams. Todėl, tvarkydamas nuotraukas, stengiuosi jų netrinti masiškai. Pasilieku net prastai sufokusuotas, per tamsias nuotraukas, nuotraukas kuriose tas pats vaizdas, tik fotografuotas skirtingu kampu. Nes man patinka prisiminti kiekvieną smulkmeną, kas buvo toje vietoje ir kaip tai atrodė. Meno nedarau – aišku gaila, kad tikrai gražios nuotraukos pasimeta tarp daugybės kitų, tačiau jas visada galima atrinkti ir sudaryti albumus. Ištrinti visada spėsi, o ištrintų nuotraukų nebeatgausi.
Daug kas pasakytų – betvarkė, daug nuotraukų, sunku skirstyti, sutvarkyti. Atsakau: nė kiek. Šiuo metu baigiu tvarkyti visą savo kolekciją – skirstau pagal datas. Visas tam tikros datos nuotraukas pavadinu tą dieną vykusio renginio/kelionės/įvykio pavadinimu arba kuo nors panašiu. Ir visas mano iki šiol sukauptas lobis man tekainuos 14 DVD diskų – 7 atsarginėms kopijoms, 7 – naudojimui. Nieko sudėtingo! Jei keikiatės dėl didelio kiekio nuotraukų pervardijimo – tam skirta programos Total Commander funkcija Multi-Rename Tool.
Dar kiti pasakys, kad nuotraukas galima laikyti interneto tarnybose. Nejuokaukit :) Tai toks dar netobulas dalykas, kad man net mintis nekyla. Tobulu būdu saugoti nuotraukas tai laikysiu tada, kai galėsiu pasiimti pritaikytą įrenginį (blogiausiu atveju kompiuterį) ir be jokių greičio apribojimų, be jokių veiksmų suvaržymų ir be penkiolikos papildomų veiksmų atlikimo galėsiu peržiūrinėti nuotraukas bet kada ir bet kur. Be to, esu žmogus, kuris brangų daiktą mėgsta turėti po ranka ir saugiai. Bijote, kad suges jūsų kietasis diskas ir todėl dedate nuotraukas į internetą? O jeigu suges tarnybos serveris? Juk visko būna :)
Visada siekiu kokybiško dalyko. Bet taip pat mėgstu gerus prisiminimus. Aišku, kiekvienam žmogui skirtingai, bet aš renkuosi kiekybę ir dar daugiau DVD diskų savo stalčiuje. Juk dėl papildomos dėžutės spinta nesuluš :)
P.S.: Klausiu:
* Gal žinote programą, kuri vienu metu sumažina (Resize) didelį kiekį nuotraukų? Nes po vieną mažinti labai pabosta.
* Kaip reaguojate, jeigu kur nors randate savo nuotrauką, o jūsų leidimo ją publikuoti niekas nepaklausė? Nepasiuntate?
Aš pakolkas naudoju Photo Resize Magic. Visai nebloga mažytė programėlė.
Jei taip nesinori nuotraukų trinti, palik jas archyvuose, bet siūlau tas kokybiškiausias, labiausiai patinkančias, atrinkti ar net atsispausdinti. Peržiūrėjęs vieno nuotykio nuotraukas, visada galėsi archyvuose susirasti visas likusias. Patogu, o ir visos smulkiausios detalės išsaugotos.
Kaip bebūtų, manau reikia tobulėti ir stengtis fotografuoti gerai. Man dviejų gigabaitų kortelė tai ne akimirkų kiekis, o laisvė eksperimentuoti ir mokytis.
Daug nuotraukų pervadinti galėsi su http://www.irfanview.com/ programa. Be to ji moka daug daugiau.
Sėkmės fotografuojant.
kažkaip man irfanview niekaip neprikimba. naujesnių versijų nebandžiau, gal ten kas pasikeitė, bet kai mėginau ją prieš porą metų, labai nepatiko. gal todėl, kad peržiūrai visą gyvenimą naudojau ACDSee, o redaguoju su fotožopu.
Man ta pati problema – prisiminimas vs kokybė. Tik aš šiek tiek kitoniškai renkuos – dažniau kokybę.
Nuotraukų redagavimui [o taip pat sumažinimui] naudoju Picasa. Šaunus gūglės šlamštas :) Fotkes sumažinti [daug vienu metu] galima per file _> export ar kažkas tokio. Dar patiko MIcrosoft Picture Manager, bet kad dabar nebeturiu, tai ir picasa gerai, nes ten papildomai dar ir kitų man patinkačių funkcijų yra.
Tiesa, apie fotožopą. Mažiau resursų ryja Corel Painter X, o programa beveik idealiai tokia pati :D [komercija.. ech..]
nejaučiu problemos dėl fotožopo resursų. ir nepripažįstu jokios analogiškos nuotraukų redagavimo programos :) tikriausiai meilė pavadinimui :)
tiek fotošopas, tiek acdsee resaizina nuotraukas… gal neaiškinsiu tiksliai kur ir kaip, tu juk save kvailu nelaikai?:)
kad nekiltų klausimų – taip taip, vienų metu daug nuotraukų.
bla, fotožopas (senesnės versijos) tokios funkcijos neturi – ją galima tik susikurti pridarant begalę visokių veiksmų. apie acdsee net negalvojau, nes ja apdirbant nuotraukas, žiauriai kenčia kokybė.
Jo kiekvienai funkcijai naudoti vis kitą programą yra nesąmonė. Jei vis dėlto norėsi išbandyti irfanview, spausk file, tada “batch convert/rename”. Į sąrašą įtrauki norimas nuotraukas ir parenki naują pavadinimą. Tame pačiame lange galėsi nurodyti, naują nuotraukų dydį, pritaikyti tokią funkciją kaip crop ir pan. Patogu ir greita.
Žinoma irfanview neatstos acdsee, nes neturi nuotraukų tvarkymo įrankių, kurie leistų patogiai vaikščioti po katalogus ir atlikti tokius dalykus kaip copy,cut, paste, rename.
Tiesa, įrašant irfanview, reikia nurodyti, kad visi paveikslėliai būtų rodomi per ją. Tokiu būdu visos nuotraukos, ant kurių paspausi du kartus, atsidarys irfanview programoje.
Taigi jei turi office 2003 tai defaultinis picture view esantis ofise puikiai resizina. Tik ji ir naudoju :)
pabandyk xnview, man ji tinka ir patinka.
Dekoju uz informacija!