Rugsėjo pradžioje, paklausęs vieno pažįstamo buhalterio, išsiėmiau visus turimus pinigus iš kortelių ir patraukiau į VMI aiškintis dėl PSD. Anksčiau ar vėliau vis tiek reiktų, o valdžia keistis dar neplanuoja. Dar, be to, kvepėjo įsidarbinimu, tad prisiverčiau suvaidinti paskutinį (bent taip tikėjausi) šio absurdo teatro vaidmenį. Nesiskutęs, apsirengęs paprasčiau, nutaisęs kvailoką miną ir užkimusį balsą patraukiau pas gražią jauną mokesčių žinovę. Vaidink nevaidinęs, niekas nuo tų darbuotojų nepriklauso ir jie vykdo tik debiliškus įstatymus. Todėl gražiai pabendravom, kartu pasijuokėm, kad reikės sumokėti 1000 Lt už orą, deklaravom mano nulines pajamas, parašiau prašymą pripažinti PSD nepriemoką beviltiška ir gražiai atsisveikinom.
Kas juokingiausia, galvojau, kad „nepriemoką pripažinti beviltiška“ reiškia, kad ją anuliuos ir bus ramu. Man pažadėjo, kad komisija per savaitę-dvi apsvarstys mane ir paskelbs savo verdiktą. Pasirodo, „pripažinti beviltiška“, jų terminais, reiškia atidėti, kol žmogus gaus pinigų ir galima bus juos iš jo nulupti :))
Tuomet gavau laišką, šitą, kur aukščiau. Paskaitykite trečios pastraipos toną. Net nemalonu. Išlaukė, nedarė sprendimo ir pagaliau, kai gavau darbą, dabar parūrins mane :) Negaliu nieko prikišti – valstybės labui jos darbuotojai dirba puikiai.
Iš tiesų tai man net nepikta. Galėsiu truputį pamaloninti savo ego, kad „sušelpiau valstybę už nieką“ :) Pernai buvo pikta, bet tai tikriausiai normali reakcija į tai, jog jokiam žmogui nesinori mokėti už orą, kai jam peza apie „kažkokį solidarumą“. Dar tikėjau, jog Seime nesėdi vien durniai ir šį reikalą sutvarkys – bet pasirodo, kad ten tikrai sėdi vien debilai ir apmokestino žmones atgaline data už tai, ko jiems nedavė. O iš tiesų, tai surado mūsų valstybės galvos, kaip iš manęs atsiimti nors dalį to, ką pernai ir anksčiau iš jų nuslėpiau. Šaunuoliai – jei sugebėtų taip iš visų atsiimti, gal visai biudžeto skylių nebeliktų :)) Aišku, nesididžiuoju tuo, kad slėpiau mokesčius, tačiau viskas simple – kitos išeities nelabai buvo. Ir šiuo metu pateisinu kiekvieną, kuris bando kaip nors išgyventi slėpdamas mokesčius ar imdamas vokelius/kyšius/etc.
Bet dar ne viskas, nusprendžiau dar pažaisti. Ką nuveikiau vakar? Paskambinęs kokiai 15 VMI darbuotojų supratau, kad jie visi ten nieko nesupranta, o kai kurie išvis neverti ten dirbti. Bet vienas pasiūlė man paprastą dalyką, kurį ir padariau: kadangi anksčiau Gyventojų Registre esu deklaravęs, kad 2009-2010 metais gyvenau Londone, tai patikslinau deklaraciją ir pažymėjau, jog nuo 2009 sausio esu išvykęs ir man nereikia mokėti jokio PSD. Kas juokingiausia – deklaraciją šiandien patvirtino :)) Negi pavyks išsisukti?
Tik kažkaip jaučia mano širdelė, jog nieko nesigaus. Anksčiau ar vėliau ateis komisarai su reksais ir pasakys „susimokėk arba gausi kupron“. Ir dar delspinigius už ilgą laikotarpį užkraus :) Na, bet nerizikuodamas – negyveni. Nerizikuodamas leidi save viešai rūrinti ir nuolankiai su tuo sutinki.
Įdomu ar neesate naudojęsis Lietuvoje sveikatos sistema nė karto? Apskritai pirmoji paslauga kuria pradeda naudotis ką tik gimęs žmogus- sveikatos paslaugos, o niekas nenori už tai susimokėti.. gaila kad toks supratimas, ne kalnus gi ir kainuoja..
Niekas už orą nemoka – moki už PSD. Eik tik dirbti veltėdi. Kai paskaičiau, tai supratau kad turbūt net ir savo motiną parduotum už tą 1000Lt.
Įdomus, tamsta, tipas :). Buvai bedarbis, bet pajamų turėjai, slėpei slėpei mokesčius gi, nes simple – kitaip iš bado mirtum. O kai valstybė pabandė pasukčiauti (sutinku – PSD bedarbiui ir dar atbuline data – absurdas) – tai jai gėda pelėda. Taigi, valstybė – sukčiuvienė, o tamsta – auksinis gryniolis. Dvigubas standartas?
Pirmieji trys komentatoriai ryskiai trenkti slapiu maisu :D
Jurki, lyginti valstybe su individu truputi kvaila. Bendravardi Mantai, aš su buržujaus nuomone irgi nevisiškai sutinku, bet nemanau, kad jis už 1000 ar 10 000 parduotų motiną :D O ir dirbti, kaip matai pradėjo :) buržujus nuo daugumos skiriasi bent tuo, kad, nors ir anonimiškai, bet prisipažysta :) Nežinau kaip elgčiausi pats, jei man būtų atgaline data pritaikomas vienas ar kitas įstatymas… O jūs?
Atsibusk, joks čia įstatymas atbuline data neįsigaliojo. PSD, kaip toks mokestis, visad buvo – tik anksčiau jis buvo GPM dalis. Sumažinus GPM tarifą iki 15%, buvo atskirtas PSD.
Šiuo atveju VMI pasielgė teisingai. Atrodo prašymas išnagrinėtas laikantis terminų (kadangi nesimato dienų tiksliai pasakyt negalima, bet realiai atrodo ok), o ir pagrindo jam nebuvo. Ir apskritai, VMI darbuotojai NETURI padėt išvengti mokesčių – jie padeda juos teisingai sumokėt. Tai ko ant jų varyt? Taip, ten yra įvairių žmonių, bet in overall it’s ok.
Bet pagrindinis mano klausimas:
– kodėl aš, sąžiningai mokėdamas mokesčius nuo savo darbo pajamų, nuo autorinių pajamų, mokesčius savo įmonėse, turėčiau juos mokėt už tokio [pacenzūruojam] kaip gerbiamasis buržujus naudą? Tipo į avariją patekt nežadi? Greitosios pagalbos niekad neprireiks? Būdamas studentas/moksleivis/pyplys nesinaudojai sveikatos apsaugos sistema? Mama tave gimdydama negulėjo ligoninėje ir pagalbos iš sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų nereikėjo?
paryškinkit įstatyme vietą, kurioje nurodoma, kad nuo xxx įvedamas PSD, bet jis bus skaičiuojamas atbuline data nuo yyy.
Taip, Mykolai. Mokesciu inspekcijoj bardakas. Nesumoketo mokescio senaties terminas – 5eri metai. Per 5is metus tas buriokrarinis aparatas gali ir nespet atsikast iki taves. Antra vertus lengviausiai paimti is tu kurie nesipriesina.. Bet ir guma tempti 5erius metus galima. Su tavo turima deklaracija, galima laisvai 5erius metus malt visoki suda, o paskui – ramybe :) VMI bijot nereikia. Strasburo teismas jiems nebutu palankus. Tereikia tik precendenti, kaip ir su mamom, kur ta uz 10 kilolitu alga isteisino ;) Nemyzam i kelnes pries valdininkus ir jie tada pagarbiau ziuri. Sekmes!
Kadangi esu idiotas, kartais padarau idiotiškų klaidų. Kaip ir dabar per skubejimą parašiau vieną, nors žinojau priešingą faktą. Tačiau sutikite, kad nemažai žmonių pasijautė būtent taip. Žinau, žinau “įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės” ir “kodėl b*** turiu mokėti už tave”, bet valstybė, mano nuomone, neprisiėmė deramos atsakomybės dėl kilusios sumaišties. P.S. manęs nejaudina faktas, jog dirbdamas turiu mokėti dalį kažkieno mokesčio, nes iš esmės dauguma mano mokamų mokesčių ir taip nėra skirti mano interesams.
pritariu Baubui, pirmi trys komentatoriai šlapiu maišu trenkti. jeigu jūsų niekas neinformavo, sveikatos draudimo niekas neturėjo ir negalėjo nemokamai gydytis. turėjo patys susimokėti. o dabar jiems liepia sumokėti už tą draudimą, kurio jiems nedavė.
Hm, galvojau, kad įraše kartoti apie PSD absurdą nereikės. Pasirodo, ne visi seka Lietuvos realijas :)
Albi, Mantai – šitas 1000 Lt, kurį reikės sumokėti už už 2009 metus yra mokestis už orą. Tikriausiai nesekėte kovo-balandžio įvykių, todėl paprasčiausiai pasiskaitykite įraše esančią nuorodą, ten laiške seimūnams viskas paaiškinta. Šitas mokestis YRA UŽ ORĄ. Kodėl? Štai pavyzdžiai:
* Mano brolis 2009 metais nuėjo į polikliniką ir ten jį atsisakė nemokamai patikrinti. Sakė, kad nedraustas. Šiais metais jam atėjo žinutė susimokėti už sveikatos draudimą, nors jo niekas negydė.
* Mano pažįstamas 2009 metais susilaužė ranką. Jį atsisakė gydyti nemokamai, nes jis buvo bedarbis. Jis sumokėjo iš savo kišenės 2000 Lt. Šiais metais jam pranėšė, jog jam reikės susimokėti už sveikatos draudimą, nors jis pats mokėjo už gydymą ligoninėje.
* Aš 2009 metais sirgdamas nėjau į polikliniką, nes žinojau tvarką ir kad manęs niekas nemokamai negydys. Šiais metais mane apmokestina 1000 Lt ir sako, jog “teoriškai draudimą aš turėjau, tik sistema neveikė”.
Todėl galiu trumpai ir paprastai paklausti – ar tai ne mokestis už orą? Mokestis už barzdą būtų logiškesnis, nes nors barzdą galėtum nešioti. O šiuo atveju draudimo neturėjai, tačiau dabar už jį reikalauja susimokėti. That’s all, sveiki atvykę į realybę.
Jurki, nemėgstu kai žmonės neperskaito sakinių iki galo :) Juk rašiau, kad nepykstu, nes valstybė rado būdą iš manęs bent kažką nulupti, ką nulupau aš. Ir dar rašiau, kad nė kiek nesididžiuoju savo poelgiu (kaip mėgsta nemažai dalis piliečių). Tavo pastebėjimas labai teisingas ir taiklus – čia jau mano žmogiška klaida ir tas prakeiktas požiūris – kai žmogus bando vogt iš valstybės, tai viskas tipo OK, o kai valstybė iš žmogaus – jau neteisybė. Taip, toks požiūris yra absoliučiai neteisingas :)
Mantai (iš atsibodo.lt) – kad atgaline data pritaikomas, tai dar nusispjaut galima :) Bėda ta, kad šįkart pritaikomas atgaline, bet už tai, ko žmonės neturėjo :)
Linai, linkiu pačiam atsibusti. Žinau, kad PSD pataisos galiojo nuo 2003. Tačiau galiu atsakyti trumpai ir paprastai – jei jau valstybė nori kažkuo žmones apmokestinti, tegu pirma suteikia “paslaugą”, už kurią apmokestina. Nes “paslauga” suteikta nebuvo.
Ir šiaip, Linai, linkėčiau pabaigti sakinius skaityti iki galo, nes kaip tik rašiau, kad VMI darbuotojai nekalti dėl mokesčių ir patys iš jų juokiasi. Tik paminėjau, kad teko prisiskambinti tokiems, kuriems aš pats turėjau aiškinti įstatymus, nes jie nič nieko nežinojo.
Dėl “naudojimosi sveikatos paslaugomis ir ligoninėmis” skaityti aukščiau šiame komentare.
Šūdas… nesigavo… :(
Jo, Saule, nesigavo, bet tai dabar darbą turiu, tai viskas OK :)
Bet šiaip galvoju, gal net geriau bus – dabar uždeklaravęs, kad 2009 metais buvau išvykęs, tai kolkas viskas gerai :) Gal vėliau užkabins su botagu, bet kol kas dabartinė situacija – geriausia išeitis iš visų galimų.
Nu ok, visi suprantam, kad draudimas privalomas, čia jau gal nebediskutuojam kodėl ir už ką. Bet supraskit, kad valstybė nepajėgi visus be išimties laikyti draustais ir teikti visas paslaugas, tikintis, kad jie paskui susimokės tą draudimą (juk jis privalomas). Tiesiog per brangus skolininkų išieškojimas gautusi, jei kiekvieną tokį pamiršusį apsidraust gaudyt pradėtų. Taigi sistema tokia, kad jei nesusimokėjai – nemokamų (iš dalies) paslaugų negausi. O metų gale dar ir baudą iš valstybės gausi, kad neapsidraudei, nors tai yra privaloma.
Auto civ. draudimas irgi privalomas, tik ten policijai pagavus neužteks susimokėt draudimo sumos, bauda gali būt ženkliai didesnė.
Bet kokiu atveju, valdžia kažkiek sufailino su tuo PSD, aš vis dar manau, kad nereikėjo jo atskirt nuo GPM. Bet spėju nieko nedarant senoji ‘nemokamo gydymo’ sistema būtų nešusi nepakeliamus nuostolius valstybei.
just, viskam, ką sakai, pritariu – PSD yra labai gerai ir tepavydi mums amerika nemokamo gydymo. Tai puiki sistema, turi savų minusų, bet geriau šiuo metu nesugalvosi. Dirbdamas pagal individualią veiklą džiaugiausi šita sistema, nes turėjau gydymą ir mielai mokėjau mokesčius už jį.
Tačiau dabar yra kitokia situacija. Kalbam ne apie PSD reikalingumą ar jo tvarką. Kalbam apie tai, jog valstybei labai prireikė pinigų, todėl valstybė atkasė, kad galiojo toks ir toks įstatymas, nors jis ir nebuvo vykdomas. Ką reiškia nebuvo vykdomas? Tai, kad poliklinikos ir ligoninės ATSISAKYDAVO gydyti nemokamai bedarbių ir kitokių nedraustų. Ir tie žmonės susimokėdavo patys (arba dar eidavo privačiai, kaip aš). O atsitiko taip, kad valstybė iškasė tą įstatymą ir NEKREIPDAMA DĖMESIO, jog žmonės paslaugos negavo, mokėjo už ją PATYS, pritaikė įstatymo vykdymą atbuline data ir dabar žmonės turi už tą paslaugą, kurios negavo, susimokėti. Prieš tokį mokestį aš čia ir kovoju, nes paslaugos aš neturėjau.
Ar aš taip neaiškiai kalbu, ar taip sunku suprasti šią paprastą problemą, dėl ko purkštavo ir purkštauja tie 160 000 išrūrintų žmonių ir dar begalė jų artimųjų? :)
Mano mama, super puper buhalterė, sako, kad tu tikrai išsisuksi ;) O tas pažįstamas buhalteris iš pat pradžių tau turėjo rekomenduoti deklaruoti išvykimą, tai nebūtų reikėję tokių kryžiaus žygių.
Patikėk, esi vienas iš daugelio, darančių tą patį. Už orą mokėti niekas nenori. Todėl niekaip nesuprantu visų kritikuotujų, gal jie patys norėtų šelpti VMI? :D
Vigilija, ar galima būtų sukontaktuoti? Mano adresas – esu@nulis.lt
Kažkaip abejoju, kad taip ramiai gali užsideklaruot išvykimą, nusibraukt visokius mokesčius ir toliau ramiai gyventi Lietuvoje, legaliai dirbti ir t.t. Gal tada rimtai tos emigracijos tokios net nėra, visi tik ant popieriaus emigrantai, kad nereiktų PSD mokėt, kad nereiktų bute už šiukšles ir kitas kom. paslaugas mokėt ir t.t.
Tai aš emigravęs buvau 2009-2010. Niekas nedraudžia emigruoti ne visam gyvenimui :) Dabar jau grįžęs, biržoj buvau pusę metų registruotas.
Kvaili man čia nekurių rėkavimai apie visokias avarijas ir panašiai…
Aš irgi esu vienas iš tų, kuriuos rūrins už nieką…
Ilgą laiką nebuvau draustas, taigi ir negalėjau naudotis draustųjų privilegijom. Bet aš per metus nė karto net nebuvau peržengęs kažkokios medicininės įstaigos slenksčio, nes žinojau, kad ten nebūčiau nieko pešęs… Bet vieną kartą man tikrai prireikė pagalbos. odontologo. nu ir ką? nuėjau, išlupo dantį ir tada gražiai susimokėjau už paslaugą.
O dabar iš manęs nori pinigų už paslaugą, kurios neturėjau… O kas juokingiausia – išeina jog už tą odontologo paslaugą būsiu sumokėjęs du kartus… :D Ir dar fantazuoja kažkas, kad čia NERA mokestis už orą…
Buržujau,
mano komentaro esmės nesupratai – man yra dzin, kad tau mokestis nepatinka. Mano komentaro esmė buvo “kodėl tie žmonės, kurie sąžiningai moka mokesčius, turi išlaikyti tokius kaip tu?
Preliminariai, Lietuvoj apie 20-30% žmonių dirbančių versle išlaiko visus likusius, t.y. valstybininkus, bedarbius, studentus, pensininkus ir pan. O kai bedarbiai būna fiktyvūs vien tik tam, kad nusukt dar daugiau mokesčių ir dar netgi galbūt gauti pašalpų, tai atsiprašau, kodėl aš turėčiau būt patenkintas kai tokie žmonės netiesiogiai gyvena iš mano kišenės?
O visi, kurie putojat čia, kad paslaugos negavot – deja, bet nesat teisūs. Paslaugą GAVOT, nes pirmoji būtinoji medicininė pagalba jums buvo prieinama visus metus. Tiesiog jūsų nepadūrė kur nors einant gatve ir greitosios neprireikė.
Linai, nemokamą pirmąją medicinos pagalbą, jei nežinojai, užtikrina Lietuvos Respublikos Konstitucija. Bet kam – užsieniečiui/bedarbiui/bomžui/dirbančiajam. PSD nėra pirmoji medicinos pagalba. PSD yra gydymas ligos atveju arba tolimesnis gydymas susiuvus perdurtą žaizdą.
Taigi, tavo žodžiai paprasčiausiai neteisingi – praeitais metais manęs niekas neišlaikė, nei vienas iš tų 20% dirbančiųjų. Man niekas sveikatos gydymo nesuteikė, aš gydžiausi privačiai iš savo kišenės.
Aš nesiregistravau į darbo biržą, kol manęs to padaryti neprivertė valstybė. Dabar, kai tai padaryti mane privertė, pusę metų tu ir kiti mokesčių mokėtojai mokėjai už mane PSD. Tai kas čia buvo teisus? Ar kovoję prieš idiotišką PSD įstatymą, ar valstybė? Ir dar pridursiu – aš nors pašalpos negavau. Mano draugelis, kuris, kaip ir aš, net nesiruošė registruotis į biržą, dabar buvo priverstas užsiregistruoti ir jau pusę metų gauna visai nemažą pašalpą. Dviguba nauda jam, dviguba nenauda valstybei ir dirbantiems.
Taigi, kol kas tavo argumentai neteisingi, kaip ir kitų priešininkų, ir jie jau kartojasi. Jei kažką nerišliai parašiau (skubu), galiu paaiškinti plačiau.
Konstitucijos 53 straipsnis tiesiogiai nepasako, kad būtinoji medicinos pagalba yra nemokama, jis tik laiduoja tokią pagalbą (kad reikalinga infrastruktūra tokiai pagalbai suteikti bus). O nemokama pagalba turi būti nustatoma įstatymu (konkrečiai yra padaryta SAM ministro įsakymu). Bet kad tokios paslaugos būtų teikiamos nemokamai mes visvien anksčiau ar vėliau turim susimokėti (t.y. mokėdami mokesčius).
Taip pat, aš irgi nesinaudojau valstybinių sveikatos apsaugos institucijų paslaugomis, BET PSD mokėjau, nes pvz. algos atveju tai yra išskaičiuojamasis mokestis. Ir taip, jei reikėjo, gydžiausi iš savo kišenės (tai aš jei turėčiau teisėtą pasirinkimą, PSD nemokėčiau, nes man valstybinių SA įstaigų kokybė netenkina).
O dėl registravimosi į darbo biržą – tai prieš tai dirbot nelegaliai ir nemokėjot mokesčių, nes kaip kitaip nedirbant turėtumėte išgyventi? Ypač, jei taip gali imti vienu kartu ir nusiimti lėšas iš banko – tai tikrai ne iš sukaupto turto nedirbdamas gyvenai:)
Tai galutiniam variante gaunasi taip, kad ir tokiu atveju, jei jūs tomis paslaugomis ir nesinaudojot, bet nemokėjot mokesčių kai tai turėjot daryt, o aš mokėjau juos, tai visvien gaunasi skriauda man, nes galbūt jei visi mokėtų mokesčius normaliai – tai jie būtų dar mažesni (neskaitant to, kad ir taip yra vieni iš mažiausių ES).
Aš neginčiju, kad PSD įstatyme ir su jo įgyvendinimu susijusiomis institucijomis buvo ir tebėra daugybė nesąmonių, visas šitas administravimas šitų dalykų suėdė neproporcingai daug finansų ir šiaip yra viena didelė nesąmonė, bet jei neturi teisėtų būdų užginčyti to – tai būk malonus ir susimokėk mokesčius. O visi tie išsidirbinėjimai su darbo birža, pajamų slėpimu, vargo spektakliais – tai joks kovojimas prieš PSD nsmnes, o tiesiog nesąžiningas elgesys kitų atžvilgiu.
Tai jei kovoji, tai kovok argumentais, teisėtais būdais – prašyk formalių išaiškinimų, duok į teismą ir pan. O laimėjęs ir susigrąžink tuos permokėtus pinigus su visais procentais, kurie per tą laiką galėjo susikaupti. Taptum didvyriu tų 160k žmonių akyse, o dbr esi tiesiog eilinis nupiepėlis, kuris tik sugeba paburbėti kokia ta valstybė neteisinga.
Linai, ar aš negaliu pasitaupyti ir visus metus gyventi iš santaupų? Ar tai nerealus dalykas? Tad kodėl turėčiau mokėti PSD, jei to draudimo negaunu?
Taip pat ar aš negaliu gyventi iš tėvų/žmonos/artimųjų kišenės? Ar tai nerealus dalykas? Tad kodėl turėčiau mokėti PSD?
Kontraargumentas. Taip ir galima būti bedarbiu, net jei neužsidirbi iš šono, ir ramiai gyventi. O dar pridėsiu, kad jei šie du punktai egzistuoja, ir man, nedirbant, reikia mokėti PSD, tai jau dvigubas apmokestinimas – nes už savo santaupas PSD aš jau sumokėjau.
Ir dar su tavo teisinėmis žiniomis šiek tiek prastai. Nes mano teisinis argumentas ir yra paprastas, jog sveikatos draudimo AŠ NETURĖJAU, nes buvau bedarbis, todėl aš neturėčiau mokėti mokesčių už tai, ko NETURĖJAU. Negi taip sunku suprasti? O ar užsidirbau iš šono, čia jau kitas klausimas ir su šia situacija nesusijęs.
Bet šiaip, jeigu jau pradedame vienas kitą vadinti nupiepieliais, tai nematau prasmės kažką čia šnekėti. Tau tikriausiai prasta diena ar panašiai. Nes vadinimas diskusijos priešininką nupiepieliu parodo elementarų dalyką – neturi argumentų ir nesugebi pripažinti, kad esi neteisus.
Buržujau, tu vis į smulkmenas nusileidi ir į esmę neatsakinėji – kodėl sąžiningi žmonės turėtų permokėti dėl tokių nesąžiningų žmonių kaip tu?
Taip, gali būti bedarbiu ir gyventi iš santaupų – viskas dėl to normalu, bet daugeliu atveju yra ne taip. Žmonės turi nelegalių pajamų ir iš jų gyvena. Pagaliau VMI ir Darbo birža po truputį pradeda taikyti įvairius atrankos metodus tokiems žmonėms nustatyti ir atlikti patikrinimus ar tikrai jie gyveno iš santaupų (ir iš kur tos santaupos buvo sukauptos). Darbo biržos veiksmai jau davė teigiamų rezultatų.
Be to, pats pripažinai, kad turėjai nelegalių pajamų – tai kaip jau to PSD ir anksčiau nesusimokėjęs kai turėjai, kad dbr galėtum ginčyti, kad antrą kartą mokėt už tą patį nenori.
Ir tu PSD esmės nesupranti. Šifruojam: PSD – Privalomas Sveikatos Draudimas. Atsižvelgiam į pirmą dalį – privalomas. Čia tas pats kas ir su privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu. Moki jį nors ir jokių avarijų nepadarai. Bet moki… O jei nemoki gali gaut baudos ir visvien susimokėsi.
Dėl dvigubo apmokestinimo – su tokia logika kaip tavo galim prieiti ir prie to, kad PVM yra neteisingas mokestis, nes tu jau kažkada sumokėjai GPM už pinigus, kuriuos išleidi perkant prekes ir paslaugas.
Ir jei tavo “teisiniai” argumentai tokie jau stiprūs kodėl tu to neįrodai valstybei taip padėdamas tiems 160+k žmonių? Na, kodėl?
Linai, tai kad tu į esmę neatsakinėji. Tad atsakyk dabar ir papasakok man, kurioje vietoje sąžiningi žmonės permoka už mane? Vat už mano draugelį dabar, kuris buvo valdžios priverstas registruotis darbo biržoje, tai permoka – draugelis ir pašalpą gauna, ir PSD turi. Jei ne valdžios sprendimas, būtų nereikėję permokėti, o ligos atveju jis būtų sau ramiai mokėjęs už sveikatą iš savo kišenės. Niekas nebūtų pralošęs.
Tad kurioje vietoje permoka? Laukiu atsakymo.
Antras klausimas: dėl PSD mes jau nusivažiavom į lankas. Kas yra PSD aš tau jau seniai paaiškinau, kad suprantu. Ir jau paaiškinau, kad PSD yra zjbys ir puiki sistema. Dirbau 3 metus pagal individualią veiklą ir su džiaugsmu mokėjau PSD, kad tik mane gydytų nemokamai susirgus. Bet dabar aš kalbu (ko tu nesiklausai ir nenori išgirsti) apie pernai metų situaciją ir šiais metais kovą-balandį kilusį skandalą. Kad suprastum apie ką kalbu, pasikartosiu: šių metų kovą paaiškėjo, jog pernai buvę bedarbiai, bet nesiregistravę biržoj, turės susimokėti PSD už pernai metus. Nors to PSD jie pernai NETURĖJO. Arba tu skaityti nemoki, arba neišmanai situacijos. Kad būtų tau lengviau susigaudyti, perskaityk anksčiau buvusį komentarą apie mano draugelį, kurį pernai atsisakė nemokamai gydyti, o šiemet jau prašo susimokėti 1000 už pernai PSD, kurį atsisakė jam suteikti.
Ir tavo palyginimas su civiliniu yra juoką sukeliantis, nes tu visiškai nesuvoki, apie ką mes čia kalbame komentaruose (arba iš principo nenori įsiskaityti ir suprasti, kad kalbu ne apskritai apie PSD, o apie pernai metų PSD). Kai sumoki civilinį, tu turi draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. O dabar VMI prašo sumokėti už PSD, kurio draudimo niekas NETURĖJO. Įdomu, kiek dar kartų reikės paryškinti žodį, kad į tavo uždarą galvelę įsikirstų?
Tad apibendrinsiu, kad pagaliau susivoktum: aš nevengiu mokesčių ir tai įrodžiau 3 metus tvarkingai dirbdamas pagal individualią veiklą. Aš vengiu mokėti PSD mokestį už pernai metus, nes to sveikatos draudimo, už kurį mane nori apmokestinti, aš NETURĖJAU. Ne apie PASINAUDOJIMĄ kalbu, o apie faktinį paslaugos NETURĖJIMĄ, kai bedarbius atsisakydavo gydyti nemokamai. Dašilo pagaliau?
P.S.: “neįrodau valstybei” dėl paprasto dalyko, dėl kurio ant manęs neužvažiuosi – tiesiog neturiu žinių ir resursų tampytis po teismus. Turiu tik laiko bandyti įrodyti elementarią visiems suprantamą tiesą tokiems durneliams “jauniems ekonomams” kaip tu, kurie jaučiasi viską labai gerai išmanantys, tik nesugeba perskaityti paprasčiausio komentaro.
Tad atsibodai. Arba įsiskaityk į komentarus ir nusileisk ant žemės, arba šliaužk iš čia. Debiliška arogancija mane greitai išveda iš kantrybės.
nuoširdžiai manau, atmeskime jūsų emocijas, buržujau tu neteisus. Ramiai ramiai permastyk, palygink su privalomu civilinės atsakomybės draudimu vairuotojams, na nebuvo tvarkos iki tol, kažkas pabandė ją įvesti. Pradžia visada nelengva. Pasidomeki kaip yra kitose išsivysčiusiuose europos šalyse. Tai beje man labai primine situacija kaip buvo privatizuotas dabartinis TEO ir kaip jie apmostino poklabius vietinius už prakalbėtas minutes. Ir tai buvo retorinis pastebėjimas. Atsakymo nereikia.
Klausyk, man beskaitant paskutinę pastraipą tapo įdomu: ar už nemokėjimą skaičiuojasi kažkokios palūkanos prie PSD? Na, nepaisant to fakto, kad kas mėnesį jis šiaip ar taip didėja.
Skaičiuojamos :) Bet yra visokių kabliukų. Pavyzdžiui, jei nebuvo oficialiu registruotu laišku informuota apie skolą, galima dar ginčytis su jais.
Kitas atvejis – jei deklaravai, kaip aš, kad skolinga 0 Lt ir deklaraciją patvirtino. Tada jei nors vėliau ir paaiškėtų, kad mokėti visgi reikia, palūkanų negalės paskaičiuoti, nes jų nėra už ką paskaičiuot :)
Permoka tame, kad jei kažkas nesumoka, kažkam tenka mokėt daugiau. Pavyzdys: Fiksuokim pvzdžiui biudžeto išlaidas – tad, kad tas išlaidas padengt reikia surinkt, sakykim, 100. Jei aš moku vienas sąžiningai – tai tikriausiai gausis sistema, kad iš manęs nuplėš visą 100, bet jei moka 2 asmenys – tai abu pasidalins po 50. Tai šiuo momentu ne tik, kad jei visi sąžiningai mokėtų, mokesčio dydžiai galbūt būtų dar mažesni, o dar ir nereiktų belekiek administravimo išlaidų patirti gaudant nesąžiningus mokesčių mokėtojus (tiksliau, nemokėtojus).
PSD visi turėjo – tik už nemokėjimą PSD įmokų jiems buvo pritaikoma bauda – norint užkart naudotis paslaugomis buvo privaloma susimokėti 3 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio įmoką. Tai žinoma neatleidžia nuo nesumokėtų PSD įmokų mokėjimo.
Ir, buržujau, ačiū už įvertinimą “durneliu”:))) Į tavo komentarus aš įsiskaitau, tik tu nenori gilintis į kitų nuomones, ypač atsižvelgiant į tai, kad tavo komentarai GALBŪT gali būti neteisingi, nes kaip pats sakei – neturi žinių mokesčių srityje.
Su PSD buvo ir yra problemų, bet kol kas tu nė vienos iš jų neidentifikavai, kad tai būtų galima panaudot kaip rimtą argumentą siekiant, kad PSD nebūtų išieškomas bendrai visiems tiems žmonėms, kuriems jis gresia, grėse, ar dar grės. Mano tikslas šioje diskusijoje buvo pamatyt daugiau tokių problemų ir kabliukų, bet gaila, kad tu užsiciklinai ant vieno dalyko, kuris principe yra nelabai teisingas ir teisiniame ginče įtakos neturėtų (kad, atseit, “neturėjai galimybės pasinaudoti” PSD teikiamomis paslaugomis).
Dina> nuo nesumokėto PSD (ar bet kokio kito mokesčio) gali būti ne tik paskaičiuotos palūkanos (svyruoja nuo 0,03 iki 0,05% per dieną), bet ir paskirta bauda (nuo 10 iki 50% nesumokėto PSD dydžio). “Džiugu” tik tiek, kad palūkanos skaičiuojamos max 180 dienų. Oficialus registruotas laiškas nereikalingas, kad apskaičiuoti palūkanas nuo nesumokėtų mokesčių – jos skaičiuojamos automatiškai nuo tos dienos, kada buvo prievolė sumokėti mokestį, bet jis nebuvo sumokėtas.
Aš jau žiovauju
Mes patys esame kalti, kad tokia situacija šiuo metu yra. Taip sutinku su daugelio nuomone, kad valstybė yra didžiausias oficialus reketas, bet nepamirškime pripažinti ir to, kad mūsų žmonės tokie patys sukčiai, kiekvienas bando, kaip tą valstybę išdurti: gauti pašalpą ale esi bedarbis, gauti kompensaciją už šildymą , karštą vandenį ir pan. ar vaikams mokykloje pietus nemokamai gauti ir t.t. Kol nepasikeis mūsų pačių požiūris į valstybę ir mokesščius, tol taip ir gyvensime, ir nedėrėtų skūstis, bent jau tiems, kurie patys tą valstybę dursto.
O kaip tuo atveju, kai ne savo noru išeini “atostogų”- tėvystės. Juk, faktiškai nedirbai ne dėl to, kad praradai darbą ar ėjai nemokamų atostogų, o dėl to, kad pagausėjo šeima. Kaip bus šiuo atveju. Išskaičiuos PSD ar ne?..
Citata : “šių metų kovą paaiškėjo, jog pernai buvę bedarbiai, bet nesiregistravę biržoj…”
Komentaras. Jeigu bedarbis nesiregistruoja darbo birzoje, jis nera joks bedarbis. Jis arba dirb ir gauna nelegalias pajams arba paprasciausias veltedis :)
Vėl ta pati plokštelė… O žmogus negali būti pasitaupęs?
Gali, kodel ne. O bet taciau koks cia rysys tarp gyvenimo pasitaupius ir PSD ? Yra tik 3 variantai: a) arba tu dirbi ir moki ta mokesti, b) arba tu esi bedarbis, moksleivis, vaikas, studentas, pensininkas, neigalus ir pan. – tada uz tave ta mokesti sumoka valstybe, t.y. tie dirbantys is a grupes; c) esi pasitaupes – moki 72lt per men draudimo imoka uz pakankamai nebloga pirmini medicinini aptarnavima. Sakyciau tiesiog piguva :)
Del PSD mokescio taikymo atbuline data – pritarciau nuomonei, kad tai yra truputi absurdiska. Galetu paskelbti amnestija. Visa kita – piguva :)
bbd ant to PSD. Man netrukus bus 50 metų (blyn, kaip apmaudu dėl to) ir nė karto, pabrėžiu – nė karto nesu naudojęsis gydytojų paslaugomis, neturiu net jokios med. kortelės. Klausimas – už ką turėčiau mokėti? Numirsiu ir be jų pagalbos, dar nemačiau išgydyto žmogaus.
Brangus Dariau (Buivydai?),
tingiu tau atrašyti. Rimtai. Nė trupučio neprieštarauju, kad PSD mokėti reikia. Bet jo negalima taikyti atbuline data, ir dar už ORĄ. Tiesiog paskaityk mano patį pirmą komentarą (2010-10-14, 10:14), gal prašvis akys, atsivers čakros.
sito mokescio negalima taikyti: nes tai pazeidzia laisvo zmogaus konstitucine teise. Elementarus pav. Jeigu zmogus neturi darbo, tai ji valstybe turi islaikyti, padeti persikvalifikuoti, kurti naujas darbo vietas, o ne atvirksciai kazkokius tai ale “buvusius” mokescius rinkti ir visaip melzti.
Leituviai dunduku krastas, kur kiekvienas uz save. Todel ir daro tarnautojai sau biudzetus didesnius, kad turetu is ko viesuosius pirkimus skelbti, kur ju gimines pastoviai laimi.
Taip jeigu zmogus dirba, jis turi sumoketi uz gydyma. Klausimas tik kiek kartu? Viena ar du? Nuo algos mokesciu pavidalu ar atejus pas gydytoja uz gydymosi priemones?
Bet jeigu zmogus bedarbis, neturi kaip uz buta susimoketi, valgo makaronus ir negauna jokiu pasalpu, nei bedarbio pasalpos nieko… Tai vadinasi jis turi eiti is kazkur pavogti , kad susimoketu kazkoki tai supys..a mokesti. Tai lygiai ta pati vergove, baudziava kurios moko vaikus mokyklose mokytojai. Tik patys bijo tai pripazinti nes nieks nenori stoti pries kvailus istatymus. “pigiau” yra apsimesti klusniu padaru ir gyventi lyg nieko nebutu ivyke
Praėjo nemažai laiko tačiau tema aktuali.Nejaugi niekas iš tautiečių neskaitė konstitucijos,o ypač 53 straipsnio,kurio niekas neatšaukė.Valdžia juokiasi iš šio straipsnio priimdama PSD įstatymą kurio pagalba iš viss tautos vagia pinigus ir galvoja kad Jų niekas už tai nenubaus.Kiekvieną diena melžių dievą,kad tie,kurie balsavo už PSD ir tie kurie jį nuolankiai vykdo mirtu kuo didesnėse kančiose,nes dievas tarė – nevok – o čia baisiau negu vagystė ir tegul negalvoja,kad apvogtieji Juos gerbia – kuo toliau reikia dumti iš tokios šalies,kur Konstitucija – nulis.