Tikriausiai kiekvienas žmogus, naudojantis el. paštą yra gavęs (kaip aš vadinu) „gerąjį spamą“ (lietuviškai – brukalą). Toks brukalas yra laiškai, kuriuose prašoma pranešti visiems, kad reikia pinigų kokios nors mergaitės operacijai, skubiai reikia kraujo donorų. Dar toks brukalas dažnai būna informacija apie naują virusą, tačiau dažniausiai tai būna išsigalvojimai.
Esu prieš tokius laiškus todėl, kad visgi tai yra SPAMAS. Laiškai, kuriuos šimtai žmonių persiuntinėja tūkstančiams žmonių. Aišku gerai, kad tiek daug susirūpinusių žmonių. Pasaulyje būtų visai gražu, jei išnyktų visas spamas, o tokio pobūdžio liktų. Tačiau yra bėda – vienam atrodys, kad kraujo donorų paieška yra gerasis spamas ir vertas išlikti, bet kitam atrodys, kad laimės laiško išsiuntimas irgi yra svarbus gerasis spamas. Dar kitam atrodys, kad sėkmės meilėje laiško išsiuntimas yra svarbus, nes jis padeda susirasti tikrąją meilę. Ir grandininė reakcija vyks toliau.
Negarantuoju, kad jei mano vaikui staigiai reiktų kraujo, aš nesinaudočiau šiuo paieškos būdu – visgi tai geras būdas pasiekti tūkstančius žmonių. Tačiau, aš nesakau, kad tai geras būdas. Juk jeigu tau tikrai mirtinai reiktų to kraujo, sugebėtum rasti išeitį ir be tokių būdų. Reikia keisti žmonių požiūrį į spamą. Gaila, kad visgi „gerasis spamas“ irgi yra SPAMAS, tačiau darant išimtis visada atsiras kvailelių, kurie išimčių nesupras :)
O dabar linksmiausia šio įrašo dalis, dėl kurio ir rašiau visą tai: mano draugė gavo „gerąjį spamą“ apie kraujo donorų paiešką ir persiuntė jį keliems draugams. Jei norite tokios pačios sėkmės, kaip nutiko jai, darykite taip:
- Persiųsdami gerąjį spamą, apvalykite laišką nuo visokių „RE:“ ir „FW:“ šiukšlių.
- Pamirškite ištrinti savo automatiškai įdedamą parašą su telefonu.
- Kitą dieną sulaukite pirmojo skambučio iš žmogaus, norinčio duoti kraują.
- Po dešimtojo skambučio iš žmonių, norinčių duoti kraują, nebelaikykite nervų ir pradėkite keiktis.
- Po nesuskaičiuojamo skaičiaus skambučių atiduokite telefoną draugui, kad jis atsiliepęs sakytų „Labądienąnereikiakraujovisogero“.
- Vis dažniau apsimeskite, kad telefono baterija išsikrovė.
- Pradėkite nusiteikinėti telefono numerio keitimui. :)
O man, žinokit, buvo daug juoko :)) Štai žmogus ir gavo atpildą už spamo siuntinėjimą :) Juokingiausia tai, kad žmonės NEMOKA skaityti laiškų. Aišku ir laiško autorė biški bumbum – norint duoti kraujo reikėjo rašyti el. paštu, o ne skambinti (po to pagalvojau, kad tai įrodymas, jog tai buvo fake laiškas). O žmonės neperskaitydavo to sakinio ir, pamatę apačioje kažkokį telefoną, puldavo juo skambinti. Džiugu, kad tiek daug norinčių duoti kraują, bet žmonės, išmokit skaityti :)
Tačiau viskas baigėsi ir niekas nebeskambinėja. Juokingiausia buvo, kai draugė sulaukė vieno skambučio vakar – o laišką ji persiuntė kažkur prieš 2 mėnesius. Taigi, vėl kartoju: žmonėms reiktų išmokti skaityti ir mąstyti – praėjus dvejiems mėnesiams to kraujo tikrai nebereikėtų :)
Tai tiek. Boikotuokit brukalą!
geras :)
lol čia su tuo spamu. ir apskritai, mano nuomone, tokie laiškai nėra toks didelis blogis kaip kad į mano pašto dėžutę kasdien ateinantys milijonai laiškų su pasiūlymais pasididinti penį arba nusipirkti viagros. Damn, net blokuot neina, nes keičiami subject’ai, pašto dėžutės ir t.t. O kadangi turiu tris kompiuterius, o pašte būtinai reikia palikti “leave message copy” serveryje, tai tuos laiškus trinu triskart :/
aga. sėkmės laiškai juokingiausi. “ne piniguose laimė, tikrai ne… kas persiunte laiska laimejo milijoja, kitas susirado puiku darba, kas nepersiunte supuvo tarp bomzu… ne piniguose laime…” labai juokiausi. emailiniai spamai yra dar puse bedos (nors ju irgi nemegstu labai), taciau labai nervina telefoniniai sms’iniai spamai. niekaip negaliu atsistebeti zmoniu, siuncianciu 5 dreugamz, nias 100 miatu lydes niasekmes… ghr…
bemiege, skaudu tau turetu buti…
Labai juokiausi.
O mane šitas “gerasis spamas” siutina labiau, negu laiškai apie penį ir viagrą. Su pastaraisiais viskas aišku – pamatei, supratai, koks laiškas, ištrynei. Į “gerąjį spamą” nereaguoju, bet kiekvienąkart nors akimirkai suabejoju, o gal tikrai kažkam reikia pagalbos? Pvz., jau antri metai kas porą mėnesių vis kas nors atsiunčia tą pačią baisią apdegusio kūdikio nuotrauką, kurią persiuntus atseit gydymui byrės po 3 centus. Arba vėžiu sergančios mergaitės eilėraštis, kurį vis gaunu iš sentimentalių draugių, ir kurį irgi reikia siuntinėti, kad padėtum. Šlykštu, kai bandoma manipuliuoti geraisiais žmonių jausmais.
bemiege, kažkada aš buvau prisiekęs POP3 gerbėjas ir neįsivaizdavau, kaip galėčiau naudoti kitokį paštą. Saugodavau savo laiškus kompiuteryje, kas mėnesį darydavau backup’us. Neįsivaizdavau, kaip galima gyventi be laiškų katalogų :)
Tada mane privertė pasidaryti gmailą. Dabar nebegaliu žiūrėti į kitokį el. paštą :) Gmail yra toks nesveikai patogus ir malonus dalykas :) Ir spamą labai gerai atskiria, ir laiškus galima skirstyti pagal temą, ir vienos temos laiškus sujungia į vieną pokalbį. Mesk lauk POP3 paštą ir pasidaryk gmail :)
Thony, telefoninio spamo dar nesu gavęs. Kažkokia laimė :)
Nesiuntėja – serganti mergaitė tai seniai žinomas bajeris. Tie visi, kur sakoma, kad už persiuntimą byrės centai – absurdas :) Man tai keista, kaip žmonės patiki, kad kažkas gali mokėti už laiško persiuntimą :) Tačiau šįkart, atrodo, buvo tikras, ir kartais tokių pasitaiko, kai laiškai tikri ir prašymai tikri. Tačiau vis tiek – tai spamas.
persiuntinejami grandininiai laiskai dabar yra gana populiarus, ypac tarp jaunimo. nors jie kai kuriuos zmones tikrai nervina, tai yra siuolaikinis folkloras ir vadinasi laimes laiskais. jei gausit panasiu laisku, susijusiu su meile, draugyste, pingais ar panasiai, gal galit persiusti adresu laimeslaiskai@gmail.com ? rasau darba sia tema, tad buciau dekinga uz tokiu laisku pasidalinima:)
rašai darbą šia tema ir sakai, kad tai populiaru ypač tarp jaunimo? :) tai kad bėda, jog daugiausia tokio spamo persiunčia vidutinio amžiaus žmonės, dirbantys prie kompiuterių :)